ptá se na úvod svého příspěvku čtenářka snickem Datura. Ale umí si s nimi poradit. Vyrábí z nich „šašik“, což mě opravdu pobavilo. O dalších škoditelích a obraně proti nim už se dočtete v této novince

Dobrý den, další téma, kde mohu uplatnit bohaté zkušenosti. Zahradní škůdci a škoditelé. Začnu těmi, s kterými mohu bojovat a většinou vítězit.

mandelinka

Číslo jedna jsou všeobecně známí plzáci. Prý španělští. Tak co dělají sakra v Česku ?? Likvidace je celkem jednoduchá. Stačí zjistit složení jídelníčku / salát, afrikány, lilie/ a potom už to jde samo. Jakmile zjistím uslintanou stopu a prokousaný list nasypu pár modrých granulek nebo vyrazím po dešti nebo za soumraku s dlouhým úzkým nožem a vyrábím něco jako šašliky. Letos to je pohoda. Hodně jich vymrzlo a pokud jsem narazila na hnízdo vajíček, nabídla jsem je kosům jako delikatesu. Loni to byla jiná, sbírala jsem jich kolem stovky denně do plechovky, posolila a vzniklý mišmaš vylila do kanálu. Hodně jsem jich nalákala na slupku od melounu, posypanou granulkami, tak si alespoň před smrtí pošmákli. Letos mám na zahradě melouny své, ale slimák žádný.

dýně

Se mšicemi nebojuju, na to mám berušky a hlavně jejich žravé larvy, které vypadají jako malí dráčci.. Jediné, co jsem chtěla po sousedovi, aby pokácel černý bez, kdo ho máte blízko, mšic se nezbavíte nikdy.

beruša

Druhou skupinou jsou škodiči. V mém případě kočky. Nemám nic proti kočkám, které se drží názvu kočka domácí a uznávají jen gauč a plnou misku. Ale moje sousedka dala nažrat toulavé kočce, jakoby nevěděla, že se jí už nezbaví. Navíc kočička byla těhule a tak těch koček bylo naráz několik. A jelikož znaly zásadu, že kočka nikdy nelikviduje svou zahradu, ale vždycky sousedovu, nastěhovaly se ke mně. Postupně mi vyhrabaly cibulky tulipánů, narcisů a lilií. Takže jsem záhon zrušila a dala ho kočičkám k dispozici jako luxusní WC. Udělat jim nic nemůžu, byla bych první podezřelá. Tak jen každodenně sbírám smrduté exkrementy a házím je do popelnice, ale přijde doba, kdy je hodím na pěstěný trávník přes plot.

Závěr je asi ten, že se škůdci si člověk poradí celkem snadno, ale se škoditeli to tak jednoduché není, když chce mít člověk klid.

Zdraví Datura

PS: uznejte, že na broučka, který mi vykouše tak krásné srdíčko se opravdu zlobit nemůžu.

srdíčko

Milá Daturo, to je jasné, je do vás zamilovaný. Ostatní fotky jsou také moc pěkné. I nez srdíček

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom se škůdci a škoditeli na zahradách vy, milé ženy-in? Podělíte se s námi o své zkušenosti a rady, jak se jich zbavit? Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama