Domácnost

Po domě chodil pán, který už dávno nežil

 

Na tajemno jsem vždycky věřila, ale nikdy jsem žádného ducha neviděla. Mám však spoustu příběhů-jak mých tak i od známých, které s tajemnem určitě souvisí.


Například mé sestřenici se stalo, že když spala, tak jí z ničeho nic probudil jemný vánek a pohlazení po tváři.  Také slyšela, jako by jí někdo říkal "Neboj, pořád s tebou zůstanu." Byla z toho vystrašená, ale říkala si, že se jí to určitě jen zdálo a spala dál.  Ráno jí mamka probudila s tím, že umřel dědeček, s kterým si vždy dobře rozuměla a měla ho strašně ráda.


Další příběh je od sestry mé kamarádky, která už s tajemnem hodně zažila. Rozhodla se koupit domeček a pěkně si ho podle svého zařídit. Byl to už starý dům a všichni předchozí majitelé v něm dlouho nevydrželi. Sousedé jí vyprávěli mnoho příběhů okolo tohoto domu, ale nenechala se odradit. Také asi proto, že má velkou intuici. Ač se to zná nemožné, často vidí duchy ... hlavně když je na hřbitově.

Kámoška na nic takového nevěří a vždy si myslela, že si to její sestra jen vymýšlí. Poprvé za ní přijela do nového domu na víkend a zvládla jen jednu noc. S manželem a malým chlapečkem spali v jedné místnosti a chlapeček ne a ne usnout, pořád břečel a nemohl přestat. Ještě měli psa, který celou tu noc proštěkal a strašně kvičel. Nikdo z nich se nevyspal a druhý den odjeli domů. Její sestra žije v tom domě doteď. V domě je jedno místo, kde ze začátku vždy o něco zakopávala ačkoliv tam vůbec nic nebylo. Pozvala si nějaké odborníky, kteří tam naměřili nějaké zvláštní vlny. Jako by tam byla nějaká pomyslná šnůra.


Další má kamarádka si na střední škole sehnala s přítelem podnájem a ze začátku vůbec nemohla spát. Když byla sama doma, tak byla strašně vystrašená, protože často slyšívala nějaké kroky v kuchyni nebo neznámé zvuky. Za nějakou dobu zjistila, že tam dlouho žil jeden pán, který se nakonec ve stáří oběsil.

 
Já osobně mám jen malé zkušenosti s tajemnem, například když na zem spadl zvoneček, který byl vždy v rohu poličky a neměl jak spadnout a podobně. Navíc spadl tak, jako by ho někdo vyšvihl pryč. Tenkrát mě to opravdu vyděsilo. Ale to se ostatním příběhům nemůže rovnat.
                                                                                                                                                                                                                      markkikk


 

Milá markkikk, děkujeme za váš příspěvek. Jsou věci mezi nebem a zemí. Jen tomu alespoň trochu věřit. V každém případě jsou některé záhady normálním způsobem nevysvětlitelné, jako ty vaše.

redakce@zena-in.cz

 

 Dnes je téma TAJEMNO

   
18.10.2005 - Dům a byt - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Bobša [*]

  taky jsem slyšela, že duch je navázán na konkrétní osobu, nikdy na rodinu jako celek takže každý člen rodiny může mít jiný počet duchů ale nikdy jsem je neviděla

  superkarma: 0 18.10.2005, 20:35:52
 2. avatar
  [1] Žábina [*]

  malé děti a zvířata duchy vidí, se říká

  superkarma: 0 18.10.2005, 15:24:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme