V metropoli nasněžilo a vášniví běžkaři vytáhli do ulic a na nábřeží. Ano, i v matičce Praze vyrostlo několik krátkých běžeckých stop. Kde se dá v hlavním městě příjemně běžkovat, to se dozvíte v následujícím článku.

bezky

Jakmile nasněží, nikdo vás doma neudrží a vy se chápete svých lyží? Pokud ano a nádavkem žijete v hlavním městě, jistě oceníte několik tipů, kam v Praze na běžkách vyrazit.

Na serveru Kamzasněhem.cz jsem nalezl následující informace o běžkování v Praze...

„V Praze a jejím okolí se zpravidla většinu zimy lyžovat nedá, ale přijde-li sněhová nadílka i do nižších poloh, nemusí místní lyžaři jezdit na hory a mohou jít na běžky blíže svému bydlišti. Takové období většinou netrvá dlouho, sníh obvykle brzy roztaje. Jednou za čas se dá na některých místech narazit i na krátké upravené tratě na umělém či dovezeném sněhu, jinak si lyžaři v Praze a okolí musí prošlapávat stopy sami.“

Oblast Prahy běžkaři rozdělují na tři pásma: Prahu, Brdy a Hřebeny a Okolí Prahy.

Praha

Vyšlapané běžecké stopy najdeme prakticky na většině velkých pražských „zelených“ plochách. Lyžaře najdete v oboře Hvězda, na Ladronce, v Divoké Šárce, v okolí Hostivařské přehrady, v Milíčovském lese či v Kunratickém lese.

A co když nenasněží? To samozřejmě není letošní problém, ale ani v tom případě nemusí lyžaři házet prkna do kouta. „V posledních letech se část zimy lyžovalo v Podolí v areálu Žlutých lázní na umělém sněhu, nebo na jiných místech na sněhu původně dovezeném pro pražský závod světového poháru ve sprintu v rámci Tour de Ski,“ uvádí server Kamzasněhem.cz.

Brdy a Hřebeny

Brdy je tak trochu nesprávný název pro kopce, táhnoucí se od Zbraslavi k Dobříši, přesnějším označením jsou Hřebeny. Není-li ve „vnitřní“ Praze dostatek sněhu, můžete na běžky vyrazit právě tam. Ty pravé hory-Brdy leží mezi Příbramí a Rokycany a jsou o něco vyšší než Hřebeny - sněhu v nich tedy bývá také více. Přestože větší část Brd je vojenským prostorem s omezeným přístupem, najdete v nich i vyšlapané stopy, po kterých se můžete směle vydat.

Okolí Prahy

V okolí prahy se při dostatku sněhu dá lyžovat daleko lépe. Dnes vás linkové vlaky zařazené do tarifu Pražské integrované dopravy odvezou třeba až do Nymburka, Berouna či Českého Brodu. Z těchto míst můžete vyrazit na běžky už skutečně zcela bez zábran. Informace o konkrétních stopách najdete na serveru Kamzasněhem.cz v diskuzích, do nichž můžete i vy přidávat aktuální informace...

Běžkujete ráda? Jaká je vaše nejoblíbenější běžecká trať či stopa?

Reklama