Moje tchyně oslavila nedávno osmdesátku, a to jí na temperamentu nic neubírá. Sice to už není jako zamlada, jak říká, ale i tak je spokojená, protože ji nepostihla žádná nemoc „paměti“ a až na maličkosti se o sebe umí bez problémů postarat. Občas nás pozve na oběd do restaurace, kde uplatňuje slevy důchodců, a jindy si postěžuje, že ji obtěžuje soused, protože k ní chodí na kafe a na oběd a ona už přece není v letech, aby každého hostila.

Mohlo by probíhat vše bez problémů, kdyby neměla zálibu v jisté ruční práci – hrozně ji baví šít plyšáky! Samozřejmě nepatřím k nějakým nepřejícím, jsem moc ráda, že má nějaký zájem, jenže co my s tím? Když se narodila dcerka, šila jako bláznivá, a jakmile jsem se vrátila z porodnice čekaly na mě v ložnici u postýlky dary v podobě čtyř medvědů – jeden obrovský žlutý, druhý střední oranžový a dva bílí malí. Neuběhl ani měsíc a u nás se uvelebil myšák s bryndáčkem a hadrová panenka. O
Vánocích přinesl tchynin Ježíšek dalšího medvěda, tentokrát růžového, k tomu nějaké Mikuláše a malého čertíka. O Velikonocích  jsme dostali velkého hnědého zajíce, dva malé ušáčky a tři žlutá kuřátka. Poté nadešel čas a dcerka si konečně s plyšatými dary začala hrát – přemýšlela jsem jak muži vysvětlit, že další přírůstky ohrozí naši dceru, ta totiž uloupla nekvalitně přilepené oči a strčila si je do pusy. Za čtvrt roku lítaly chlupy z hnědého velikonočního zajíce po celém bytě, a tak jsem se zaradovala, že bude konečně důvod jednoho dárku se zbavit. Jenže tchyně si všimla, že mu něco chybí, a na týden si ho půjčila, aby ho pak vrátila celého vylepšeného a oblečeného do barevných kalhot.
Dcerka letos oslaví pět let. Umíte si to představit? Žádná příležitost k obdarování plyšáky nebyla za tu dobu promarněna! Dcerka nebydlí ve svém pokojíku, protože se tam vejde jen v sedě – plyšákovi do klína. Jedno mi je jasné, dokud bude tchyně živa, nesmí od nás vycestovat žádný její výtvor. (Ale  přiznám se, že jsem se před dvěma měsíci zbavila aspoň myšáka s bryndáčkem – dcera ho počmárala fixou, protože viděla, že má namalované oči místo „opravdových“).

Krásný den všem ženám-in

přeje
Margaretka
Milá Margaretko,
nejprve jsem si myslela, že jde o překlep a má to znít: „Plešatá tchyně"...
Zkuste ji zabavit nějakým strašně obtížným a těžko realizovatelným úkolem. Třeba ji to přejde.
Reklama