Jakou daň si nmůže vybrat móda vysokých podpatků? To se dočtete v příspěvku od čtenářky s nickem Anai, ze který moc děkujeme

Nožní klenbu mám po téměř 40-leté podpatkové éře slušně zničené, "pyšním"se slušnými haluxy (kamarádka jim říká "pingponkáče" a operaci odmítám, prý narostou znovu). Takže dnes vybírám pro běžné denní lítání po Praze (a že já fakt chodím hodně a velmi rychle) nejméně 3 cm a nejvíce 5 cm (skutečně se shání nejhůř), při slavnostnějších příležitostech maximálně asi 7 cm, které jsem obula zatím jen na synově svatbě, protože jsem chtěla vypadat samozřejmě co nejlépe.

Placatky mi moc dobře nedělají a určitě nesluší. V mládí jsem nosívala často hodně vysoké, ale určitě nikdy ne do postele, na to si žádný z mých partnerů opravdu nepotrpěl, stejně jako na nějaké zvláštní prádlo či punčochy. Někdy lehce po dvacítce se mi zhroutila klenba a tuhle bolest jsem si zopakovala asi před 8 lety, kdy jsem 2 měsíce chodila s mužem téměř dvoumetrovým a necítila se s ním v obvyklé obuvi zrovna dobře.

A tak jsem udělala radost své sestře, která vysokánské podpatky preferuje a mrzí jí, že je odmítám po ní dědit. Sama těžko unáší spousty botiček, kterými ji zásobuje její hodná italská maminka. Protože jsem si nějaké ty "chůdy" od ní tehdy přímo vyžádala, vesele v nich vyrážela na rande a statečně absolvovala mnohakilometrové procházky po pražské dlažbě, na které si tento dlouhán potrpěl.

Rozchod s ním jsem sice oplakala, chůdy jsem vrátila sestře a sama se vrátila k obvyklým výškám: ačkoliv je můj současný přítel vysoký (186), připadám si s ním při svých 166 cm v naprostém souladu, i když si obuju tenisky. Vztah s ním vyléčil nejen nalomené srdíčko, ale hlavně nalomená chodidla. :-)

Anai

To jste napsala moc hezky :-)

Co daly a vzaly podpatky vám, milé ženy-in? Snažíte se pomocí podpatků vyrovnat výškou partnerovi? Nebo vám je to jedno? Potrpíte si spíš na vysoké, nebo nízké podpatky? Máte s botymi na podpatku nějakou příhodu? Jaké boty na podpatku jste si naposledy koupila? Jste spokojená se současnou nabídkou bot v obchodech, nebo se vám boty špatně shání?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

 

 

 

Reklama