.

Po kopytě

Cestování

Po kopytě

Jmenuju se Adéla a děkuju, už jsem večeřela. Jsou mi tři měsíce a ještě před deseti dny jsem toho ze světa moc neviděla. Jenom náš dvorek a pár cest kolem. Ale pak si mě vybrali herci z TyJáTru do divadla! Tedy, vybrali si i moji maminku Braunu a o pět let starší sestřičku Blaženku, ale já byla ta nejdůležitější! 

Máma a sestřička jenom tahaly vůz a maminka měla takovou krátkou roličku v půlce hry – vezla opilého athénského vojáka – ale já, já jsem hrála už v první scéně! Athénské ženy mě pásly, když se dozvěděly, že se jejich muži vrací z války. Pak mě sice Andrejka a Eliška poslaly za scénu k mamince, ale já se občas vracela, když už bylo té Nejkrásnější války mezi muži a ženami moc. A když se divadlo hrálo na nějaké dobré zelené travičce.

Z Lysistraty, jak se ta hra jmenovala, jsem toho moc nepochopila, jenom že je to komedie o tom, že ženy už přestalo bavit, že se jim muži toulají po válkách a hospodách, a tak se s nimi přestaly milovat. Dokud Athéňané neuzavřou se Sparťany mír. A jak to dopadlo? To se prý prozrazovat nesmí.

Hrát jsme začali jsme v knihkupectví U želvy v Mělníku a pak jsme putovali od vesnice k vesnici po celém Kokořínsku. Hráli jsme dětem na táboře v Jestřebici, před krásnou country hospůdkou U Bobra, ve Střezivojicích a Střemech a samozřejmě v Kadlíně, kde nám starosta půjčil svou zahradu. Roste mu na ní moc dobrá tráva a krásně se na ní odpočívá.

Dětí s námi putovalo šestnáct, těm nejmladším bylo sice už deset let, ale vysvětlili mi, že to znamená, že jsou skoro stejně staré jako já. A byli se na nás podívat dokonce i slavní filmoví režiséři, kteří si některé z dětí vybrali do svých filmů! Mě si sice nikdo nevybral, ale říkali mi, že mě určitě čeká slavná budoucnost!

Počasí nám přálo – vedro nám sice dávalo pořádně zabrat, ale bouřka byla jenom jednou – poslední noc. Zato byla pořádná – blýskalo se po celé obloze a padaly proudy vody. Jenže já se bouřky nebojím, a tak jsem klidně stála u maminky a čekala, až to přejde. A uklidňovala jsem malé holčičky, když měly strach.

Peníze, které nám dali diváci, jsou určeny pro Dětské krizové centrum, které pomáhá dětem. Takže jsem se, jako správná slavná herečka, podílela i na dobročinnosti. A kolik jsme vybrali? To se dozvíme až na konci prázdnin, kdy se pokladnička předá zástupci DKC a peníze se veřejně spočítají. A moji herečtí „kolegové“ teď soutěží v tom, kdo přesněji tipne celkovou sumu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hrála jste někdy v divadle? Třeba jako malá? Na školní besídce? Nebo jste recitovala básně? Jaké to bylo? Šlo Vám to? Chtěla jste být slavnou herečkou? Hrajete ještě? A putovala jste někdy někam „po kopytě“?

soutěž - Astor

 

   
23.07.2007 - Zahraničí - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. [3] Seema [*]

  Hrala jsem divadlo dlouho na zakladce..mela jsem jit i na konzervator..pripravku jsem absolvovala,ale utekla jsem,protoze mistni "herci" mi udelali ze zivota peklo. Vsichni do jednoho se proti mne spikli a ja to neustala..ani nevim proc to udelali..nikdo z nich mne ani neznal..mozna proto..doted nektere vidam v televizi..jedina holcina ze souboru ze zakladky hraje porad a i v dabingu je uspesna..

  superkarma: 0 23.07.2007, 14:55:34
 2. [2] dkd [*]

  Jako dítě ne, až teď na stará kolena hraji v amatérském divadle. Loňská komedie se nám povedla, letos to bude o něco "tragičtější", tak uvidíme. Se zvířaty ale nehrajeme

  superkarma: 0 23.07.2007, 10:00:01
 3. avatar
  [1] Evikus [*]

  * ano hrála
  * bylo mi asi 12 a bylo to ve hře "Naši furianti", tam hrálo asi 5 dětí na začátku hry - vydělala jsem si tím i nějaké peníze a hrozně mě to bavilo
  * nějak se nepamatuju že bysme měli nějaké školní besídky
  * ano na jedné recitační soutěži
  * divadlo bylo lepší
  * docela mi to šlo
  * chtěla, ale nějak to vyšumělo když jsem vyrostla
  * už ne
  * jo a zadek mě z toho bolel ještě týden

  superkarma: 0 23.07.2007, 07:03:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme