Vztahy

Plyšatá tchyně

 
Moje tchyně oslavila nedávno osmdesátku, a to jí na temperamentu nic neubírá. Sice to už není jako zamlada, jak říká, ale i tak je spokojená, protože ji nepostihla žádná nemoc „paměti“ a až na maličkosti se o sebe umí bez problémů postarat. Občas nás pozve na oběd do restaurace, kde uplatňuje slevy důchodců, a jindy si postěžuje, že ji obtěžuje soused, protože k ní chodí na kafe a na oběd a ona už přece není v letech, aby každého hostila.

Mohlo by probíhat vše bez problémů, kdyby neměla zálibu v jisté ruční práci – hrozně ji baví šít plyšáky! Samozřejmě nepatřím k nějakým nepřejícím, jsem moc ráda, že má nějaký zájem, jenže co my s tím? Když se narodila dcerka, šila jako bláznivá, a jakmile jsem se vrátila z porodnice čekaly na mě v ložnici u postýlky dary v podobě čtyř medvědů – jeden obrovský žlutý, druhý střední oranžový a dva bílí malí. Neuběhl ani měsíc a u nás se uvelebil myšák s bryndáčkem a hadrová panenka. O
Vánocích přinesl tchynin Ježíšek dalšího medvěda, tentokrát růžového, k tomu nějaké Mikuláše a malého čertíka. O Velikonocích  jsme dostali velkého hnědého zajíce, dva malé ušáčky a tři žlutá kuřátka. Poté nadešel čas a dcerka si konečně s plyšatými dary začala hrát – přemýšlela jsem jak muži vysvětlit, že další přírůstky ohrozí naši dceru, ta totiž uloupla nekvalitně přilepené oči a strčila si je do pusy. Za čtvrt roku lítaly chlupy z hnědého velikonočního zajíce po celém bytě, a tak jsem se zaradovala, že bude konečně důvod jednoho dárku se zbavit. Jenže tchyně si všimla, že mu něco chybí, a na týden si ho půjčila, aby ho pak vrátila celého vylepšeného a oblečeného do barevných kalhot.
Dcerka letos oslaví pět let. Umíte si to představit? Žádná příležitost k obdarování plyšáky nebyla za tu dobu promarněna! Dcerka nebydlí ve svém pokojíku, protože se tam vejde jen v sedě – plyšákovi do klína. Jedno mi je jasné, dokud bude tchyně živa, nesmí od nás vycestovat žádný její výtvor. (Ale  přiznám se, že jsem se před dvěma měsíci zbavila aspoň myšáka s bryndáčkem – dcera ho počmárala fixou, protože viděla, že má namalované oči místo „opravdových“).

Krásný den všem ženám-in

přeje
Margaretka
Milá Margaretko,
nejprve jsem si myslela, že jde o překlep a má to znít: „Plešatá tchyně"...
Zkuste ji zabavit nějakým strašně obtížným a těžko realizovatelným úkolem. Třeba ji to přejde.
   
19.02.2007 - Láska a vztahy - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. [7] Marie Hýblová [*]

  superkarma: 0 19.02.2007, 17:05:14
 2. [6] magdajx [*]

  Zkuste si vymyslet,že dcera má alergii na prach a roztoče a ti jsou v plyšácích jako doma,že jste je museli dát pryč,jaká smůla

  superkarma: 0 19.02.2007, 15:33:20
 3. avatar
  [5] AnoliV [*]

  superkarma: 0 19.02.2007, 15:25:36
 4. avatar
  [4] Lenika [*]

  Co takhle šít pro charitu - to je přece škoda, aby takové krásné plyšáky mělo jenom jedno dítko

  superkarma: 0 19.02.2007, 15:10:30
 5. avatar
  [3] Margaretka [*]

  Až jednou, tak uspořádám darovací akci:)

  superkarma: 0 19.02.2007, 14:47:21
 6. avatar
  [2] femme [*]

  já jsem četla "plešatá"

  superkarma: 0 19.02.2007, 14:44:01
 7. avatar
  [1] _zelvicka_ [*]

  taky jsem si myslela, že jde o překlep "plešatá". To ti teda nezávidím

  superkarma: 0 19.02.2007, 14:39:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme