Dvě redaktorky Ženy-in se před několika dny rozhodly pro radikální řez. A to doslova. Jedině plastika jim prý může vrátit alespoň zdání tak kvapem prchajícího mládí! A právě dnes je ten velký den. Jaké jsou jejich pocity těsně před zákrokem? 

Nebojím se samotného zákroku, nebojím se bolesti, otoků a modřin, bojím se, že vyhlazené oči bez váčků a převisů nebudou moje. Že ztratím výraz. Určitě nebudu postrádat svoje podoční pytlíky, svůj ztrápený basetí pohled, který jsem každé ráno marně maskovala korektorem. Větší starost mi dělají horní víčka. Mám to zapotřebí, je to nutné, nemám ještě pár let počkat, co tomu řekne ten či onen, ta či ona?

A ještě jedna věc. Vždycky jsem si zakládala na tom, že vypadám na svůj věk dobře i bez plastik. Že všechny ženy mého rodu umí přirozeně a s půvabem stárnout. Teď se budu cítit trochu jako podvodník.

 Ale co, je jiná doba, nebudu srab, jdu do toho. V mém odhodlání mi pomohl starý dobrý žebříček pro a proti. Pro jednoznačně převážila. Omládnu, rozjasní se mi pohled, nebudu ho muset schovávat pod dlouhou ofinou a nánosy šminek, budu fotogeničtější. A až se na mě ze zrcadla podívá zase ta „mladá“ holka s veselýma očima, řeknu jí: „Dobře jsi udělala, stálo to za to.“

Tak tedy: S důvěrou se svěřuji do rukou sympatického operatéra a budu doufat v jeho zkušenosti a cit pro míru.

 

Dana

 

A co druhá redaktorka? Jak ta je na tom? Marie se na operaci víček vyloženě těší. Třese se na to, že jí ubude jeden z tisíce mindráků, které vláčí na svých bedrech. Už plánuje, co si nechá uříznout, natáhnout, přišít či odsát příště. Ale jak ji známe (promiň, Maruško), na svoje „nové“ oči nasadí své staré brýle a vše bude jako dřív.


Trochu jsem zpanikařila, když jsem – sama hypertonik – slyšela historku jedné mé známé, které během operačního zákroku stoupnul už tak dost vysoký krevní tlak natolik, že musel operatér zákrok přerušit a nedodělaný nakonec i ukončit.

 Naštěstí měla obě oči „rozpracované“ stejně, takže po operaci i stejně vypadaly. Podruhé – na dodělávku – už do toho nešla...

 

Ruku na srdce, bojím se taky. Jak Dana říká, sice mi ubude jeden z tisíce mindráků, ale strach úměrně narůstá s blížící se hodinou operace...

 

To, jak všechno dopadne, si samozřejmě nenecháme pro sebe... O průběhu operací přineseme na Ženě-in autentické reportáže.

 

 

Marie

 

Zákrok provede Centrum plastické a estetické chirurgie Perfect Clinic, U Malvazinky 5, 150 00 Praha 5

Tel.: +420 603 560 856, www.kufa.cz, www.perfectclinic.cz 

Reklama