Máme nový způsob zábavy. Reality show. Příjme však naše veřejnost přímé přenosy z plastických operací? Bez ohledu na odpověď jde určité o kombinaci, která vyvolá nemalé ohlasy…

Nad plastickou operací se dnes už nikdo nevzrušuje

Úprava prsou, liposukce, korektura nosu a další zásahy, kterými si především ženy upravují svůj zevnějšek, patří k zákrokům, na které jsme si zvykli.

V podstatě jde o chirurgický zákrok, který se provádí v nemocničním prostředí jako jiné operace. Práci plastických chirurgů jsem si začala hlouběji uvědomovat při seriálu Plastická chirurgie s.r.o., kde je přímo ukázkovým způsobem vystižena práce i atmosféra tohoto prostředí.

Na rozdíl od klasické chirurgie zde doktoři víc pracují s lidskou psychikou, která je „díky egu, které se snaží být co nejdokonalejší“ velmi křehká.    

Kontroverzní operace v přímém přenosu

Šokovalo mě, že i přes značnou zranitelnost psychiky a intimitu zákroku se ženy rozhodly podstoupit reality show - přímý přenos plastických operací.

První reality show tohoto druhu odstartovala Amerika pod názvem „The Swan" (Labuť), u diváků má značný úspěch.

Především na základě stoupající popularity plastických operací i vzhledem diváckému úspěchu se pro ně v přímém přenosu rozhodla televizní stanice Pro 7 v sousedním Německu.

Show probíhá za účasti šestnácti žen, které jsou nespokojeny se svým vzhledem a pochopitelně nechybí ani odborný tým psychologů, dietologů a plastických chirurgů.

Celá reality show je rozdělena na několik dílů, kde vystupují jednotlivé kandidátky a divákům vysvětlují, co všechno jsou pro krásu schopné udělat. Diváci pak v přímém přenosu sledují postupné proměny žen včetně všech chirurgických zákroků. Přes celý proces se ženy nevidí v zrcadle a se svojí proměnou se konfrontují v závěru pořadu. Vítězkou reality show je žena, která je po zákroku nejkrásnější…

Kontroverzní charakter operací v přímém přenosu vyvolává různorodé ohlasy. Na jedné straně účastnice samy považují účast v reality show za svoji jedinečnou šanci a na straně druhé zaznívají kritické ohlasy.

A v České republice?

Už jsme si zvykli na reality show typu: Vyvolení, Big Brother a Výměna manželek, které sleduje mnoho diváků. Myslím, že je jen otázkou času, kdy sem dorazí i plastické operace v přímém přenosu. Když se zamyslíte nad marketingovými praktikami televizí, zjistíte, že počet reality show stoupá…

Pokud se chcete podívat na zmiňovanou reality show na stanici Pro 7, můžete využít tento odkaz: http://www.prosieben.ch/lifestyle_magazine/swan/kandidatinnen/

Reklama