Zdraví

Plastická chirurgie v otázkách a odpovědích


Na základě naší spolupráce s plastickým chirurgem, panem doktorem Kufou, jsme pro Vás připravili koncem minulého roku poradnu. Mohli jste se pod článkem ptát, co Vás o plastické chirurgii zajímá. Zcela anonymně vydáváme k Vašim dotazům odpovědi a věříme, že Vám usnadní případná rozhodnutí.

 

Dobrý den, mám dotaz: Před lety jsem měla nehodu, při níž jsem si zlomila nos. Mám ho dodnes, ale časem zjišťuji, že mi to začíná vadit, protože dýchám jenom jednou dírkou. Chtěla jsem se zeptat, jestli, když se rozhodnu pro plastickou operaci, úpravu nosu, jestli tento zákrok se dá z části kombinovat úhradou s pojišťovnou. Děkuji za odpověď

Pokud obtíže, které popisujete, vznikly následkem úrazu, je možné žádat o schválení tohoto výkonu revizního lékaře. Pokud revizní lékař schválí tuto operaci, pak tento zákrok hradí zdravotní pojišťovna. Pokud se jedná pouze o vybočení nosní přepážky, tak na pojišťovnu se provede její narovnání a operaci měkkého a tvrdého nosu si budete muset zaplatit. Pokud ale máte následkem úrazu deformovanou nejen přepážku, ale celý nos, pak i úpravu měkkého a tvrdého nosu může hradit zdravotní pojišťovna


 

Odsátí tuku z oblastí: kolen, stehen, boků (Cena a pobyt v nemocnici, péče po operaci - masáže nebo nošení kompresivních kalhot. Lze vše dělat v jeden den?)

Liposukce kolen, stehen a boků lze provést při jedné operaci, ale vzhledem k rozsahu odsávané plochy doporučuji operaci v celkové narkóze. Hospitalizace doporučuji 1-2 dny. Kompresivní prádlo je vhodné nosit 3-4 týdny, a to nepřetržitě.


 

Plastika převislého břicha (Cena, pobyt, pooperační péče.)

Cena za operaci převislého břicha se může pohybovat od 28-40 000 Kč v závislosti od pracoviště. Na našem pracovišti tato operace stoji 30 000 Kč. Hospitalizaci doporučuji 2-3 dny v závislosti na velikosti břicha. Po operaci je nutný klidový režim 10-14 dní. Cvičení a posilování je možné až po měsíci


 

Zmenšení prsů (Cena, pobyt, pooperační péče.). Kdo posuzuje, jestli se zákrok bude platit přes pojišťovnu, nebo na vlastní náklady? Jaké jsou podmínky?

Pokud jsou prsa velká a jedná se o gigantomastii, je možné jejich zmenšení provést za úhradu zdravotní pojišťovny. V tomto případě je nutné, aby pacientka měla doporučení k této operaci od mammologa, neurologa a rehabilitačního lékaře. Pokud pak zákrok schválí revizní lékař, operaci pak neplatí pacientka, ale zdravotní pojišťovna. Pokud se nejedná o gigantomastii, zákrok si pacientka musí hradit sama, cena se může pohybovat od 30-42 000 Kč, na našem pracovišti stojí 32 000 Kč. Pobyt v nemocnici doporučuji 2-3 dny, 10 klidový režim po operaci


 

Prosím o informaci, zda je možné (a za jakých podmínek) upravit tzv. lalok pod bradou (zmenšit, odsát), a také mě zajímá laserová operace křečových žil. Prosím o sdělení ceny takové operace - orientační. Děkuji.
Lalok pod bradou je možné upravit buď odsátím tuku, nebo zvednutím kůže v oblasti krku. Výběr operace závisí od kvality kůže, tukového polštáře na krku a rozsahu poklesu kůže. Liposukci podbradku je možné udělat i v lokální anestezii, cena se pak může pohybovat od 10-16 000 Kč. Zvednutí pokleslé kůže na krku  se provádí v celkové narkóze, cena může být kolem 30 000 Kč. Problematikou křečových žil se nezabývám, takže nemůžu poradit.


 

Zajímalo by mne, zda provádíte poševní plastiku (mám po dvou porodech velmi povolenou pochvu), kolik takový zákrok stojí a jaké to s sebou nese možná rizika? Děkuji.

Tento druh operace provádí gynekolog, prosím, obraťte se na odborníka.


 

Dobrý den, jsem rok a půl po operaci prsu, které zůstalo zachováno. Je však menší a pevnější než druhé. Jaká je možnost řešení a co z toho hradí pojišťovna.

Pokud se jedná o asymetrii prsů, která je způsobena předchozí operací ze zdravotní indikace, je možné žádat zdravotní pojišťovnu o úhradu korekce asymetrie. Asymetrii je možné korigovat buď vložením prsního implantátu do menšího prsu, nebo zmenšením většího prsu tak, aby oba prsy byly stejně velké.


 

Mé dceři je 17 let a před dvěma lety měla úraz, kdy jí byl sešíván horní ret. Bohužel zůstala zde jakoby vyvýšená jizva cca 1cm. Lze toto řešit plastikou? A je případný zákrok bolestivý?

Jizvu je možné upravit, a to buď mechanickým výbrusem, nebo pomocí laseru. Obě metody ovlivní jizvu ve smyslu snížení a vyhlazení jizvy. Operace se provadi v lokálním umrtvení.


 

Dobrý den, o modelaci prsou jsem se něco málo dočetla na vašich stránkách. Je mi 33 let,mám jedno dítě a jedno bych v blízké době ještě chtěla mít. Nemá tato úprava negativní vliv při těhotenství a následném kojení, pokud se odstraní část mléčné žlázy? A také by mne zajímalo, v jaké cenové relaci se modelace pohybuje. Druhý dotaz se týká úpravy - zmenšení nosu, respektive kolik tento zákrok stojí. Děkuji Vám za odpověď.

Při zmenšení prsů se částečně odstraní i prsní žláza, většinou se nenaruší mlékovody a kojení je možné, záleží na metodě zmenšení prsů, která se použila a v jakém rozsahu žláza byla porušena. Samotná operace ale je zásah do prsu a může pozdější kojení ovlivnit. Pokud plánujete těhotenství v brzké době, je lepší počkat s operaci až po kojení, protože těhotenstvím se prsy můžou změnit natolik, že ovlivní výsledek operovaných prsou. Zmenšení prsů na našem pracovišti stojí 32 000 Kč.

Operace měkkého nosu, tj. jenom nosní špičky, stojí  15 000 Kč, operace měkkého i tvrdého nosu (nosní kostry) stojí 22 000 Kč.


 

Dobrý den, je mi 25 let, při dospívání s nabíráním váhy mi popraskala kůže v oblasti pozadí, prsou a stehen a vytvořily se tzv. strie. Zajímalo by mě, jestli se toto porušení dá opravit, a za jakou peněžní částku. Děkuji za odpověď.

Tyto poruchy kolagenního vlákna, které se projeví vznikem strií, je možné částečně ovlivnit lasery, tyto zákroky však neprovádím.


 

Dobrý den. Mám dolík v bradě (Travolta) - je to dědičná záležitost. Zkoušela jsem výplň, nebyla jsem spokojena - minimální krátkodobý efekt. Doktor, se kterým jsem toto konzultovala, mi řekl, že je to otázka 15 minut - rozřízne a zašije. Poradíte mi, prosím, je to tak jednoduché, mám to absolvovat?

Tato prohlubeň na bradě je způsobena tahem svalů, který se upíná ke kůži v místě, kde se prohlubeň vytváří. Uvolněním tohoto úponu je možné prohlubeň vyhladit, zákrok není náročný a je možné ho udělat v lokální anestezii.


 

Dobrý den, kolik stojí u vás operace horních očních víček a jak dlouhá je rekonvalescence? Moc děkuji.

Operace horních víček na našem pracovišti stojí 8000 Kč. Po operaci se na kůži horních víček přiloží náplasti, které se odstraní až po týdnu. 6.-7. den po operaci se odstraní náplasti i stehy a rána je zhojena. Modřiny můžou přetrvávat ještě další týden.


 

Dobrý den, je mi 22 let a už několik let přemýšlím o plastice nosu, ale mám z ní strach. Chtěla bych zmenšit nos, ale viděla jsem v časopise několik fotografií, jak odsekávali části nosu, a teď mám z toho hrůzu. Chtěla bych se zeptat, jak dlouho se to hojí, budu mít nos dlouho obvázaný, nebo se to hojí rychle? A taky kolik to cca stojí a jak dlouho trvá operace? Může se stát, že mi zůstane nějaká jizva, nebo nikdo nepozná, že jsem po plastice? Moc děkuji za odpověď, Petra

Operace nosu se provádí z řezu v nosní dírce, takže po operaci jizvy nejsou vidět. Operace trvá v průměru 1-1,5 hodiny. Po operaci se na nos přikládá sádra, která se na nose ponechává 14 dní. Do nosních dírek se vkládá po dobu 3 dní nosní tamponáda. Otoky, modřiny můžou přetrvávat 2-3 týdny. Na našem pracovišti operace nosu - měkkého i tvrdého - stojí 22 000 Kč.

   
09.02.2007 - Zdraví - autor: Odborný článek

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [88] Martulkaa85 [*]

  Zdravím, prosím vás nemáte někdo zkušenost s liposukcí podbradku? Případně nemáte některá zkušenost s BcD Clinic? http://www.bcdclinic.cz/sluzby :-)

  superkarma: 0 22.10.2015, 19:47:20
 2. [87] petrunelaa [*]

  Musím říct, že my ženský jsme děsně kritické, ale moje zkušenost ač nemám silikony je taková, že chlapy, asi naštěstí pro nás, nepoznají ani umělé nehty, ani umělá prsa ani umělé příčesky a řasy. Nemají na to nějaké senzory bych řekla. Před několika lety, no možná ještě déle jsem seděla v restauraci s chlapama a to byly v módě zrovna ty šílený umělý příčesky a vešla blondýna, s loknama až pod zadek, umělýma tak, že to mlátilo do očí. Ty chlapy všichni valili oči a obdivovali vlasy a když jsem pronesla, no slušný umělotiny, tak nikdo nechtěl věřit a ještě by mě snad osočili ze závisti. To samé s prsama, oni na to prostě nemaj buňky, což je myslím pro nás dobrá zpráva. Myslím, že tohle řešíme hlavně my! A jestliže to někomu zvedne jeho sebevědomí, tak proč ne? Je to asi tak, jako když si chlap koupí velký auto, když si chce zvednout svoje ego. Jo a taky jsem zjistila, že když jsou třeba prsa dobře udělaný a nemá je ta dotyčná zvětšení o 4 čísla, že jí trčí do prostoru, tak to je fakt těžko poznat. Známá si je udělala a protože je bezprostřední, každýmu je ukazuje a nechává šáhnout.... fakt nekecám, ale na omak to není poznat, kdybych to nevěděla, tak to nepoznám. Mě akorát vadí, že se v plastické chirugii nikde neuvádí, že ty prsa nejsou na věky, že to má záruku maximálně 15 let a pak se musí vyndat a je to fakt bolest a vědět, že za 15 let znovu... brrr

  superkarma: 0 12.02.2007, 20:02:55
 3. avatar
  [85] Ťapina [*]

  malenina: To bych řekla, že i ten je pozná na první omak

  superkarma: 0 12.02.2007, 13:21:46
 4. avatar
  [84] Lídy [*]

  Řeší se tady i něco jinýho než prsa? No, já bych toho na sobě klidně měnila víc - v pubertě mi vadil můj pršák a dneska si říkám, jaký to byly časy! Plastiky neodsuzuju, zvlášť pokud to někomu pomůže zvednout sebevědomí, když ho měl předtím na nule. Ne každej psychicky zvládá svoje "nedokonalosti". Sama ale takový vylepšení beru jako kteroukoliv jinou operaci - a bojím, bojím!!!

  superkarma: 0 12.02.2007, 12:12:06
 5. avatar
  [83] man-mimo [*]

  lilithheta: vytuněnou paničku Bez dovolení zařazuju do slovníku

  superkarma: 0 12.02.2007, 11:16:26
 6. avatar
  [81] malenina [*]

  DUCKA: To samozřejmě není nic příjemného mít nulky ve tvém věku a že sis nechala udělat umělé prsa je jen tvoje věc. Já to nepotřebuji. A o tom, zda to je či není poznat se s tebou přít nebudu. Prostě se to pozná a nepřesvědčíš mě, i kdybys je měla dělané x-krát

  superkarma: 0 12.02.2007, 10:52:25
 7. avatar
  [80] ducka [*]

  malenina: Tvůj názor. Jo, když má 60 ti letá ženská prsa jako 20-ti letá, potom asi ano. Upozorňuji, že mě je 33 let, prsa jsem měla nulky a teď mám lepší dvojky. Normálně pasují k mé postavě. A vidět to prostě není !!! Možná kdyby mi to dělal jiný doktor, vidět by to bylo. Opravdu záleží na způsobu provedení, místa uložení, kolik má žena prsní žlázy, jestli má nějaké prsní svaly nebo žádné. U každé ženy je to jiné. A neznamená, že když si viděla několik prsatek a bylo to vidět, že to musí být vidět u každé. U mě to prostě poznat není a basta. Mluví z tebe neznalost

  superkarma: 0 12.02.2007, 10:16:14
 8. avatar
  [79] lilithheta [*]

  malenina: Anebo nadržený chlap. Mám známého, který souloží jednu vytuněnou paničku. Posílal mi její fotku a moje první reakce "má pěkně našitý kozy". Ten "světák" se divil, jak jsem to poznala takhle na první pohled, když on to nevěděl 1/2 roku, dokud mu to neřekla

  superkarma: 0 12.02.2007, 10:13:58
 9. avatar
  [78] malenina [*]

  DUCKA: Implantáty nepozná jedině slepý

  superkarma: 0 12.02.2007, 10:02:30
 10. avatar
  [77] ducka [*]

  gentiana: A co se týče té citace... Nechceš snad abych si pamatovala co říkali v té televiti ? Já jen viděla tu operaci. Ukazovali to. Teď neví na jakém programu, ale bylo to na našem...

  superkarma: 0 11.02.2007, 20:06:52
 11. avatar
  [76] ducka [*]

  gentiana: Já mluvila s "manx"

  superkarma: 0 11.02.2007, 20:05:16
 12. [75] gentiana [*]

  DUCKA: Kde konkrétně si protiřečím?
  A dovolím si tě poučit, že citát je Ten a ten říkal/napsal tam a tam tehdy a tehdy to a to. Ne, že v Televizi říkali a Tohle ví každej. Já to třeba nevím,připadá mi to ujeté, proto se ptám. Ale neptám se na to, co se říká, ptám se na fakta.
  Ťapina: To je přesně ono. Je to otázka přiměřenosti věci. Když někdo nemá nic lepšího a hodnotnějšího na práci, než si malovat na hubu ksicht, než vynese odpadky, tak budiž, ale ať se nediví, že na ní nevidím nic hodného úcty.

  superkarma: 0 11.02.2007, 19:45:46
 13. avatar
  [74] sanvean [*]

  Já to neodsuzuju, každý ať si dělá se svým tělem, co si zamane. Babča si nedávno nechala opravit povislá oční víčka a sluší jí to. Byly to její úspory, její rozhodnutí, její kůže, tak co

  superkarma: 0 11.02.2007, 15:53:25
 14. avatar
  [73] kareta [*]

  Každá žena stárne jinak, má jinou elasticitu kůže, jiné vazivo, takže náruživá kuřačka může v 50ti vypadat skvěle a zdravě žijící vrstevnice mít povadlou šedivou kůži (jaká nespravedlnost ). Má-li jí ke štěstí pomoci plastika, proč ne? Spousta věcí jde ovlivnit- třeba kulturistky prý neznají celulitidu (k liposukci), ale má-li někdo prsa opačného pohlaví, chápu, že s tím bude mít problém. Třeba gynekomastie- nedá se ovlivnit cvičením a není to sexy, já tím trpět jako chlap, jdu na plastiku hned. To abyste se na to podívaly z druhého konce.

  superkarma: 0 11.02.2007, 15:00:19
 15. avatar
  [72] Ťapina [*]

  gentiana: Mám podobný názor a nechtěla bych být v kůži lidí, kteří třeba nevyjdou ani se smetím bez důkladného make-upu. Ne že bych se vůbec nemalovala, ale nepotřebuju si na ksicht před každým vyjitím na někomu na oči malovat jinej obličej, jsem spokojená s tím svým

  superkarma: 0 11.02.2007, 14:42:25
 16. avatar
  [71] ducka [*]

  Mezi náma.... Když mi budou trčet uši kolmo z hlavy, budu mít úplně stejné pocity, když jako žena nebudu mít žádnám prsa (opakuji žádná, ne malá). Takže nevidím rozdíl. Protože to , že někomu trčí uši kolmo z hlavy je taky pouze estetický problém. Protože uši jsou funkční. Nebo mi chceš namluvit, že člověk s velkýma ušima neslyší ? Trošku si protiřečíš. Jo a operaci na lrácení prstů ukazovali nedavno v televizi. To, že si japonky nechávají prodlužovat nohy, to je taky stará věc. Aby mohly dělat modelky.

  superkarma: 0 11.02.2007, 14:40:43
 17. [69] gentiana [*]

  Heh, každému, co jeho jest.
  Můj názor je asi takový, že když lidi považují za nutné dát tisícovku za ostříhání a nechat si předělávat tu ksichtík, tu hruď, aby se zavděčili okolí, tak je společnost nemocná. ANo, někteří to zapotřebí nemajéí, protože mají dost sebevědomí, někteří mě teď obviní, že jsem socka a dělám z toho ctnost, někteří mě obviní, že jim závidím... Nejsem nicméně fanatik, odsuzující estetickou chirurgii jako takovou, kdybych měla prsa po kolena nebo nos jako boxer na závěru kariéry, tak taky dlouho neváhám, ale nechat si obšívat ksicht, píchat do rtů klobásový jed atp., mi přijde poněkud absurdní a zcela nesmyslné.
  (jo a prosila bych citaci ze seriózního média, tedy ne z Blesku ap., kdo a kde že si to nechá lámat prsty, aby se vešel do bot a jak a kde a komu se prodlužují nohy z estetických důvodů. Připadá mi to totiž trochu z okruho polednic a vodníků....)

  superkarma: 0 11.02.2007, 12:39:04
 18. avatar
  [68] Vivian [*]

  DUCKA: nic proti tobě , jenom mi to přišlo srandovní

  superkarma: 0 11.02.2007, 09:50:36

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [67] ducka [*]

  Vivian:

  superkarma: 0 11.02.2007, 09:05:54
 2. avatar
  [66] Vivian [*]

  Luminar001: nejlepší jsou ale boty od versačeho

  superkarma: 0 11.02.2007, 09:01:41
 3. [65] Luminar001 [*]

  Ducka: chirurg ne chyrurg a riskovat ne ryskovat (viz 58)
  sorry sem alergická na triviální pravopisné chyby....
  Jinak mám v plánu zmenšení prsou (můj vzor je Buzková ), akorát bych v budoucnu chtěla dítě, takže si nějaký ten pátek ještě počkám.
  32tis zas není taková katastrofa, si udělám dovolenou v nemocnici

  superkarma: 0 10.02.2007, 21:53:59
 4. avatar
  [64] ducka [*]

  Tobbi:

  superkarma: 0 10.02.2007, 21:44:51
 5. [63] Tobbi [*]

  DUCKA: Nesmíš si to tak brát. Tobě se operace povedla, přítelovi se líbíš, komlikace nemáš...tak si užívej sluníčka a krásného počasí.

  superkarma: 0 10.02.2007, 21:27:20
 6. avatar
  [62] ducka [*]

  No myslím, že bude rozumné ukončit debatu o mém poprsí. A asi budu více rozmýšlet než zase něco napíšu pod řádek "Napište svůj názor"... Tak se mějte krásně.

  superkarma: 0 10.02.2007, 21:14:35
 7. avatar
  [61] ducka [*]

  evelyn: A proč bych jako měla ve čtyřiceti žádat někoho o práci ? To jako sama sebe ? Že bych měla za sedm let dostat vyhazov ?

  superkarma: 0 10.02.2007, 21:11:39
 8. avatar
  [60] ducka [*]

  Omlouvám se - byla jsem rozčilená. Teď už je to lepší ? No tak to jsou ty statistiky.... jeden ze sta se v moři utopí a proto nebudu jezdit k moři ? 20 mrtvých na silnicích za týden, tak nebudu jezdit ? Trochu podivné že ? Každá operace je riziko. Záleží na tobě, zda jsi ochotná ho podstoupit... Umřít můžeš i při slepáku. Už to, že vkročíš na přechod, riskuješ, že tě srazí auto. Znova opakuji: Já nikoho nenutím podstoupit operaci prsou. Jen říkám, že já ji podstoupila a jsem spokojená. Mám větší sebevědomí, líbím se sama sobě. Můžu nosit oblečení, které jsem předtím nemohla... a těch kladů je více. A zápory ?.... Musela jsem si nakoupit nové podprsenky a staré vyhodit.... o jiném záporu nevím. Podstoupit operaci znovu, když bude potřeba ? Proč ne ? Japonky si prodlužují nohy, jinde si nechávají lámat prsty u nohou aby se vešli do bot od versačeho. Takže nějaké inplantáty pod prsní žlázou to opravdu nevidím jako problém. A dnešní plastická chyrurgie je na takové úrovni, že se není čeho obávat. Snad jen, když zradí tělo samotné.

  superkarma: 0 10.02.2007, 21:08:52
 9. avatar
  [59] evelyn [*]

  DUCKA: ja nechci bejt rejpalka, ale prsa ti budou na az budes ve ctyriciti hledat praci a budes psat CV. Ono sice v cestine existuje neco jako tvrde souhlasky, ale neplati to u cizich slov

  superkarma: 0 10.02.2007, 20:01:08
 10. avatar
  [58] ducka [*]

  No tak to jsou ty statistiky.... jeden ze sta se v moři utopí a proto nebudu jezdit k moři ? 20 mrtvích na silnicích za týden, tak nebudu jezdit ? Trochu podivné že ? Každá operace je riziko. Záleží na tobě, zda jsi ochotná ho podstoupit... Umřít můžeš i při slepáku. Už to, že vkročíš na přechod, ryskuješ, že tě srazí auto. Znova opakuji: Já nikoho nenutím podstoupit operaci prsou. Jen říkám, že já ji podstoupila a jsem spokojená. Mám větší sebevědomí, líbím se sama sobě. Můžu nosit oblečení, které jsem předtím nemohla... a těch kladů je více. A zápory ?.... Musela jsem si nakoupit nové podprsenky a staré vyhodit.... o jiném záporu nevím. Podstoupit operaci znovu, když bude potřeba ? Proč ne ? Japonky si prodlužují nohy, jinde si nechávají lámat prsty u nohou aby se vešli do bot od versačeho. Takže nějaké inplantáty pod prsní žlázou to opravdu nevidím jako problém. A dnešní plastická chyrurgie je na takové úrovni, že se není čeho obávat. Snad jen, když zradí tělo samotné.

  superkarma: 0 10.02.2007, 19:19:33
 11. avatar
  [57] Ťapina [*]

  DUCKA: Implantáty možná nezpůsobujou rakovinu, ale když se do řízne do prsní tkáně, kde číhá minuaturní zatím neodhalitelný nádor, tak nazdar hodiny, jsi odpočitatelná položka, povolené procento komplikací. Žádný zdravotnický zákrok nemá 100% úspěšnost, pojem 100 % v biologii neexistuje

  superkarma: 0 10.02.2007, 17:45:31
 12. avatar
  [56] ducka [*]

  Manx: P.S.: kdo má peníze, tak o nich nemluví. A v tvém věku... nevím, nevím...

  superkarma: 0 10.02.2007, 16:39:26
 13. avatar
  [55] ducka [*]

  Manx: Je vědecky dokázáno, že implantáty nezpůsobují rakovinu. A před každou takovou operací se chodí na prohlídku prsou. Takže tam byly určitě úplně jiné souvislosti. Jestli vůbec. A taky hodně záleží na tom, kdo ti tu operaci udělá a jak. Ne každý plastický chyrurg to umí. Nevšimla jsem si, že když si lehnu na záda, tak že trčí. To je další blbost. Jsou různé druhy implantátů co se do tvaru týče. Já mám takzvfanou kapku. Ta působí velice přirozeně a prsa netrčí !!! Vsadím se s tebou o co chceš, že když mě uvidíš na koupališti v bikinách nepoznáš to. Ale opravdu záleží na šikovnosti doktora. Mě to dělal MUDR Záruba a jsem velice spokojená. Když řeknu kámošce, že mám udělaná prsa... kouká na mě jako tele. Protože to prostě není poznat. Mluvím za sebe.

  superkarma: 0 10.02.2007, 16:38:12
 14. [53] Tobbi [*]

  DUCKA: Já v tomhle zastávám názor, že nemorálního jednání se většinou dopouští ten, který ze vztahu odchází a to, že ho nějaká "odloudila", je pro něj jen pohodlná výmluva.

  Ačkoliv teď jedna moje kámoška "ulovila" chlápka, který má doma ženu s malým prckem (1,5 roku). To už je dost eklhaft i na mne, jenže jestli ona je mrcha, tak on je mrcha na druhou Akorát nechápu, proč je kámoška tak nadšená. Ten její zázrak s ní bude, dokud bude všechno pěkný a až bude potřebovat oporu, tak zase cukne za jinou kráskou. Člověk, který dokáže opustit ženu s miminkem jen proto, že už není tak "v pohodě", jako na začátku vztahu, není zrovna spolehlivej...

  superkarma: 0 10.02.2007, 12:33:21
 15. avatar
  [50] Pentlička [*]

  Nikoho neodsuzuji za silikonový prsa. Já bych sice měla strach, že je budu muset co 10 - 15 let měnit a taky by mi, jako Gerdě, vadil pocit, že mám něco umělého v těle, ale naprosto chápu, Já zase, kdybych měla prachy a neměla strach z bolesti, šla na face-lifting, protože mi strašně vadí můj povadlý obličej.

  superkarma: 0 10.02.2007, 09:25:03
 16. avatar
  [49] ducka [*]

  Bóbika: Tím bych se moc nechlubila. Ty to považuješ za hrdinský čin ? Někomu přebrat přítele ? To já bych nikdy neudělala. Vidíš ? Tady se naše charaktery rozcházejí a je úplně jedno, jestli máš prsa svfoje nebo vylepšené nebo žádné... O duši ani nemluvě...

  superkarma: 0 10.02.2007, 09:10:04
 17. avatar
  [48] Vivian [*]

  Rybulka: jestli ti chodí do schránky katalog OTTO, tak se koukni do sekce spodního prádla, tam má jedna slečna parádní uměláky , taková blondýna ordinérní... Asi si nechala dát příliš velký implantáty, protože to je vidět fakt hodně.

  superkarma: 0 09.02.2007, 20:22:04
 18. avatar
  [47] Canadian [*]

  Rybulka 44: umely kozy trci do vzduchu kdyz si dotycna lehne. To neni pomluva, kamaradove pritelkyni "narostly" trojky a mela nutkavou potrebu se chlubit .
  Jizvy videt nejsou.

  superkarma: 0 09.02.2007, 19:45:44
 19. avatar
  [46] barkl2 [*]

  DUCKA: kde ti to dělali?? já jsem nad tím přemýšlela už několikrát. Ale myslím, že nemám pohromadě dost financí:-((
  Mě to, že nemám velký prsa vždycky vadí třeba na dovolené u moře. Všechny ženské se tam "vyprsují",a já se utěšuju jen tím, že mám třeba zas hezčí zadek a bříško...

  superkarma: 0 09.02.2007, 18:20:18
 20. avatar
  [44] Rybulka [*]

  Já nikoho neodsuzuju a naopak jsem pro, když je možný udělat něco, aby se člověk cítil líp a víc sebevědomý.
  Ale zadarmo bych zvětšit kozy rozhodně nechtěla! Zmenšit zadarmo, to někdo nenabízí, náhodou?
  No ale rozhodně si nemyslim, že chlap umělý kozy nepozná. Daj se poznat i od pohledu

  superkarma: 0 09.02.2007, 16:59:30
 21. avatar
  [43] Lilinka [*]

  DUCKA(12): Já bych tento zákrok nepodsoupila, ani kdybych ho měla zdarma A prsa mám taky malý

  superkarma: 0 09.02.2007, 15:40:05
 22. [42] a.... [*]

  DUCKA: Mého milého teď intenzivně balí holka o 10 let mladší než já..a prsa má taky větší. To abych se klepala strachy , viď??
  gerda8: dneska fakt dobrý

  superkarma: 0 09.02.2007, 15:37:37
 23. avatar
  [41] kareta [*]

  Za sebe prohlašuji, že OBDIVUJI lidi, co dobrovolně podstoupí bolest, já bych byla měsíce na kokainu, abych to vydržela.

  superkarma: 0 09.02.2007, 15:34:42
 24. [39] Bellana [*]

  Majkii: Ne, nejsme všechny dokonalé, jen některé z nás povadlých jsme poněkud alergické na tvrzení, že se máme nechat řezat, píchat, týrat, abychom nezestárli a naši patneři neodcházeli za mladšími. Na to jsem reagovala. Jinak je mi úplně lhostejné, co se svým tělem kdokoliv dělá, ať si nechá vylepšit vše, co si přeje a na co má. V pubertě bych byla podstoupila jakoukoliv bolest, pokud by výsledkem byly krásné rovné nohy, dnes jsem ráda, že mě nohy nosí a že nebolí a jejich tvar je mi lhostejný.

  superkarma: 0 09.02.2007, 15:17:52
 25. avatar
  [38] Suzanne [*]

  DUCKA: klíííd, tady se holky rády chytají každého slovíčka Proto sem chodí

  superkarma: 0 09.02.2007, 15:11:59
 26. avatar
  [37] Meander [*]

  Mně tedy silikonové implantáty nepřipadají jako vylepšení, spíš jako zmrzačení. Ale každému, co jeho jest. Good luck.

  superkarma: 0 09.02.2007, 15:10:25
 27. [36] Majkii [*]

  DUCKA: no proste su tu same dokonale zenske ktore nemusia na sebe nic vylepsovat tak ta nedokazu pochopit .

  superkarma: 0 09.02.2007, 15:05:24
 28. avatar
  [35] ducka [*]

  No vidím. Teda to je děs. Neva. Už nic neřeknu.

  superkarma: 0 09.02.2007, 14:54:24
 29. avatar
  [34] kareta [*]

  DUCKA: tak, teď ti to daly, nezapomínej, že žiješ v malé české kotlině, jednou mému kolegovi záviděli zanícený slepák, protože s ním mohl být doma na marodce

  superkarma: 0 09.02.2007, 14:41:33
 30. avatar
  [33] ducka [*]

  aLE JÁ SI PŘECI VŮBEC NEMYSLÍM, ŽE MI JE NĚKDO ZÁVIDÍ !!!! ANI NECHCI ... NAOPAK... JÁ ZÁVIDÍM TĚM, KTERÉ TU PLASTIKU NEPOTŘEBUJÍ. PANE BOŽE. ASI JSEM ÚPNĚ BLBÁ A Z JINÝHO SVĚTA... JEN JSEM SE CHTĚLA VYJÁDŘIT K PLASTIKÁM A SDĚLIT SVŮJ NÁZOR... OD TOHO TU PŘECI JSME... JÁ VÁM TAKY NEBERU, ŽE TO ODSUZUJETE, TO JE PŘECI KAŽDÝHO VĚC.

  superkarma: 0 09.02.2007, 14:25:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme