Vztahy

Po rozvodu už je všechno jinak?

 

Jak přispívat na společnou domácnost (dovolenou...apod), když jsem rozvedená a mám 2 pubertální děti..... ???

Respektive: zajímal by mě názor, co se komu osvědčilo apod.

Přiznám se, že s přítelem jsme spolu 5. rokem. V době, kdy jsme spolu bydleli, tak mi přispíval 3 000,- měsíčně (jeho výpočet reálných nákladů za něj), teď už spolu z jiných důvodů zase nebydlíme (ale brzy máme stavět domeček).

 

Sice u mě tráví obvykle celý víkend + pár dnů přes týden - tak to mi nepřispívá nic (společné obědy, večeře bohužel nemíváme), už jsem se s ním snažila otevřeně hovořit na toto téma, ale zdá se, že si "nepřipadá jako vyžírka"(jeho vysvětlení). Sice pak poté udělal 2x nějaký menší nákup, ale fakt tak za 200,- ..na víkend...

 

Prý že mu připadá ponižující, aby za mnou přišel a strkal mi nějaké peníze za to, že u mě je.... No, mně na tom nic ponižujícího nepřipadá, mně to připadá férové, ne? 

 

Věřte mi, mám ho ráda, jinak si ve všem rozumíme, ale ....když jedeme na dovolenou (s mými 2 dětmi), všechno zařídím, zaplatím já, když mu pak po dovolené předložím "vyúčtování" (benzín, jídlo, ubytování, útrata), tak to jednoduše vydělí 4 a zaplatí na korunu přesně jednu čtvrtinu.....

 

Já zkrátka vím, že se nedá porovnávat vztah svobodných a rozvedených (nebo dá?!?), ale je to normální? Musím se smířit s tím, že zkrátka jsem rozvedená a jakýkoliv můj partner k tomu bude mít spíš stejný přístup?

Vaše uživatelka
bobranka
Díky za názor

 


 

Tak co říkáte, milé čtenářky? Poradíte bobrance? Napíšete jí svůj názor? Prozradíte, jak tento problém vidíte vy? Připadá vám chování přítele normální, nebo naopak do nebe volající?

 

   
09.08.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [13] Kocicka [*]

  pošli ho k vodě škrta...ještě že ty děti nemáš s nim určitě by rozpočítával spotřebu a toho levnějšího by platil on, ne?cvok

  superkarma: 0 10.08.2005, 08:46:17
 2. [12] bejby [*]

  Už bych ho dávno pustila k vodě Ty potřebuješ aby ti pomáhal a podporoval a ne vyžíral To není chlap do života

  superkarma: 0 09.08.2005, 22:37:38
 3. avatar
  [8] Amálie [*]

  bych s nim nebyla ani vteřinu, s lakomcem. To je kus na odstřel a ne na parádní život. Chceš s nim proboha i stavět? Hm, kdo chce kam.... Je to sobec.

  superkarma: 0 09.08.2005, 16:49:17
 4. avatar
  [7] malenina [*]

  Chcete stavět baráček a už jste se domlouvali jak to bude s financema? Nebudeš to mít asi jednoduché. Taky znám jednoho co chodil ke známé na obědy (netvrdím, že každý den(, ale když jen tak mimochodem nadhodila, že by mohl udělat někdy taky nákup, tak ji donesl pytlík brambor

  superkarma: 0 09.08.2005, 16:47:54
 5. [5] apina [*]

  A když se jelo na dovču tak ji celou platí. Mě i mému synovi.

  superkarma: 0 09.08.2005, 15:47:59
 6. [4] apina [*]

  Mě přijde jako pěknej skrblík!! Jsem zvyklá na tu etiketu, že muž v restauraci za ženu platí, kupuje jí dárečky tak trochu ji rozmazluje a stará se o ní!! Někdy mám pocit, že z mužů vyprchalo gentlemanství!! Přijde-li na večeři, měl by donést lahvinku kvalitního vína..např. Přijede-li na víkend at udělá nákup pro celou rodinu. Jednou tě chce a ví, že máš 2 děti kterí k tobě patří. Máteli tvořit rodinu tak to nemůže takhle rozpočítávat. Já osobmě nestojim o žádnou socku. Chlapi jsou od toho aby nás trochu rozmazlovali a ne abyjsme jim dělali služky a nahrazovali maminky. A pokud se o nás dobře starají ..tak věřím, že mi jim to dokážeme mnohonásobně vrátit. Můj názor.

  superkarma: 0 09.08.2005, 15:37:21
 7. [3] Lindaa [*]

  Nevím, nevím. Je fakt, ze deti jsou tvoje a ne jeho (promin, ze to ríkám tak narovinu)a tak platí tu 1/4 co sám pouzil (snedl). Naopak na víkend by mohl prispet víc a nebo koupit neco jenom pro vás dva - veceri, víno, lístky do kina ... Na druhou stranu, píses, ze budete stavet - to bude platit 1/4 cihel?
  Asi nejlepsí by bylo si o tom v klidu a ve dvou (bez potomstva) promluvit, hlavne o budoucnosti a jak si on predstavuje tu stavbu.
  Tady je kazdá rada drahá, ale i tak preju at vám to vyjde.

  superkarma: 0 09.08.2005, 15:24:33
 8. [2] hblaziko [*]

  Co kdybyses nakvartýrovala na pár víkendů k němu? I s dětmi. Hned by viděl, že je rozdíl, kolik sní jeden nebo 4 lidi, že se ten jeden "nesveze". A kdyby chtěl přispět, že on je 1 a vy 3, tak můžeš říct, děti toho přece tolik nesní...

  superkarma: 0 09.08.2005, 15:24:18

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme