Bible fanoušků kapely The Beatles vychází znovu po 44 letech - a konečně v kompletní podobě. Jo, Beatles, ty měli milionů hodně.

Jen málo publikací aspiruje na titul „bible čtenářů“. Kniha The Beatles v písních a obrazech, kterou ve druhé půli šedesátých let sestavil renomovaný britský výtvarník Alan Aldridge, si však tento přídomek zaslouží.

beatleskniha

Poprvé titul vyšel ve dvou dílech v letech 1969 a 1971, česky vydal první díl v roce 1969 pražský Panton. V antikvariátech se cena prvního vydání často přehoupne i přes 1 500,- Kč – takovou má pro fanoušky The Beatles hodnotu. K tuzemským čtenářům se nyní, po 44 letech, dostává díky nakladatelství Svojtka & Co. publikace znovu – ovšem v revidované, a především kompletní podobě.

Kniha obsahuje výběr těch nejlepších textů The Beatles jako Can’t Buy Me Love, A Hard Day’s Night, Rocky Raccoon, Revolver či Yellow Submarine. Ty ale navíc prokládají vtipné komentáře Johna, Paula, George a Ringa.

Ilustrují je a často interpretačně rozvádějí pečlivě vybrané kresby, grafická díla a fotografie předních umělců té doby.

bbb

Tisková zpráva

www.s-m-art.com

Reklama