Tak tuto otázku si často pokládá nejen člověk sám sobě, ale dostává ji i od druhých: Holka, po kom Ty jenom jsi. A my ji v dnešním tématu položíme také vám. Po kom si myslíme, že jste?

Už se vám někdy stalo, že směrem k vám někdo z blízkých použil větu: Holka, po kom Ty jenom jsi? Anebo třeba o kdovás někdo jiný prohlásil: „To je celá maminka, to je celý tatínek, to je celá babička…“
Ať chceme, nebo nechceme, vždycky „po někom“ jsme… Vizuálně, povahou, talentem, nebo třeba i chůzí, gesty…

Zamyslely jste se někdy vy sama nad tím, po kom jste? Po mamince? Po tatínkovi? Po tetičce z desátého kolena? Po sousedovi? A shoduje se váš názor s názorem ostatních, nebo oni vás vidí jinak?

A víte co, dnes se na názory ostatních vykašleme a samy si zkusíme určit, po kom si myslíme, že jsme. Ať už v dobrém, nebo ve zlém. Tedy po kom jsme úplně nejvíc, poněvadž většinou je člověk namíchaný, z každé rodové strany má něco, ale přece jen… ta jedna vždycky trochu převažuje
A také si můžeme říct, po kom bychom třeba chtěly být… A jsme? Děláme pro to něco? Nebo to jde samo, přirozeně?
Začínáme se podobat svému otci, své mamince, dědečkovi, babičce?

Jako by šla jedna

Abyste v tom nebyly samy, také přispěju troškou do mlýna.
Velkou část dětství jsem trávila se svou babičkou, byla vlídná, laskavá, jako pohádková babička. Moji maminku měla celkem pozdě, takže mně když bylo 17, mojí babičce bylo už 73 let.
Šly jsme tak jednou spolu zase na procházku, hezky za rámě vedle sebe – a potkaly jsme babiččina bývalého spolužáka. Šel proti nám, usmál se na „Mařenku“, potom si nás obě změřil pohledem a povídá:
„Jako by šla jedna.“
Nikdy na tu větu nezapomenu, poněvadž mi problesklo hlavou:  
„Jak jedna? Vždyť jsem o více než půl století mladší?“
Během rozhovoru jsem však pochopila, že babička byla jeho velká (neopětovaná) láska a v sedmnácti letech prý vypadala úplně stejně jako já. „Staříček“ si sice celou dobu povídal s babičkou, ale nemohl spustit oči ze mě.
„Co na ni tak čučíš?“ nedalo to už babičce.
„Jako by šla jedna, jako by šla jedna…“ opakoval stále zamilovaný „spolužák“, i když už jsme se rozcházeli.
„To byl tvůj nápadník, babičko?“
„Ále nápadník, vždycky byl na ženské, kotrmelec jeden starý, to bych si dala, kdybych si ho vzala.“

Časem zjišťuji, že onen starý kotrmelec se vůbec nemýlil. Podle dobových fotek jsme si byly opravdu hodně podobné a podobám se jí čím dál víc. Jen tu její povahu kdybych měla. Vlídnost a laskavost je bohužel často nahrazena tvrdohlavostí a náladovostí, a v tom jsem zase celý táta. :)

Jak to máte vy milé Ženy-in?
Prozradíte, po kom jste?

Téma dnešního dne: Po kom jsem?

  • Jste celá maminka? Tatínek? Babička, prababička, dědeček…. ?
  • Komu jste podobná vizuálně?
  • Po kom převažují vaše povahové vlastnosti?
  • Mění se věkem?
  • A jste ráda, že jste taková?
    atd. atd.

k tématu pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme dárkem, který potěší: vlasovou kosmetikou Syoss a přívěskem na klíče, kdy Svět bude jen podle vás... Viz. text. :)

text

Reklama