Po Novém roce s novou láskou - ke svému srdci!

Novoroční předsevzetí bývají často spojena s naší životosprávou – zhubnu, přestanu kouřit, začnu pravidelně cvičit. Když přidáme ještě snížení hladiny cholesterolu a snížení krevního tlaku, tak jsme v podstatě vyjmenovali všechny zásadní předpoklady k tomu, aby se naše tělo – a v první řadě naše srdce – začalo postupem doby cítit mnohem lépe.

Proč?

Většinou na své srdce zapomínáme, dokud se samo neozve – to už ale bývá pozdě… Každý z nás ví o někom, kdo prodělal infarkt myokardu. Když už to není přímo člen rodiny, bývá to kolega, soused, známý. Ani to ale většinu nedonutí, abychom se nad svým životním stylem zamyslely. Často je až prodělaný infarkt oním bodem nula, kdy pochopíme, že něco není v pořádku. Stav našeho srdce ovlivňují po celý život faktory, především vysoká hladina cholesterolu, která patří k hlavním rizikovým faktorům vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Podle průzkumů ji má v naší zemi zvýšenou každý druhý dospělý. Jak jste na tom Vy?

Způsoby prevence kardiovaskulárních onemocnění jsou dobře známy, bohužel však stále opomíjeny. Mnohé z nás podvědomě tuší, jak by se (ne)měly stravovat, ale mnohdy chybí pevná vůle a odvaha vykročit tím správným směrem.

Chcete to zkusit?

Pro začátek je dobré zjistit, v jaké stavu vlastně Vaše srdce, a tedy i celý Váš organizmus, vůbec je. Vykročit na cestu ke zdravějšímu srdci je jednoduché – stačí kliknout na nové webové stránky www.milujsvesrdce.cz. Dozvíte se, nakolik se liší biologický věk Vašeho srdce od Vašeho skutečného věku. Najdete zde rovněž informace o tom, jak postupně změnit své stravovací zvyklosti a jak do svého nabitého denního programu zařadit i nenáročné pohybové aktivity, které Vám v péči o srdce pomohou. To nejdůležitější v prevenci kardiovaskulárních chorob je totiž naučit se o své srdce pečovat – teprve pak se můžete ze svého života radovat  anebo své srdce někomu „dát“!

Reklama