Zdraví

„Plavecké ucho“ pokazí dovolenou

Než odjedete na dovolenou, myslete při balení lékárničky také na svoje uši. Britští vědci v nové studii potvrdili, že plavecké bazény jsou domovem rozmanitých druhů parazitů a bakterií, které způsobují bolestivé záněty zvukovodu.

Takzvané „plavecké ucho“ neznamená styl plavání, při němž se oddáváme laskavým vlnkám. Jedná se o mírnou infekci, která postihuje milovníky vody v každém věku a která hrozí hlavně v teplých bazénech. Může být velmi bolestivá a rekreantům může dokonale zkazit dovolenou.

Doktorka Rosemary Rodgersová z britské lékařské společnosti Ear Care Services varuje: „Na 'plavecké ucho' si stěžují především starší děti a dospělí, kteří často a dlouho plavou v bazénech, kde je kontaminovaná voda. Proto tato infekce postihuje pacienty hlavně během dovolených. Projevuje se bolestí, zarudnutím, otokem zvukovodu a svěděním. Pokud se tyto symptomy objeví, je nutné udržovat uši v suchu, a pokud se koupete, používejte plaveckou čepici.“

Lékaři radí přibalit si do kufru ušní kapky, které pomohou, pokud budete mít po koupání nepříjemný pocit. V případě, že potíže přetrvávají, je nutné vyhledat lékaře.

Zdroj: Korzo

   
29.05.2008 - Zdraví - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

  1. avatar
    [1] saruz [*]

    vždy jezdíme na dovolenou vybaveni léky, ono je to lepší, než si pak kazit pobyt nějakou komplikací

    superkarma: 0 23.02.2013, 10:43:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme