Tyto dva diametrálně odlišné kousky oblečení si hodlá v nejbližších dnech pořídit naše četnářka s nickem Maryene. Jste zvědavé, kam se chystá? Není nic jednoduššího, než si přečíst její příspěvek.

Krásný den všem :-) Je babí léto, hned po jaru moje nejoblíbenější roční období. Dnes je jeden z těch posledních optimisticky krásných dnů před blížícím se podzimem. Mám ráda, když pominou úporná vedra a slunko už nepálí, ale spíše jen hřeje a vybarvuje. Je to ten správný čas si pořídit něco hezkého na sebe než začnou podzimní plískanice.

Já jsem však letos toto období pojala poněkud netradičně a přestože se chystám tento týden na nákup něčeho na sebe, budou to plavky a větrovka Proč?

Za pár dnů odlétáme do Řecka a to se mi ty nové plavky budou určitě hodit. Podle kalendáře už tady bude sice podzim, ale snad si to léto ať už to pravé nebo babí trošku prodloužíme. A protože se budeme vracet až v druhé polovině října, na zpáteční cestu si chci pořídit pořádnou nepromokavou bundu . Více než dvacet hodin na zpáteční cestě na lodi určitě nebudu chtít trávit jenom zavřená v kajutě. Měla by být nejenom praktická, ale i hezká a nejlépe červená. A protože v poslední době preferuji především sportovní styl a mým hlavním dopravním prostředkem je kolo, užiju ji i na podzim.

Letní oblečení nikam neuklízím, ale právě ho pečlivě probírám, co si vzít s sebou a co ne. Nacpat do jednoho kufru letní i podzimní šatník není zrovna jednoduché.

Počasí se nám v posledních letech mění a s ním i roční doby. To pravé jaro a pravý podzim už skoro ani neznáme, zima přechází rovnou do zimy, aby se po létu opět ihned vrátila. A tak si myslím, že letos si vzhledem k návratu do našich krajin až koncem října žádné podzimní svršky pořizovat nebudu. Až se vrátím, budou se mi hodit možná už rovnou kozačky a něco teplejšího.

V těchto dnech, kdy je počasí opravdu nevyzpytatelné a po raních mrazících přicházejí odpolední vedra, nezbývá nic jiného než skloubit letní oblečení s podzimním. Oblečení tedy vrstvím na sebe jako cibule a potom postupně ubírám.

Nemohu říct, že bych podzim neměla ráda.To, co nemusím, je deštník. Barevné listí mě vždycky inspiruje v tom, jak by mělo vypadat oživení podzimního šatníku. Veselé barvy by měly oživovat i šedivé podzimní ulice.

Krásné babí léto všem „babám“ přeje Maryene

Milá Maryene, ačkoliv jsem byla v Řecku začátkem července, přiznám se, že vám trošku závidím. Teď tam musí být obzvlášť krásně

Text nebyl redakčně upraven

 

Reklama