Vyhlazování vrásek pomocí speciálních roztoků injekčně vpravených pod kůži obličeje je nebezpečné. Pět procent lidí, kteří si nechají vstřiky aplikovat, může skončit s nevratným poškozením podkožní a vazivové pojivové tkáně.

Nechirurgické (bez řezání) kosmetické zákroky si u lidí s vrásčitým obličejem získávají stále větší oblibu. Prostými injekcemi lze totiž dosáhnout permanentního či dočasného vyhlazení vrásek. Jak uvedl server Novinky.cz, podle nejnovější francouzské studie vědci zjistili, že tyto vyhlazující látky mohou způsobit trvalé poškození tkání obličeje. Přibližně jeden z dvaceti klientů, kteří si nechají aplikovat injekce, může skončit s nevratným poškozením podkožní a vazivové pojivové tkáně.

Všechny tyto trvalé výplně tvoří čas od času vážné problémy s boulemi a různými deformacemi a někdy se dokonce musí operovat. K vážným problémům dochází u permanentních výplní, dalším je zneužívání rozpustných výplní. Komplikace nejčastěji nastanou tehdy, když pacientce chirurg aplikuje příliš mnoho výplně.

Podstoupila jste někdy na kosmetické klinice výplň vrásek, nebo úpravu či zvětšení rtů, brady a líček pomocí speciálního roztoku? Šlo o permanentní zákrok (trvalý a dražší), nebo upřednostňujete aplikaci látky, která se po čase vstřebá? V kolika letech by si už určitě měla žena nechat vyhladit obličej? Nebo nesouhlasíte s jakýmkoliv zásahem „proti přírodě“?

Reklama