Ples, bály a společenské akce jsou v zimních měsících více než aktuální. Plesové toalety už jsme na našich stránkách probraly ZDE, ale celek musí být dokonalý, takže nesmíme zapomínat na střevíčky. I v pohádkách hrály střevíčky mnohdy důležitější roli než šaty. Jen si vzpomeňte na Popelku nebo na princeznu, která protančila za jeden večer už nevím kolik párů bot. Když přijde řeč na střevíčky, automaticky se mi vybaví písnička: „Moje střevíčky jsou jako ze zlata…“ 

botky

A takové byste si měla pořídit, pokud chcete jít s dobou. Poslední módní trendy fandí třpytu a kovovému lesku. Vede zlato, stříbro a měď. Můžou být z kůže, ale třeba i z atlasu, který je lehoučký a příjemný

Chcete-li si pořídit botičky, které užijete i mimo plesovou sezonu, vyberte si raději neutrální barvy – černou a bílou. Nezaškodí, když budou lakované nebo s nějakou štrasovou ozdobou. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou, jak se říká. Takové můžete obout nejen k plesovým, ale i k letním šatům.

To, že musí být střevíčky krásné a ladit se šaty a doplňky, se rozumí samo sebou. Ale měly by být také pohodlné. Co do krásných bot, ve kterých se budete za půl hodiny kroutit bolestí?

botky

Jak by měly správné taneční střevíce vypadat?

Aby se vám v nich bezpečně a ladně pohybovalo, měly by mít pevnou patu, volnou špičku a podpatek, aby měl tanec náležitou lehkost a eleganci. Vnitřní stélka střevíčků by měla být z kvalitní kůže. Nezapomínejte totiž, že i při tanci se vaše nohy potí a mohly by v botách z umělých materiálů podkluzovat, což není dvakrát příjemné.

Jaké plesové střevíčky nosíte vy? Kolikatery jste už protančila? Kupujete si univerzální, nebo taneční boty?

Jak vysoký podpatek je pro vás pohodlný? Vybrala byste si z naší přehlídky?

Reklama