Domácnost

Plíseň v koupelně: Co s ní?

Hezká koupelna je chloubou naší domácnosti. Je místem, které nám pomáhá udržovat osobní hygienu, kde prožíváme relax, odpočíváme po náročném dni. Taková koupel plná vůně přinese vytoužený odpočinek kde komu z nás!

Koupelna je také ekvivalentem čistoty. Dlaždice, baterie, odpady, vše udržujeme čisté a naše nároky jsou vysoké. Bohužel je tato oblíbená místnost často nevětraná a díky manipulaci s vodou je v ní velká vzdušná vlhkost, která se velmi snadno vsakuje do zdí a sráží se na povrchu dlaždic.

Savo

Tato vlhkost prospívá škodlivým plísním. Po delší době užívání se objevují lehce začernalé spáry mezi obklady a dlažbami nebo plíseň za vanou či sprchovým koutem. S tím vším ve svých koupelnách bojujeme. Jak ale na to? Zamezit jejich růstu není snadné, protože díky zvýšené vlhkosti vytváříme pro plísně ideální prostředí.

Plíseň poznáte již bezpečně jako zažloutlé místo, které začne pomalu tmavnout. Zpočátku sice vypadá jako obyčejný flek nebo špína, ale pokud jej podceníte, může vzniknout vážnější problém. Plísním se daří především ve vlhkém a teplém prostředí, kde se málo větrá. Stěny a spáry mezi dlaždicemi pomalu vlhnou a stávají se tak živnou půdou pro plísňové kolonie, které způsobují nejen estetické nedostatky, ale mohou představovat také zdravotní riziko pro celou rodinu. Jestliže máte spáry ve světlé barvě, šířící se plísně poznáte velmi rychle. Ve vaší čisté koupelně je vadou na kráse, proto ji co nejdříve odstraňte.

Rychlé řešení

Protože často nemůžeme v koupelně vyvětrat, musíme se spolehnout na kvalitní přípravky, které plíseň zlikvidují.

Jaké přípravky vám chceme doporučit pro boj s plísněmi? Vyzkoušejte Savo Proti plísním Koupelna

Ideálním prostředkem na ošetření problémových míst je Savo Proti plísním. Účinně odstraňuje nejen plísně, řasy a kvasinky, ale dané místo i vybělí. Na problematické spáry mezi dlaždicemi v koupelně, ve sprchovém koutu, v rozích na zemi výborně poslouží jemně parfemované Savo Proti plísním Koupelna.

Savo

Účinek je okamžitý a viditelný okem. Plíseň před aplikací přípravku neodstraňujte mechanicky, mohlo by dojít k rozptýlení nebezpečných výtrusů. Přípravek nastříkejte na plíseň a nechte cca 20 min působit, poté opláchněte a odvětrejte.

Savo Proti plísním Koupelna je k dostání v lahvi s praktickým rozprašovačem. Ten zajišťuje velmi snadnou manipulaci a likviduje plíseň i na těžko dostupných místech. Nezávazná doporučená spotřebitelská cena je 84,90 Kč.  Více informací najdete na www.savo.eu.

Používejte dezinfekční přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

   
30.10.2014 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [10] Majak88 [*]

  Ahoj ja jsem pohledal a našel jsem tady tento odkaz http://www.piedra.cz/kamenny-koberec/vnitrni, dost se mi to líbí. Pořád totiž nemužu přijit na nějakou barvu dlažby která by se mi líbila ale tohle mi přijde jako docela dobrý nápad. Co vy na to? Hodi se to podle vás vubec i do interieru?

  superkarma: 0 24.09.2015, 20:44:38
 2. [9] Lukaško [*]

  Plisně jsou hruza ja jsem měl jednou vlhký roh kam zateklo a nevšiml sem si toho a mesic jsem chodil po bytě a pčíkal než jsem přišel na to že mam alergii co zpusobuje právě ta mrch plisen.

  superkarma: 0 25.08.2015, 21:18:05
 3. [8] Petrona [*]

  Na plísen jedině savo a to konskou dávku.

  superkarma: 0 24.03.2015, 19:01:01
 4. [7] 1anicka [*]

  stačí obyčejné savo a plísen je pryč

  superkarma: 0 30.10.2014, 18:34:52
 5. [6] Klára Křížová [*]

  Jindriska8 — #5taky je mám vyzkoušené, fungují

  superkarma: 0 30.10.2014, 16:43:41
 6. avatar
  [5] Jindriska8 [*]

  Tyto nové výrobky už nejsou dlouho cítit,mám to vyzkoušené a používám!Sml67

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #6
  superkarma: 0 30.10.2014, 15:42:44
 7. avatar
  [4] lenig [*]

  Klára Křížová — #2 jenže mně to nesmí do bytu, to bych musela být aspoň 3 dny pryč...a mimo to se koupelna musí dělat často, takže to není řešení. Savo cítím už na dálku a jen o tom píšu, tak mi naskakují pupínky....musím najít jiné řešení

  superkarma: 0 30.10.2014, 13:42:18
 8. avatar
  [3] delfi.na [*]

  lenig — #1 Jsem na tom podobně, hrozný smrad. Už by mohly vymyslet něco, co tak nesmrdí.

  superkarma: 0 30.10.2014, 13:34:28
 9. [2] Klára Křížová [*]

  lenig — #1Tak musíte práci se Savem přehodit na jiného člena rodiny.. nesmrdí dlouho, když vyvětráte, hned je to pryč a plíseň díky Savu taky

  1. na komentář reaguje lenig — #4
  superkarma: 0 30.10.2014, 07:46:11
 10. avatar
  [1] lenig [*]

  Nemohu používat savo a nic jiného nepomáhá, co poradíte?

  Při jen ucítění sava se začnu dusit a když jsem ho naposledy asi v roce 2002 použila, tak jsem se osypala všude, kde jsem měla holou kůži a měla jsem dlouho svědivé pupínky...brrrrrrr

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #2
  2. na komentář reaguje delfi.na — #3
  superkarma: 0 30.10.2014, 06:40:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme