Šperkovnice, kterou si lze ozdobit podle svého za pomocí malé pistolky, je, podle mého, sen každé parádnice. Baví či nebaví? Vyzkoušeli jsme.

hračky

Dohvinci

Kreativní hračky u nás hrají prim. S příjemnou měkkou modelínou Play-Doh si doma hrajeme už více jak dva roky. Nedáme na ni dopustit. Nelepí, nemastí a je příjemně poddajná pro dětské prsty. A když se kousek někde zatoulá, ztvrdne a vy zbytečky zametete či vysajete. Někdo by ji mohl vytýkat vyšší pořizovací cenu, ale vzhledem k dlouhé životnosti modelíny, není o čem mluvit. Stačí si hlídat, aby ji děti po hraní uklidily zpět do kelímku a pořádně zavřely. A i s jedním kelímkem si děti vyhrají. V první mateřské školce, kterou dcera navštěvovala, se o kelímek dělily děti čtyři a všechny si vyhrály.

Fany zdobí

Šperkovnice Play-Doh Dohvinci je pro starší děti, které mají již natrénovanou jemnou motoriku a tudíž již zvládnout pracovat s pistolkou, do které vložíte zásobník s plastelínou. Výrobce doporučuje pro děti od šesti let a my ji zkoušeli s mladší dcerou, podle naší zkušenosti s dopomocí zvládne i dítě o rok či dva mladší. Výsledek není úchvatný, ale o to asi nejde. Zábava to každopádně byla.

práce se zdobící pistolí

Začátky s pistolkou byly nejisté, ale stačilo si ji několikrát vyzkoušet a tahy byly mnohem jistější a hezčí. A když se něco nepovede, nevadí, stačí modelínu setřít a udělat z ní třeba ozdobnou kuličku.

výsledek zdobení

První výsledky byly nejisté, vzadu si můžete všimnout už hezčích linek.

Zdobit šperkovnici klidně můžete na etapy. Moc se mi líbilo, že tuba jde z pistolky vyjmout a opět zavřít a uložit na později. Mezitím vám výtvor z předešlého dne vytvrdne. Dobrá zpráva je, že náhradní tuby lze dokoupit v hračkářství. Pistolka se vám tedy bude hodit nejen ke šperkovnici, kam si vaše slečna bude schovávat poklady...

 

Šperkovnice Play-Doh Dohvinci je skvělým tipem na vánoční dárek.

Další informace najdete na www.playdohacademy.cz

Čtěte také:

Reklama