Optimistickou plánovačkou, které se zatím všechny plány splnily, je čtenářka Boženečka. Toužila po hodném muži, zdravých dětech, domku se zahradou a cestování – a má to!

Bez plánování by byl život strnulý, to si myslí čtenářka Boženečka...


Hezký den všem.

Mít plány je krásná věc. Ještě krásnější je, když se plány splní. Plánování je vlastně podobné jako snění. Toužit po něčem, vysnít si něco, jít za svým cílem a radovat se, že to všechno vyšlo a pokud možno v termínu. Mít dobrý plán je obrovským hnacím motorem splnit si něco, po čem toužíte a čeho chcete dosáhnout. Já jsem v plánování jednička. Ráda si všechno maluju, linkuju, kreslím, vypočítám – zkrátka si všechny sny hodím na papír a pak ještě s větší chutí si odškrtávám to, co už mám splněno. Když se ohlédnu zpátky, myslím, že mi všechny mé velké životní plány téměř vyšly. Chtěla jsem hodného muže – mám ho. Chtěla jsem zdravé děti – mám je. Snila jsem o domku se zahradou – mám ji. Toužila jsem cestovat – cestuju. Samozřejmě se v životě vyskytne něco, co vám udělá přes vaše plány tlustý škrt a vy musítě začít znova. Ale je to dobře. Žene vás to kupředu a nenechá ztvrdnout a znehybnit na místě. Mnohdy vás takové zhacení plánu ještě víc nakopne a posune dopředu, ukáže vám jiné, důležitější věci a hodnoty. Plánovat znamená žít. Plánovat znamená snít. Plánovat do budoucna znamená těšit se ze života a o to přece jde, ne?

Krásný den, ať už ho plánujete strávit jakkoliv.

Vaše,
Boženečka

Pozn. Red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21.8.2013: Společné plány

  • 77Jaké plány jste si s partnerem již splnili?
  • Které na splnění ještě čekají?
  • A jaké jste v průběhu času přehodnotili?
  • Na jakých snech jste se shodli a na kterých ne?

Na tyto otázky mi můžete odpovědět v příspěvku k tomuto tématu. Plány to mohou být různé, malé, větší, velké, osudové... Počínaje kopií morčátka, pejska, přes společnou dovolenou třeba někde v exotice, až k dětem, domu, společné firmě, životu v zahraničí, v přírodě – fantazii se prostě meze nekladou. Můžete mi i napsat, kdo z vás je akčnější při jejich plnění? Jeden z příspěvků, který dorazí do 15.00 hodin 21.8.2013 a bude dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, odměním jako vždy pěkným dárkem. Tím je tentokrát: krásnou knihu 77 výletů po stopách Starých pověstí českých (Universum) - k pohodovému plánování výletů. Redakční e-mail, na který příspěvky posílejte, zní...

Reklama