Vztahy

Po stěhování cizincem

Měníte bydliště? Vaše dítě je z toho nešťastné, protože přijde o kamarády? Změní od září školu a spolužáky? Opustit kamarády, školu i učitele, na které je zvyklé, ale i v neposlední řadě také opustit to, co považovalo za domov, je pro dítě velmi těžké. Ale existuje způsob, jak mu „zvykání“ na nové prostředí usnadnit.

S předstihem – dříve než půjde do nové školy – mu ji jděte ukázat. Seznamte jej s učitelkou a vysvětlete, jaké vaše dítě je a kam v předchozí škole dospělo v učivu. Ulehčíte oběma případná nedorozumění.

Do dětského kolektivu ale nezasahujte – nechte dítě, ať se uvede a seznámí samo. Snadno by si mohlo získat statut maminčina mazánka a být neoblíbené.

 

Také jste zažili pro dítě nemilé stěhování? Jak snášelo nový kolektiv? Jak dlouho se se změnou vyrovnávalo?

   
09.06.2008 - Láska a vztahy - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. avatar
  [7] OlgaMarie [*]

  Lindaa: Popros ať netelefonuje, ale píše. Za 20 let se budete válet smíchy.

  superkarma: 0 09.06.2008, 20:37:02
 2. avatar
  [6] Meander [*]

  Lindaa: Klid. Jeho maminka zneužívala násadou od mopu.

  superkarma: 0 09.06.2008, 19:17:02
 3. avatar
  [5] Solei [*]

  taky nějak nechápu to měnění kolektivu. Co já bych za to dala? Spolužáci z prvního stupně, druhého stupně, střední, bakaláře, inženýra, erasmu.... nikdy mi nechyběli a předpokládám, že ani chybět nebudou
  Ale prý moje lhostejnost k takový věcem má v psychologickém slovníku svou kolonku.

  superkarma: 0 09.06.2008, 16:20:20
 4. [4] Lindaa [*]

  pako63: uznávám, ze dceruska je exemplár na odstrelení, nicméne nechápu, jaktoze s jinými uciteli problém nemá, jenom s touhle tzv. paní ucitelkou. Bohuzel je to trídní a má jí 3 hodiny denne (mozná to je problém, mají na sebe ponorkovou nemoc). Kazdopádne si myslím, ze ucitel má moznost potrestat díte, kdyz nicím jiným tak poskolou, extra úkolama apod. a ne mi telefonovat, abych problém vyresila, protoze dotycná paní ucitelka si nechce zneprátelit díte. Témer ke kazdému jejich konfliktu slysím jednu verzi od ucitelky a jinou od dcery. To bych jeste pochopila, ze holka krapet lze, ale kdyz se zacnu poptávat kolem, tak si vyslechnu tretí verzi od spoluzáku a to se mi zdá VELICE podivné. To se na me nezlob, ale to je divná ucitelka.

  superkarma: 0 09.06.2008, 14:44:37
 5. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  Na stěhování jsem se děsně těšila. Průser byl v tom, že jsem nevěděla nejen co jsou bony, ale tehdy se u nás neprodával ani kečup a navíc jsem používala slova jako jarmara, jupka a když jsem řekla česenek, tak se váleli spolužáci smíchy. Dávno, dávno již tomu...

  superkarma: 0 09.06.2008, 11:14:45
 6. [1] Lindaa [*]

  Podle clánku mám nenormální deti. Holky se na stehování vyslovene tesily a starou skolu vubec nepostrádaly. Pravda první pul rok v nové skole stál za prd, protoze holky se víc snazily sehnat nové kámosky a, jak mi bylo vysvetleno psycholozkou, vytvorit si pozici v kolektivu, nez aby se staraly o ucení. Nastestí uz je to za námi. Ted pouze mladsí psychicky deptá svoji trídní a ta mi pak nekolikrát denne zpestruje zivot telefonátama a stíznostma, co to moje zlatícko zase vyvedlo, ale nepotrestá ji, prý aby si dceru nezneprátelila. Tak co mám s babou delat?

  superkarma: 0 09.06.2008, 10:50:45

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme