Čtenářka silvamrva poslala příspěvek, ve kterém popisuje svůj vztah ke kávě i své rituály. A snaží se na kávu si každé ráno udělat alespoň 5-10 minut klid a vychutnat si ji. Děkuji Vám silvomrvo za příspěvek.

Dobrý den milé ženy. Velice ráda piju dobrou kávu, nedokážu si představit pracovní den bez ní. Vždy mě postaví na nohy. Dokáži si jí vychutnat, načerpat sílu a odpočinout si. Jsem sice klasik :) Ale nejraději piju instantní kávu. Stala se pro mě blízkým, zdomácnělým nápojem, každé ráno si k ní přidám něco sladkého k snědku, nepohrdnu nad palačinkami:)

kafe

V mladším věku mi nechutnala žádná považovala jsem to za hořkou, trpkou vodu. Naučila jsem se jí pít až na škole, kde jí tenkrát pil každý s automatu. Když jsem to tak pozorovala vrylo se mi to pod kůži a řekla si, že to musím zkusit taky. A v dnešní době už je to pro mě tradicí. A jsem názoru, že není nic horšího, než pít špatnou kávu.

Samozdřejmě   každému chutná něco jiného. 100 lidí-100 chutí. Aby mi chutnala musí být lahodně smetanová.

A jaký je můj rituál?  Po probuzení dřív než jdu vykonat svou potřebu:) Zapínám konvici a nachystám si hrnek s kávou. Když už se někdy rozhodnu pro turka, musí být bez mléka a cukru. Instantní kávu naopak bez cukru a mléka nevypiju.

Po ránu si udělám 5-10 minut čas a usadím se do křesla a v klidu a tichu si jí vypiju. Té vůně se prostě nedá odolat. Přes víkendy musím ale rituál poměnit. Většinou se mi zbíhá jazýček ale musím nejprve nachystat snídani raubířům. Jsem takový typ který si objedná kávu i s automatu, když není jiná možnost. Kavárna nikde na dohled.

S kamarádkami ráda navštěvuji i už zmíněnou kavárnu ale už to není jako kdysi. Doba je uspěchaná, času moc není. Ale když na to přijde a je možnost, usrkáváme a klábosíme i hodiny. Jednoduše řečeno jsem kafař:) Párkrát,  asi jako každému se někdy stalo, jsem si místo cukru kávu osolila. No chuť nic moc :)  I když je dost močopudná a lítám i tak mě to neodradí a vypiju za den číslo ani neřeknu. Jsou to čtyři písmena , která jsou pro mě denní droga. Dokáže mě potěšit, když si děti hrají s nádobíčkem pro panenky a přijdou s hrníčkem:Mami dáš si kávu? Ani tu imaginární neodmítnu:)  

čokoláda se šlehačkou

Co se týče čajů? V mládí jsem navštěvovala čajovnu, ty jejich mi při kouření vodní dýmky chutnali. V dnešní době mi čaje nic neříkají. Ale vařím je pravidelně dětem a manželovi. Ten na čaje nedá dopustit, kávu si dává jen zřídka a příležitostně. Aspoň mi doma neubyde:)))

Ale když přijde čas onemocnění a musím dny strávit pocením, tak mi v tom nakonec pomůže horký čaj. Sem tam si koupím vychlazený Nestee , když je žízeň a ten můj raději pivo. Čaj mám nejraději ten pečený, zavařený. Hezký den.

silvamrva


Co pro vás znamená káva, nebo čaj?

  • Popište nám své kávové/ čajové každodenní rituály
  • Co pro vás tyto nápoje znamenají?
  • Dokážete si bez nich představit svůj život?
  • Seznámila jste se v kavárně, nebo čajovně?
  • Pila jste nějakou velkou kávovou, nebo čajovou zvláštnost?
  • Dáváte přednost turkovi, či latté, nebo ristrettu?
  • Máte nějakou vtipnou, zajímavou historku, ve které hlavní roli hraje čaj, nebo káva?

Vše co vás napadne mi posílejte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já jednu z vás,co mi k tématu přispěje,dnes na konci editace odměním balíčkem plným různých druhů káv.

Reklama