Zdraví

Plněný kuřecí řízek s uherákem a šlehačkou

Pokud žijete v kvalitním vztahu, který je pro vás láskyplný a naplňuje vás, fyzické milování velice prospívá vašemu tělu. Mnoho lidí si neuvědomuje, co všechno, mimo libých pocitů, přináší kvalitní sex.
Podle vědeckých výzkumů vypadají ti, kdo se často milují, mladě. Podle vědců je aktivní milostný život považován za rozhodující faktor pro zachování mládí. Páry, které se milují nejméně třikrát týdně, vypadají o deset let mladší než ty, které se milují pouze dvakrát za týden. Milování totiž přináší pocit štěstí a stojí při tvorbě chemikálií v těle, které přímo zlepšují stav těla i duše. Nejdůležitější z těchto látek jsou pro ženy oxytociny a pro muže endorfiny. Oxytocin, nazývaný „hormon lásky“ , produkuje hypofýza pokaždé, když se v okolí vyskytne někdo, s kým by bylo pěkné být, nebo při doteku někoho, po kom toužíme. Množství oxytocinu dosahuje nejvyšší úrovně při milování a při orgasmu.


Sex má velký vliv na odbourávání stresu. Po milování nastává uvolnění, pocity žádanosti, spokojenosti, povolení psychického napětí. Jelikož sex pozitivně působí na myšlení, bývají lidé, kteří se často milují, usměvaví a mají menší sklon k depresím. Orgasmus představuje pro tělo nejen pocity rozkoše, ale také relaxaci.


Fyzická láska také pomáhá jako skvělé analgetikum – působí proti bolesti hlavy. Při mírných bolestech hlavy (ne při migréně) je dokázáno, že sex, který uvolňuje endorfiny v mozku během sexuálního aktu, působí jako protibolestivý lék. Takže, pokud vás bolí hlava a nechce se vám milovat s partnerem, směle do toho! (Tedy pouze v případě, že to neberete jako výmluvu pro neodbytného milence :) )
Při milování se zvyšuje proudění krve a snižuje tlak v mozku. Důsledkem toho je povolení bolesti hlavy. Uvolnění po orgasmu snižuje napětí ve svalech. Častý sex také ovlivňuje premenstruační nálady.


O vlivu aktivního sexu na tělesnou váhu jsme již psali. Obezitolog MUDr. Vlasák považuje dobrý sex (ne pouze v poloze ležmo) za lepší cvičení než aerobic v tělocvičně. Je to zřejmě nejpříjemnější způsob, jak spálit obtížné kalorie. Techniky milování a jejich střídání mají také vliv na celkovou pružnost organismu. Ženám posiluje milování svaly pánevní oblasti. To je důležité pro porod dítěte a zabránění poporodní inkontinenci.
Mužům pomáhá pravidelný sex (hlavně po 40 roku) jako prevence onemocnění prostaty.


Vše o pravidelné sexu a milování platí pouze v případě lidí, kteří mají láskyplný vztah, protože se nejedná o záležitost jen fyzickou, ale především psychickou. Pokud někdo prožívá promiskuitní sexuální vztahy, mýlí se, pokud si myslí, že bude vypadat stále mladě.
   
12.05.2000 - Zdraví - autor: Klára Hadererová

Komentáře:

 1. avatar
  [5] hubajda [*]

  Sml16Sml16Sml16

  superkarma: 0 04.11.2012, 01:55:23
 2. avatar
  [4] Andula [*]

  Simba: nekdy se mi taky nechce, ale je to lenost, kterou se vyplati prekonat :-)

  superkarma: 0 07.12.2003, 09:59:32
 3. avatar
  [3] Andula [*]

  To je vsehcno fakt, jen mam dojem, ze se nekde psalo, zze zase tolik kalorii se pri tom nespali.

  superkarma: 0 07.12.2003, 09:57:40
 4. avatar
  [2] Ťapina [*]

  To je náhodou pravda, já se nikdy na bolesti hlavy nevymlouvám, protože jsem zjistila, že to fakt pomáhá.

  superkarma: 0 06.12.2003, 12:45:15
 5. avatar
  [1] Simba [*]

  Takže, pokud vás bolí hlava a nechce se vám milovat s partnerem, směle do toho! ... zatnout zuby a do toho?? no potěš...

  superkarma: 0 11.11.2003, 15:14:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme