Jak přispívat na společnou domácnost (dovolenou...apod), když jsem rozvedená a mám 2 pubertální děti..... ???

Respektive: zajímal by mě názor, co se komu osvědčilo apod.

Přiznám se, že s přítelem jsme spolu 5. rokem. V době, kdy jsme spolu bydleli, tak mi přispíval 3 000,- měsíčně (jeho výpočet reálných nákladů za něj), teď už spolu z jiných důvodů zase nebydlíme (ale brzy máme stavět domeček).

 

Sice u mě tráví obvykle celý víkend + pár dnů přes týden - tak to mi nepřispívá nic (společné obědy, večeře bohužel nemíváme), už jsem se s ním snažila otevřeně hovořit na toto téma, ale zdá se, že si "nepřipadá jako vyžírka"(jeho vysvětlení). Sice pak poté udělal 2x nějaký menší nákup, ale fakt tak za 200,- ..na víkend...

 

Prý že mu připadá ponižující, aby za mnou přišel a strkal mi nějaké peníze za to, že u mě je.... No, mně na tom nic ponižujícího nepřipadá, mně to připadá férové, ne? 

 

Věřte mi, mám ho ráda, jinak si ve všem rozumíme, ale ....když jedeme na dovolenou (s mými 2 dětmi), všechno zařídím, zaplatím já, když mu pak po dovolené předložím "vyúčtování" (benzín, jídlo, ubytování, útrata), tak to jednoduše vydělí 4 a zaplatí na korunu přesně jednu čtvrtinu.....

 

Já zkrátka vím, že se nedá porovnávat vztah svobodných a rozvedených (nebo dá?!?), ale je to normální? Musím se smířit s tím, že zkrátka jsem rozvedená a jakýkoliv můj partner k tomu bude mít spíš stejný přístup?

Vaše uživatelka
bobranka
Díky za názor

 


 

Tak co říkáte, milé čtenářky? Poradíte bobrance? Napíšete jí svůj názor? Prozradíte, jak tento problém vidíte vy? Připadá vám chování přítele normální, nebo naopak do nebe volající?

 

Reklama