Výskyt plísní v domácnosti není jen estetický problém, ale přemnožené mikroorganismy v různých částech nábytku mohou mít negativní vliv na zdravotní stav osob žijících v domácnosti.  

Plísně mohou způsobit dýchací potíže, podráždění očí, zánět spojivek, bolest hlavy, ekzémy a jiné kožní problémy. Mykotoxiny produkované některými duhy plísní mají dokonce karcinogenní účinky. Plísně najdeme ve spárách mezi obkladačkami, okolo oken, v rozích místností, na obvodových stěnách, stropech či podlahách. Nevyhne se jim ani vlhký nábytek, koberce a různé jiné bytové textilie.

Savo

Spouštěčem plísní může být nadměrná vlhkost, nedostatečné větrání, kouření a nedostatečné těsnění oken a dveří. Nejlepším způsobem, jak chránit domácnost před plísněmi, je pravidelné větrání vlhkých prostor, jako je koupelna, kuchyň a sklep. V místnostech s nízkou vlhkostí se plísním nedaří. Pokud je objevíte, co nejdříve je odstraňte, například pomocí dezinfekčního prostředku Savo Proti plísním. Účinně odstraňuje plísně i kvasinky a dané místo tak nejen dezinfikuje, ale i vybělí. Na problematické spáry mezi dlaždicemi v koupelně výborně poslouží jemně parfemované Savo Proti plísním Koupelna.

Více informací najdete na www.savo.eu.

Reklama