A je tu opět souhrn toho, co jsme pro vás nachystali na příští týden, plus nějaké malé drby z redakčního života.

Včerejší porada byla slovy mého jedenáctiletého syna opravdu hustá. Jakub Kočí vyčerpán psaním tohoto souhrnu z minulého týdne a víkendovým nastuzením nás včera načapal duševně nepřipravené.

Nejdříve navrhl, že by udělal reportáž z výcviku psů pro pohraničníky. Asi zažil o víkendu v horečkách návrat do doby před zrušením hranic v rámci EU. Poté se zcela vážnou tváří navrhl, abyste přestaly nosit boty, a chtěl udělat článek o tom, jak je to prospěšné vašemu zdraví, teď s blížící se zimou. A nakonec porady dostal Danu Haklovou s Klárou Wimmerovou otázkou, co je to za druh látky, ten naftalín… Že prý ho mají ve skříni…

Dana Haklová se celou poradu snažila, aby nedala najevo žádnou emoci, žádný náznak nějaké slabosti, abych o ní dnes neměl co napsat. Téměř se jí to povedlo, ale kdybyste viděly ten pocit zadostiučinění v jejích očích při Kubově neznalosti v oblasti látek, pochopily byste, jak se cítí, když musí s prosíkem o radu za Jakubem poté, co ztratí papírek s návodem, jak napsat zavináč ve wordu.

Klárka Wimmerová se včera také vytáhla. V redakci volá po klasickém rozložení povinností při správě domácnosti. Tedy že žena vaří, uklízí, nakupuje, prostě se stará o domácnost, a muž nosí peníze a stará se o bezpečnost, auto, zahradu, opravy a podobně… Ale představte si, že sama již několik měsíců nemá v kuchyni sporák a je šťastná! Úplně si lebedí, že nemusí vařit, a jídlo nakupuje po fast foodech… Chudák Kubíček, musí podávat výkony i bez pořádné stravy!

A nakonec jsem si nechal Sašu Stuškovou. Ta si prostě pozor na pusu nedá a nedá.

Představte si, že se přiznala, že v podstatě neví, s kým má svou dceru. Když jí došlo, co řekla, hodila to na svou maminku, že vlastně neví, s kým ji má její vlastní maminka. A jak k tomu došlo?

Nejdříve jsem se zeptal, co to má za chlapce vlevo dole na své nástěnce v kanceláři. Podívejte se:

nastenka.jpg

Trošku se urazila a prohlásila: „To je má dcera. Jen by mě zajímalo, s kým ji mám, když od mala vypadá jak Makedonka.“

Pak přidala historku o tom, že nyní hraje v reklamě Arabku a plazí se v ní po Matějovi Ruppertovi. A donutila ji, aby mi poslala do mailu svou fotografii.

Tak se na ní podívejte v barvách:

sasa2.jpg

Ta reklama asi brzy pojede v televizích. Hezká dceruška, což?

A přidávám i dnešní fotografii  Sašy. Nejdříve dělala drahoty a fotit se nechtěla, a nakonec prohlásila: „Počkej, já ti ukážu, jak se umím tvářit.“ Počkal jsem a viděl - a vy vidíte také…

sasa.jpg

Takže nyní víte to samé, co já. Také si říkáte, že otec dcery je asi nějaký Arab? Saša ale tvrdí, že je to ten pán na nástěnce úplně vpravo v dlouhém kabátě, který je zapsaný v rodném listu.

Saša několikrát vyhrožovala podáním výpovědi, fyzickou likvidací mé osoby, apod., pokud tuto kauzu zveřejním. Nechápu však, proč tedy říkala své dceři, aby to rozhodně neříkala tatínkovi…

Jinak v účetním oddělení nic nového a obchodní stále trpělivě naléhá, abych se o nich aspoň slůvkem zmínil. A když vynechám, že Lukáš Čejka (náš programátor) má svátek a Kačka Vozková (grafička), jeho dlouholetá přítelkyně a partnerka, se od rána potutelně usmívá, již není, co bych k redakci napsal.

Snad jen, že už připravujeme Vánoce.

Ale nyní k tomu, co vás čeká a nemine příští týden.


  • V pondělí 22. října Jakub Kočí bude zjišťovat, co musíte udělat, aby ten váš udělal, co chcete vy?
  • V úterý 23. října Dana Haklová vyzve všechny, co rády pletou a háčkují, aby předvedly a popsaly, co letos pletou, popřípadě chystají k výrobě. Prostě – pletete rády? Pletete už dárky na Vánoce?
  • Ve středu 24. října Jakub Kočí naváže na dnešní článek o elektrické energii a zeptá se, zda si dokážete představit život bez elektrické energie.
  • Ve čtvrtek 25. října se na vás budu těšit já s tématem – váš oblíbený filmový hrdina. A přiznávám, že mezi mé oblíbené patří James Bond, který bude mít den na to další českou premiéru.
  • A v pátek 26. října Saša Stušková zapátrá po tom, zda vám vadí změna času, která proběhne hned následující víkend…

Krom toho máme spoustu příběhů, pár rozhovorů, nějaké reportáže, prostě hromadu zajímavého čtení.

A děkujeme všem, které nám poslaly své návrhy na denní témata. Určitě mnohá z nich v budoucnu využijeme.

Tak přeji krásný den a usmívejte se!

Reklama