Bulvár

Plech nedělá neplechu

Praha 9. července 2006 - Právě tento víkend zahájilo sdružení středoevropských výrobců hliníkových nápojových obalů BevCanEast mezinárodní kampaň s cílem přiblížit veřejnosti jejich využití a možnosti ekologické recyklace použitých obalů. Česká část pilotního projektu společnosti BevCanEast bude probíhat osm týdnů v pražské Metropoli Zličín až do 26. srpna.

„Plechovky představujeme ve zcela novém světle,“ říká Michael Islinger, předseda BevCanEast. „Jde o praktický nápojový obal pro každou příležitost. Navíc jsou nápojové plechovky jedním z nejvíce recyklovaných obalů na světě. Správnou recyklací lze ušetřit až 95 procent energie potřebné na prvotní výrobu plechovek. Recyklační proces lze prakticky neomezeně opakovat, přičemž vysoká kvalita finálního produktu zůstává zachována,“ doplňuje Islinger.

„Množství vytříděného hliníkového odpadu z českých domácností je zatím velmi malé,“ uvedl Richard Lenhart, obchodní ředitel společnosti Alutherm, která odpadový hliník zpracovává. „Jeho zpracování nám zabere zhruba 5 hodin z naší roční kapacity,“ dodal.

Jeho slova i zaměření kampaně potvrzuje Maarten Labberton, představitel European Aluminium Association: „Zdaleka nejde jen o optimální vytížení zpracovatelských kapacit, vždyť každá recyklovaná plechovka přispívá nejen k energetickým úsporám, ale i k ochraně životního prostředí,“ dodal.
 
Akce společnosti BevCanEast zahrnuje kromě aktivit v Metropoli Zličín také prezentaci projektu mladým lidem v noční Praze, soutěž o iPody Nano a poukázky na nákup nápojů v plechovkách. Další informace o projektu včetně instrukcí, jak se zúčastnit soutěže, lze získat na internetové stránce projektu www.wecan.cz a dále vždy v pátek mezi 15-20 hod. a v sobotu mezi 10-15 hod. přímo od hostesek v Metropoli Zličín před vchodem do hypermarketu Interspar. Sběrná nádoba černé barvy se žlutým víkem na tříděný hliníkový odpad bude umístěna u vchodu číslo 5 do Metropole Zličín.

Společnost AVE CZ, která zajišťuje pravidelný odvoz nasbíraných plechovek z Metropole, poskytuje informace o projektu na své bezplatné telefonní lince 800 118 800.

Kontakt:
Donath-Burson-Marsteller
Beata Bartošová
GSM: + 420 602 389 161
beata_bartosova@cz.bm.com

   
11.07.2006 - Společnost - autor: Anna Plasová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] wich [*]

  Amálie: Naprosto souhlasím. Když jsem o tom viděla dokument v televizi a na druhý den reklamu ztrapňující osoby, které odpad netřídí, myslela jsem, že si hlavu ukroutím

  superkarma: 0 11.07.2006, 19:05:15
 2. avatar
  [3] Amálie [*]

  dokud nebude mít stát vyřešenou recyklaci odpadu, nesbíram

  Kdybyste viděli, jak vaše pracně vytříděné odpadky končí od skla po textil na jedné skládce, obracela by se vám kudla v kapse

  superkarma: 0 11.07.2006, 16:07:37
 3. avatar
  [2] Linde [*]

  hliník sbírám celoročně, ale zrovna plechovky v naší sběrně brát nechcou, že to není kvalitní hliník , zajímají je jen oloupané hliníkové kábly od bezdomovců. Ale já to nesbírám pro prachy, ale pro EKOLOGII!
  Kdesi existuje firma,co sbírá i hliníkový obaly z jogurtových víček, to v naší sběrně alobal a spol nesmí překročit práh vrat

  superkarma: 0 11.07.2006, 12:07:19
 4. avatar
  [1] arjev [*]

  Hele,tady nejsou žádné příspěvky.
  Loni jsem s dcerou nasbírala plný pytel Al plechovek a ve sběrně se divili,kolik jsme do toho vrazily peněz.

  superkarma: 0 11.07.2006, 11:53:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme