Zdraví

Po antibiotikách ve formě snadno a rychle

Chladné počasí, únava, stres. To vše jsou faktory, které nám na zdraví a naší imunitě rozhodně nepřidají, a rázem podlehneme zákeřným nemocím. V rámci jejich léčby pak mnohdy od lékaře odcházíme s antibiotiky a doufáme, že brzy budeme fit. Víte ale, že antibiotika jsou pro naše tělo velkou zátěží, a my bychom měli naši léčbu doplnit vhodnými potravinovými doplňky? Které z nich to jsou a jak je správně užívat?

Zimní období lidské imunitě nikterak neprospívá, naopak. Stává se tak, že řada z nás podlehne zákeřným onemocněním, kterých se bez předepsaných antibiotik nezbavíme. Víte ale, že když vám lékař předepíše antibiotika, měla byste společně s nimi užívat i potravinové doplňky, které vám navrátí potřebné, tělu prospěšné bakterie neboli probiotika, která jsou užíváním antibiotik ve střevech zničena?

antibiotika

Probiotika = tělu prospěšné bakterie

Probiotika jsou mikroorganismy, které tvoří přirozenou střevní mikroflóru, řídí správnou činnost střev a jsou klíčové nejen pro harmonické zažívání. Pokud jich ale střevní mikroflóra neobsahuje dostatek, střeva nepracují správně, což vede k dlouhodobým zažívacím obtížím. Během užívání antibiotik jsou pak tyto bakterie ve střevech zcela zničeny a náš imunitní systém pak může trpět i dál. Abychom tělu navrátili ztracenou rovnováhu, měli bychom užívat probiotika, která pomohou i k rychlejší rekonvalescenci našeho oslabeného organismu.

O probiotikách jsme si popovídali s MUDr. Helenou Kolářovou

Paní doktorko, užívání probiotik je lékaři doporučováno již při zahájení naší léčby, je tomu tak?
Zcela jistě. Probiotika se řadí mezi tělu prospěšné bakterie, které náš organismus během užívání antibiotik zcela ztratí. Proto svým pacientům doporučuji, aby s užíváním probiotik začali ihned při zahájení léčby.  

V čem jsou probiotika obsažena?
Probiotika člověk získává přirozeným způsobem ze stravy. Nejvíce jich obsahují zakysané mléčné výrobky a potraviny, které obsahují laktobacily, jako například kvašená zelenina. Ne každý ovšem může konzumovat mléčné výrobky v takovém množství, a proto pro organismus nejpřínosnější alternativou je konzumace probiotik ve formě potravinových doplňků. Střevní mikroflóra se pak obnoví mnohem rychleji.

Jak dlouho bychom měli probiotika užívat?
Probiotika je vhodné užívat v období minimálně jednoho až dvou měsíců poté, co pacient ukončil léčbu antibiotiky.

Paní doktorko, děkujeme vám za vaše odborné vyjádření

Náš tip:

BiopronČasto doporučovaným probiotickým přípravkem bývá Biopron® 9 Premium, který v denní dávce dodá až 20 milionů živých organismů. Pro děti jsou na trhu probiotika, která lze užívat již od narození, konkrétněBiopron Biopron Laktobacily Baby BIFI+. Jsou vyráběna ve formě vysypávacích tobolek, takže se snadno podávají i miminkům, stačí je pouze vmíchat do dětské stravy.

Obnovit střevní mikroflóru po užívání antibiotik tedy není vůbec složité, stačí jen vědět, jak na to.

Více informací najdete na www.valosun.com.

Čtete také:

   
16.02.2015 - Zdraví - autor: Veronika Pavlíková

Komentáře:

 1. [4] Marcinek13 [*]

  I na nás nejlépe působí lactobacilky od Imunitu, ještě mají jahůdkovou příchuť a to můj drobek má období, kdy chce všechno jahůdkové. Vidím za velkou výhodu, že obsahují fenikl, to je ohromná pomoc z mého pohledu.

  superkarma: 0 03.04.2015, 12:09:39
 2. [3] Monula231 [*]

  Mě po antibiotikách doporučili Laktobacily od Imunitu. Jsou přírodní a pomůžou. Jsem ráda, že jsemm zase zdravá a ještě přírodní cestou ;-)

  superkarma: 0 06.03.2015, 08:11:05
 3. [2] Hanik00 [*]

  Biopron neznám, my doma kupujeme Laktobacily od Imunitu, ty se nám osvědčily, trávení máme v pohodě a dceru už tak často nebolí břicho.

  superkarma: 0 18.02.2015, 16:06:12
 4. [1] manislava [*]

  kupuju je už dlouhoSml67

  superkarma: 0 16.02.2015, 19:21:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme