.

Po pěti dnech intenzivní dřiny jsem se těšila na kancelář

Novinky

Po pěti dnech intenzivní dřiny jsem se těšila na kancelář

Ještě by se slušilo dodat, „těžké práci čest“. Tu si nejen vyzkoušela naše čtenářka s nickem Renicek, ale v nejbližší budoucnosti bude naplňovat její volný čas. S manželem se rozhodli přestavět jihočeskou usedlost

Nevěřila bych, že se někdy budu tak moc těšit do práce. Mám na mysli do svého zaměstnání.  Pracuji v kanceláři, často ani nevím, kolik je hodin, často ranní kávu dopíjím až kolem třetí hodiny odpoledne. Tím chci říci, že práce je tu opravdu dost.

Co je to ale proti práci, do které jsme se s manželem pustili. Začali jsme stavět. Vlastně přestavovat staré jihočeské stavení.  Nepovažuji se za lenocha, ale až teď si umím představit, jak těžká je skutečná manuální práce. Jak je fuška vykopat kus příkopu, odnosit paletu cihel, vybourat kus zdi…

n

Po třech hodinách vožení  kolečka s pískem jsem si začala neskonale vážit toho, že mohu dělat práci, kterou dělám. Že mě sice občas bolí záda a pálí oči, ale rozhodně nejsem odřená místy i do krve, nemám ruce vytahané až ke kolenům, namožené svaly a kdoví, co ještě.

Vím, že je na světě spousta lidí, kteří stráví svůj život těžkou manuální prací. Nemám na mysli otřesné případy těžce pracující děti někde ve třetím světě, to je úplně jiná kapitola, ale všechny ty naše ženy ve fabrikách a chlapy u lopat či montážních linek. Je dobře poznat život ze všech jeho stran a vím, protože se znám, že my práci, do které jsme se pustili, dotáhneme do konce.

m

Vím, že si tělo zvykne a přizpůsobí se, ale po pěti dnech intenzivní dřiny jsem se strašně těšila na svou židli, na své formuláře a klienty. O to víc smekám před těmi, kteří si venku, za každého počasí vydělávají těžkou manuální prací na svůj chléb.

Všechny zdraví modřinami posetý Renicek.

Milá Renicek, tak já to mám úplně obráceně. Radši bych pracovala manuálně a do kanceláře chodila jen o víkendech. Chi Chi

Ale držím vám moc palce, ať tu krásu dotáhnete do konce co nejdříve, a pak si jen užíváte

   
24.04.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [5] Marika11 [*]

  to bude super kancelária

  superkarma: 0 19.05.2014, 14:55:24
 2. avatar
  [4] kobližka [*]

  Tak,jestli na to budete s manželem jen sami dva,tak dřina to bude,bezesporu.Ale to stavení si zaslouží,aby zase ožilo v plné kráse.

  superkarma: 0 24.04.2014, 15:02:31
 3. [3] overlooks [*]

  Každopádně pěkný oblečekSml16. Držím palce a přeju energii i odhodlání.

  superkarma: 0 24.04.2014, 14:09:36
 4. [2] nealienka [*]

  A to je ještě ta lepší varianta. Jít do práce, kde se sedí v teple. Jasně že i ta práce má své, ale ještě že to máte tak.

  superkarma: 0 24.04.2014, 14:06:51
 5. [1] lissey [*]

  Chápu, rozumímSml16, tak přesně tohle mám také za sebou.

  superkarma: 0 24.04.2014, 14:02:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme