.

Po čem muži touží? Vydělávej, starej se o domácnost a věnuj se mi!

Vztahy

Po čem muži touží? Vydělávej, starej se o domácnost a věnuj se mi!

Dostaly jsme, co jsme chtěly. My, moderní ženy. Děláme povolání, která nás naplňují a baví. Řídíme podniky, rozhodujeme o věcech, které si naše maminky a babičky neuměly ani představit. Vlastně v té době zřejmě ani neexistovaly. Máme svá práva. Ale stejně ta spokojenost mnohdy nepřichází. To když pán tvorstva zase až tak úplně naši rovnoprávnost nerespektuje… nebo jen tehdy, když se mu to hodí.

mužPětatřicetiletá Lenka žila dlouho jako v tom nejskvělejším snu. Vystudovala školu, kterou chtěla, našla si dobře placenou práci, která ji bavila, a na jednom firemním večírku poznala toho nejpřitažlivějšího muže na světě. A co víc – líbila se mu. Usiloval o ni, dobýval ji a nakonec mu řekla ANO.

A zde by v pohádce zazvonil zvonec a vypravěč by zamumlal to své ověnčené „a žili spolu šťastně až do smrti“. Ale chyba lávky. Tohle patří do pohádek, a ne do skutečného života. Vlastně až teprve tam, kde pohádky končí, tj. svatbou, začíná v normálním životě ta pravá „zábava“.

Lenka po svatbě porodila dvě krásné děti a na první pohled bezproblémově vklouzla zpět do svých pracovních povinností. Ačkoliv měla k dispozici záviděníhodné finanční prostředky a řadu běžných provozních věcí nemusela řešit, přece jen začala pociťovat určitou únavu materiálu.

Dvě malé děti, práce, která ji sice baví, ale je opravdu poměrně náročná, dům se zahradou za městem – to vše vyžaduje čas a energii. A pak také samozřejmě manžel, který si bral atraktivní a výkonnou krasavici a s tou chtěl také nadále žít.

V podstatě očekával, že pojedu jako robot,“ vysvětluje Lenka, která sice byla na jednu stranu ráda, že nemusí sedět JEN doma, ale zároveň bylo nad její síly skloubit zaměstnání a péči o domácnost. „Navíc si manžel myslel, že večer budu svěží jako jarní vánek a vyrazím s ním třeba ještě na nějaký večírek nebo se jinak postarám o romantický večer.“

 • Utahaná máma od dětí, která se vrací po více jak osmi hodinách pracovní doby a sotva připraví nějakou rychlou večeři, aby pak usnula neodlíčená na gauči, nezapadala do jeho představ o manželství, které si naplánoval.

A začaly každodenní nepokoje a hádky na jedno ohrané téma.

Najednou jsem si uvědomila, že tahle jsem si manželství nepředstavovala,“ říká mladá žena, která se pod tíhou svých povinností nakonec složila, a teď přemýšlí, zda nastoupit zpět do rozjetého vlaku, nebo udělat nějakou velkou změnu, která bude zřejmě bolestná…

Vím, že bych se v podstatě rouhala, kdybych si stěžovala. Dostala jsem od života štědré dary, ale asi mi uniklo to podstatné,“ zamýšlí se nad vztahem se svým partnerem. „Dělalo mi dobře, že o mne stojí takový atraktivní muž a vůbec jsem nepřemýšlela, zda to automaticky znamená, že bude dobrým manželem a tátou,“ pokračuje ve svých úvahách, které ji teď pronásledují na každém kroku.

Když totiž zkolabovala vyčerpáním, měla najednou čas se zamyslet nad tím, co po ní její muž všechno chce – aby domů nosila stále tak dobré peníze, pak samozřejmě aby o děti bylo dobře postaráno,  naklizeno, navařeno, vypráno a aby měla kdykoliv čas na něho. A byla pořád tak nádherná na tom večírku, kde ji potkal.

A tohle Lenka prostě nesvedla. I když se snažila sebevíc a řadu let tak nějak „splňovala plán“, přišel čas, kdy už dál nemohla. Samozřejmě přemýšlela, kde udělala chybu.

Možná jich udělala spousta. A možná také žádnou. Jen nenašla toho pravého, který by ji docenil, pomohl a podpořil…

Přečtěte si také:

   
16.02.2016 - Příběhy - autor: Marcela Macáková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [36] v.poho [*]

  risina — #35Dát trojku z chování a rozkrýt skutečnost (tj. pořádné vyšetřování, prevence, ti kluci měli jít minimálně na psychol.vyšetření apod.) není totéž. Ten článek jsem četla taky, ale o ničem mě nepřesvědčil. Vedení se vymlouvá, že nevidělo videa. Kecy v kleci, kdyby to nechtělo zamést pod koberec, tak by se k nim dopracovalo. Jenže to by hrozilo, že škola si pokazí pověst.

  superkarma: 0 17.02.2016, 06:56:46
 2. avatar
  [35] risina [*]

  v.poho — #34 Dnes jsou o to v MFdnes tři stránky. Vedení se to dozvědělo po několika měsících (v prosinci? v lednu?) od ostatních studentů z té třídy, ale o videích nevěděli Sml23. Dali těm třem klukům trojky z chování a podmínečné vylouční na 10 mesíců. No a ti slušní studenti si teď vyčítají, že něco neudělali už dřív, zatímco ti grázlové se dál chovají, jako že se vlastně nic nestalo... Sml80

  1. na komentář reaguje v.poho — #36
  superkarma: 0 16.02.2016, 23:07:39
 3. avatar
  [34] v.poho [*]

  kobližka — #32Pokud o tom vedení školy nevědělo, tak je někde něco špatně. Ale ono vědělo, když mu to přišli nahlásit sami studenti. A neudělalo nic. Žádné vyšetřování, exemplární postihy, psycholog (pro učitelku, ale i pro děti, ti spratkové jistě neměli jen jednu a první oběť). Na těch videích je vidět, jak na ni útočili i na chodbách. Nedovedu si představit, i kdyby jim to studenti nenahlásili, jak je možné, že by si toho nikdo z kompetentních nevšiml. Takže si myslím, že všiml a nechal to tak.

  1. na komentář reaguje risina — #35
  superkarma: 0 16.02.2016, 21:57:02
 4. avatar
  [33] SandraAbigail [*]

  Že je muž pán tvorstva je dobrý vtip :-D Každopádně ten popsaný v článku by se měl nad sebou zamyslet, dělá desetinu toho co žena. Co kdyby třeba přebral některé její povinnosti?

  superkarma: 0 16.02.2016, 21:28:35
 5. avatar
  [32] kobližka [*]

  v.poho — #31 Hrůza hrůz...spratky co nejpřísněji potrestat !!!!! A jestli o tom vědělo i vedení školy,tak trest i pro ně !!!!

  Myslím,že nic,ani ztráta zaměstnání,nestojí za to nechat se zničit...

  1. na komentář reaguje v.poho — #34
  superkarma: 1 16.02.2016, 21:15:40
 6. avatar
  [31] v.poho [*]

  kobližka — #30Bylo jí 55, byla rozvedená a měla 17.iletou dceru. Proto. Nejspíš se bála, že jinou práci nesežene. A protože byla evidentně bojácná, neměla sebevědomí....., neštěstí bylo na světě.Sml68

  1. na komentář reaguje kobližka — #32
  superkarma: 0 16.02.2016, 21:08:26

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] kobližka [*]

  gerda — #23 Nejsi jediná,ani já to nechápu,v nejhorším případě snad mohla opustit tohle zaměstnání Sml80 a vůbec nevím,proč prostě před tu třídu předstupovala Sml80

  1. na komentář reaguje v.poho — #31
  superkarma: 1 16.02.2016, 19:43:13
 2. avatar
  [29] Suzanne [*]

  ohnivazenaMagdalena — #28 To máš pravdu, dravý člověk taky obvykle nebývá šikanován. Jen říkám, že řešení existuje. To, jestli ho má člověk sílu využít, je věc druhá.

  superkarma: 3 16.02.2016, 18:09:40
 3. avatar
  [28] ohnivazenaMagdalena [*]

  Suzanne — #25Každý asi není bohužel tak dravý, aby vše zdokumentoval pro média nebo to hnal přímo na ministerstvo školství. Jestli učitelka neměla zastání ani u svého nadřízeného a ještě vyššího nadřízeného....možná jí z toho vyplynulo, že se spravedlnosti nedovolá nikde. Prim hrají finance a ty bohužel hýbou světem.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #29
  superkarma: 0 16.02.2016, 17:52:44
 4. avatar
  [27] SNÍŽEK [*]

  měla po muži vyžadovat pomoc s dětmi a domácností,případně si najmout pomocnici Sml80

  superkarma: 0 16.02.2016, 17:42:21
 5. avatar
  [26] gerda [*]

  ohnivazenaMagdalena — #24 Suzanne — #25česká učitelka to má opravdu těžké. Neustálé změny, každý další ministr dělá reformy - viz inkluzi - a mezi tím se plácají učitelé, kteří mají děti cosi naučit a ještě i zvládat. Každé dítě ví o svých právech. Rodiče, místo aby uznali chybu, letí v případě potíží do školy a před dítětem učitele seřvou. To je pak těžké mít autoritu a sebevědomí. Česká učitelka, to je spíš diagnoza. Nevěřila jsem svým uším, když mi kantorka v důchodu líčila průběh jejich jedné pracovní porady. Už nevím, co za problém se řešil, učitelky si měly dělat poznámky. Jedna se přihlásila a zcela vážně se zeptala: a jakou barvou máme podtrhávat? Tak jsou ze všeho zpitomělé. A pak po nich máme chtít zdravé reakceSml15 Ryba smrdí od hlavy. Pan ředitel propírané střední školy z toho všeho těžce ochořel, hodil se marodSml57. Taky řešeníSml15 Podle toho si může každý představit, jak asi řešil problémy se šikanou.Sml57Sml57

  superkarma: 0 16.02.2016, 17:21:55
 6. avatar
  [25] Suzanne [*]

  ohnivazenaMagdalena — #24 Tak to pardon. To bych se bránila - kluka bych nahrála, jak mě tituluje, a šup - odbory, média. To by si škola za rámeček nedala, na tohle už opravdu existuje obrana. To, že bych změnila místo, je samozřejmé. Ani bych nechtěla pracovat pod nadřízeným s takhle uhozenými názory.

  1. na komentář reaguje gerda — #26
  2. na komentář reaguje ohnivazenaMagdalena — #28
  superkarma: 3 16.02.2016, 16:58:49
 7. avatar
  [24] ohnivazenaMagdalena [*]

  gerda — #23 Kolegyně měla syna v V.třídě.....žák tam tituloval učitelku p*čo, k*ndo a podobně. Reakce ředitele byla.....uvědomte si, že otec toho kluka dává sponzorské dary škole......tatíček jí při třídních schůzkách ještě urážel a když se bránila výpadům a stížností u školní inspekce.....byly jí odebrány prémie na půl roku. Tak jak se má učitel bránit. Nepochopení od ředitele, nepochopení od nadřízených orgánů. Časem je učitel žáky degradován psychicky na pouhou nulu a není se schopen bránit.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #25
  2. na komentář reaguje gerda — #26
  superkarma: 0 16.02.2016, 16:01:12
 8. avatar
  [23] gerda [*]

  AndelkaC — #20To je asi ten "syndrom oběti". Člověk v tom leta žije a neumí si představit, že by to mohlo být jinak. Teď odbočím - republikou otřásá případ ušikanované učitelky z Prahy. Já třebas vůbec nepochopím, proč snášela takové ponižování? Čím ji mělo vedení školy v hrsti, že znovu a znovu nastupovala před katedru a nechala si od těch zmetků všecko líbit? Proč se nebránila anebo aspoň neutekla, mohla se zhroutit, zůstat na neschopence dřív a mohla zůstat naživu. Navíc měla 17 letou dceru, ta byla taky tak pasivní? Já bych, být tou holkou, bojovala za mámu vší silou...Opravdu tomu nerozumím, jedině teda s vysvětlením, že už se z toho rozumově sama dostat nemohlaSml80. Když vidím stále opakované záběry těch tří ksindlů, jak vyvádějí a co vyvádějí, otevírá se mi kudla v kapse.Sml31

  1. na komentář reaguje ohnivazenaMagdalena — #24
  2. na komentář reaguje kobližka — #30
  superkarma: 3 16.02.2016, 14:42:03
 9. [22] cilani [*]

  AndelkaC — #20 jj, s tím souhlasím. Sml22

  superkarma: 0 16.02.2016, 14:32:17
 10. avatar
  [21] Suzanne [*]

  AndelkaC — #20 To máš recht Sml22

  superkarma: 0 16.02.2016, 13:46:16
 11. [20] AndelkaC [*]

  cilani — #19 Ale to já právě taky. Chtěla jsem jen říct, že ten problém existuje. Že to není nic mimořádného a že ty, kterých se to týká, s tím neumějí naložit, neumí to řešit. Ano, kdo chce kam, pomozme mu tam. Ale prostě chápu, že se to může stát. Pomalu až plíživě a najednou člověk neví kudy kam. Je konec, kolabs. Teprve potom se začne ohlížet zpátky a hledat chyby, příčiny. Je těžké to změnit.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #21
  2. na komentář reaguje cilani — #22
  3. na komentář reaguje gerda — #23
  superkarma: 0 16.02.2016, 12:43:04
 12. [19] cilani [*]

  Předpokládám, že si to na sebe naložila všechno sama, tak se pak nesmí divit. Sml80

  AndelkaC — #7 ale to je čistě volba té paní. Ona se rozhodla, že chce takhle žít. Já v tom nevidím nic obdivuhodného či následováníhodného.. Vážně neznám nikoho takového..

  1. na komentář reaguje AndelkaC — #20
  superkarma: 4 16.02.2016, 12:02:11
 13. avatar
  [18] gerda [*]

  AndelkaC — #7Jako bys psala o mně před mnoha lety. Taky jsem měla naloženo, taky jsem na to byla sama. Muž měl koníčky mimo rodinu, já dvojí směnu - v práci a doma. Tohle se opravdu vydržet nedá, nejdýl, než dospějí děti.

  superkarma: 0 16.02.2016, 11:34:53
 14. [17] bobani [*]

  po čem muži touží je mi srdečně jedno

  superkarma: 1 16.02.2016, 11:21:05
 15. [16] iřka [*]

  Pavla_b — #8Také bych to tak řekla.

  superkarma: 0 16.02.2016, 10:55:49
 16. avatar
  [15] ToraToraTora [*]

  AndelkaC — #7Ne neznám, to fakt ne.

  superkarma: 0 16.02.2016, 10:51:35
 17. avatar
  [14] RenataMor [*]

  možnáměl manžel taky přiložit ruku k dílu

  superkarma: 0 16.02.2016, 10:25:08
 18. avatar
  [13] risina [*]

  Článek jsem ještě nečetla, ale podle nadpisu jsem chlap - toužím od protějšku po tomtéž Sml58.

  superkarma: 0 16.02.2016, 10:20:25
 19. avatar
  [12] kobližka [*]

  AndelkaC — #7 K tomuto lze dodat jediné: jaké si to uděláš,takové to máš Sml16

  superkarma: 0 16.02.2016, 10:19:51
 20. avatar
  [11] kobližka [*]

  No,nevím jestli si sama Lenka nemyslí,že musí být dokonalá na všech frontách.Nikde nečtu o tom,že by si s manželem promluvili o tom,jak to bude nadále fungovat,jak si kdo rozdělí povinnosti.Paní třeba "úpí" pod tíhou nákladu,který si sama naložila,kdo ví Sml80 ale komunikace mezi partnery je asi první krok jak něco změnit.Pokud tohle nevyde,je na řadě krok další...

  A já fakt nelezu lidem do soukromí,nevím,jak to chodí jinde,viz komentář č.7,a totéž oekávám od druhých.

  superkarma: 3 16.02.2016, 10:18:05
 21. avatar
  [10] Suzanne [*]

  AndelkaC — #7 No jo, no. To je profesionální matka a profesionální oběť. Proč vozí dítě na trénink 50 km daleko? Proč to všechno dělá? Já bych se do téhle situace nedostala, protože jsem prostě líná a pohodlná. A mám se ráda. Sml24

  Jak píše Pavla_b — #8, jaký si to uděláš, takový to máš.

  Co se týče paní v článku... S malými dětmi je to vždycky trochu náročné. Proč si nepořídí paní, která jim pomůže? Kde se pořád berou tyhle ženy, co musejí mít doma naklizeno a navařeno a ještě to musejí zvládnout samy? Sml80

  superkarma: 3 16.02.2016, 10:01:10
 22. [9] Ferdicek [*]

  Strašný sobec.

  superkarma: 1 16.02.2016, 09:25:58
 23. [8] Pavla_b [*]

  Jaký si to uděláš, takový to máš...Sml80

  1. na komentář reaguje Suzanne — #10
  2. na komentář reaguje iřka — #16
  superkarma: 1 16.02.2016, 09:24:43
 24. [7] AndelkaC [*]

  Ouvej, ouvej. Agresivita na těchto stránkách stoupá. Copak nikoho takového (jako je paní v článku) ve svém okolí neznáte? Tak to je mi fakt divný. Já ano. Paní pracuje 8 hodin denně, po práci do noci peče dorty na přivýdělek, má dvě děti (kluk 2. třída, holka 8. třída). Holka hraje fotbal za jeden známý fotbalový klub v Praze, což je cca 50 km od jejich bydliště. Dvakrát týdně ji vozí na trénink a o víkendu zápasy. Vaří, uklízí, pere, nakupuje, žehlí atp. Ještě že s nimi v domácnosti bydlí strejda, který jí pomáhá se synkem. A manžel? Myslivost, rybaření, hospůdka. To jsou věci, které mají před vším přednost. Ještě si pořídil dva psy, kteří jsou odkázáni na pohyb po dvoře a sem tam je vezme provětrat, ale to se asi nedá považovat jako aktivita pro rodinu, že? A ona dělá to ostatní. když už to všechno fakt nedávala a začala na manžela tlačit, že už takhle nemůže a tlačila a tlačila, tak to pán vyřešil po svém. A víte jak? Našel si milenku. Svůdnou, nezatíženou kolegyni, která mu nic nevyčítala. Příjemné rozptýlení. Netrvalo to sice moc dlouho, ale paní se poučila. Mlčky všechno dělá a na manžela už netlačí. Zatím se nesložila, zatím drží. A jestli si někdo náhodou myslí, že ji drží penězi, tak to je omyl. Je městský policista, tudíž plat nemá nijak zvlášť zajímavý a na domácnost dává jen jeho část. A to celé je pravda.

  Za mě? Horká hlava by ho zabila, sbalila a vyhodila (dům je její - před svatbou). Rozum je opatrnější a neví, jak by jednal, kdyby se to týkalo přímo mě. Sml79

  1. na komentář reaguje Suzanne — #10
  2. na komentář reaguje kobližka — #12
  3. na komentář reaguje ToraToraTora — #15
  4. na komentář reaguje gerda — #18
  5. na komentář reaguje cilani — #19
  superkarma: 4 16.02.2016, 09:20:43
 25. avatar
  [6] margot [*]

  a muž jí řekl, že to vše po ní doopravdy chce? někdy se člověk ocitne v takovém začarovaném kruhu jen kvůli vlastní hlavě, aby splnil jakási očekávání ostatníchSml80

  superkarma: 7 16.02.2016, 09:06:31
 26. [5] knihovna [*]

  Ti ji asi moc nemiluje!

  superkarma: 0 16.02.2016, 08:12:19
 27. [4] sonizna [*]

  A co takhle, když už není žádná babička, ani paní na úklid, aby pomohl manžel?

  superkarma: 1 16.02.2016, 08:10:43
 28. avatar
  [3] ToraToraTora [*]

  To je taková divná pohádka.

  Chybí mi informace, proč on z práce unavený není, jak se podílí na výchově dětí, jak tráví společný čas a víkendy....

  Když už si něco cucám z prstu tak pořádně.

  superkarma: 5 16.02.2016, 08:00:17
 29. [2] Rikina [*]

  Maminky a babičky - v té době neexistovaly? Vážně? To je zase slohovka, toto... Sml80 K obsahu - ono je to oboustranné. Mnoho žen očekává, že muž bude úspěšný, respektovaný, bude hodně vydělávat, bude mít výhodné společenské postavení, a zároveň bude dělat domácí práce, starat se o dům a zahradu, sekat trávník, zametat chodník, hrát si s dětmi a být jim skvělým otcem, a ještě pro ženu večer romantickým milencem. A taky aby vypadal nejmíň jako Georeg Clooney, když už nemá jeho prachy. Sml57 Takže já si myslím, že si obě pohlaví vůbec nemají co vyčítat, přehnaná očekávání a následná zklamání jsou vzájemná. Sml80

  superkarma: 7 16.02.2016, 06:48:06
 30. avatar
  [1] OlgaMarie [*]

  Pokud měla dobře placenou práci, proč si nenašli paní na výpomoc?

  superkarma: 4 16.02.2016, 06:30:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme