Stát se majitelkou krásné a zdravé pleti, to není jen o správných kosmetických přípravcích, ale také o životním stylu. Všechny po ní toužíme, a tak o ni začněme pečovat jako profík. Kdy? Ideálně hned teď!

Ať už je vaše pleť mastná, suchá nebo problematická, každodenní péče o ni by měla být bez výjimky stejná pro všechny. Skládá se ze čtyř základních kroků – čištění, tonizace, péče a ochrany.

  • Čištění - Odstraňuje nečistoty, kožní maz, pot a make-up a připravuje pleť na další krok.
  • Tonizace - Krok, na který se často zapomíná. Tonikum pokožku posílí, zjemní, barevně sjednotí, zklidní a připraví ji na následný pečující krém, pleťový olej nebo sérum. Nespornou výhodou tonika je jeho schopnost lehce stáhnout pleťové póry a tím je ochránit před nečistotami z vnějšího okolí, ať už se jedná o make-up a líčidla nebo prach a smog. Póry jsou vůči nečistotám odolnější, a tak méně náchylné ke vzniku zánětů, podráždění, pupínků, nedokonalostí...
  • Péče - Výrobky určené k péči o pleť mají hydratovat, vyživovat, chránit nebo řešit konkrétní kožní potíže.
  • Ochrana - Ochrana před slunečními paprsky je alfou a omegou krásné a zdravé pleti, a proto se nezapomínejte mazat krémy s ochranným filtrem ani ve dnech, kdy ráno „padají trakaře“.

Péče o pleť na míru

Když vás trápí pupínky

Akné vás může potrápit nejen během dospívání, ale i v dospělosti. A co si budeme povídat, radost z toho nemáme v žádném věku. Tento problém je nejčastěji hormonálním problémem a vyžaduje speciální péči.

Je-li akné velkým problémem, nebojte se navštívit kosmetičku nebo dermatoložku. Myslete také na zvýšenou hygienu, pravidelně (klidně každý druhý den) vyměňujte ručníky na obličej, měňte také povlaky na polštářích, vyloučit můžete cukr, ostrá jídla nebo laktózu. A nikdy nezapomínejte na důkladné odlíčení.

Když máte kruhy jako panda

Na vině kruhů pod očima bývá genetika, špatný životní styl nebo zadržování vody v těle. Okolí očí a kruhy pod nimi vyžadují speciální péči, a proto vždy volte krémy určené této partii. Ideálně s obsahem vitamínu C nebo kyselinou hyaluronovou. Dopřejte své pleti také kvalitní spánek a pohyb na čerstvém vzduchu.

Když se vám pleť mastí

Také „házíte prasátka“ od rána až do večera? V tom případě máte mastný typ pleti, což bývá dáno geneticky. Dalšími problémy této pleti jsou rozšířené póry nebo akné. A bohužel jí jen tak nezbavíte. Nezapomínejte proto na důkladné čištění ráno i večer, zapomeňte na přípravky obsahující alkohol a těžké krémy a raději se zaměřte na séra, masky nebo boostery.

Když máte suchou pleť

Pleť, které se občas přezdívá „papírová“. Je citlivá a jemná, často pne a má rychlejší sklony k tvorbě vrásek. Tato pokožka se nekamarádí s mýdlem, naopak potřebuje dostatek vody. Doporučují se výživné krémy, jemné lehké olejíčky, kyselina hyaluronová nebo přípravky obsahující kolagen.

Mohlo by vás také zajímat:

Uložit

Reklama