Bulvár

Plánovaná výměna manželek


Dvě maminky na mateřské, Iva a Gita,  si na deset dní vyměnily manžela i děti. Zatímco Gita cestovala k rodině se dvěma chlapci, Iva naopak k rodině, kde jsou tři dívky a jeden chlapec. Vesměs celá reality show se točila kolem rozpisu na lednici v rodině Gity.

Rozpis velmi důmyslně vymyšlený zapojoval do činností kolem rodiny úplně každého člena. Možná vyjma šestnáctiměsíčního benjamínka. Řídilo se jím vaření, pomoc při vaření, vynášení koše, uklízení nádobí do myčky, vyklízení nádobí z myčky, úklid linky i uspávání malých sourozenců. 

Naplánováno bylo vše tak dokonale, že si Iva často stěžovala, že nemá co dělat. Svému dočasnému partnerovi vyčetla, že si neumí dupnout, že má být pánem rodiny on, zatímco mu velí jeho žena.

Vesměs klidná výměna byla záživná právě jen tím rozpisem. Ten se prolínal celých deset dní do života obou rodin. Zatímco v jedné se Iva podřídila a řídila se danými pravidly, Gitě vyloženě chyběl a snažila se policistu Františka natlačit do něčeho podobného. Ten se nenechal, řekl jí k tomu své a raději ji naučil vyrábět hezké ozdoby na stromeček.

Ani Ivu napřesvědčil ekonom Vláďa, že rozpis je to, co jim doma chybí, a perličkou na rozpisovém dortu byla Vláďova slova při sobotním úklidu na adresu Ivy: "Maminka kouří a tím ztrácí také hodně času." ......letmý pohled do rozpisu a: "Aha, maminka má volný čas, tak může kouřit."

Vůbec rodina Gity působila dost nepřirozeně, plánovaně, zatímco ta Ivy naopak dojmem milujícím, pohodovým. Zcela jasně se vše projevilo při závěrečném přivítání obou maminek ve svém domácím prostředí.

Iva se vrátila domů, kde se jí ihned rozběhli v ústrety oba synkové, aby ji náležitě přivítali, Gitě byli nejmladší vstrčeni do náruče. Lze pochopit, že maminka čtyř dětí si musí den náležitě rozplánovat, ale nevím, zda ledničkový rozpis je zrovna to nejštastnější....

   
13.12.2005 - Společnost - autor: Eliška

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [64] Veroniké [*]

  Dyz te rodine tabulka povinnosti vyhovuje, tak nevidim duvod, proc se nad tim pozastavovat. Nejspis to maj vymysleny vcetne "krizovych situaci" tak, aby jim to klapalo. Prislo mi fajn, ze se do domacich praci zapojuji rovnomerne vsichni.

  Naopak mi prisel desivy nazor te druhe zeny, ze doma po klucich nemuze nic takoveho chtit... to mi pride dost neadekvatni.

  A celkove se mi tahle Vymena libila. Zadne hadky, pohoda. Bylo to fajn.

  superkarma: 0 14.12.2005, 09:40:23
 2. avatar
  [63] bokul [*]

  Matiee: Diky, mrkla jsem do textu i castecne do reakci - no muj nazor se tim nemeni - i kdyz na rozdil od vetsiny z Vas jsem do Votavovic rodiny nenakoukla ani prostrednictvim kamery.

  superkarma: 0 14.12.2005, 07:37:20
 3. avatar
  [61] Nunče [*]

  Tak to mi žádnou tabulku mít ani nemůžem.Manžel je přes týden za prací v Bechyni,synovi je 8.Ten má na starosti jediné úklid svého pokoje,aby nemusel uklízet tak si tam moc nehraje.No a naší Terezce je rok a půl.Takže sama pro sebe si tabulku přece nebudu dělat.

  superkarma: 0 13.12.2005, 20:02:07
 4. [60] macici [*]

  Můj mužský je tak pracovitý, že když narovnám nádobí do myčka a není ještě plna jde, nádobí vyndá a umyje.Onic nemusím říkat vše udělá co je potřeba. To samé nemohu říct o synech. Ti se nedají do ničeho ani dostrkat. Ani když vidí každodenní příklad. možná si to šetří až budou někde jinde ,jestli se toho dočkám.

  superkarma: 0 13.12.2005, 19:48:37
 5. avatar
  [59] Lesana [*]

  Bridgetj: ale no tak... taky by to mohl dělat tak, že čistý talíř si z myčky vyndá, nají se, a pak ten zašpiněný vrátí k těm ostatním čistým MMCH buď ráda, že dává špinavé nádobí do dřezu - když jsem poznala svého , tak si vždycky vzal jídlo k počítači, a pak ten talíř jenom odložil NA ZEM vedle stolu...

  Majucha - je možné, že když je tabulka povinností, tak svou práci vykonávající člen rodiny nemá pocit, že někomu (?) pomáhá (?), ale že prostě musí. Jenže - ruku na srdce - pokud po holkách chci, aby si špinavé prádlo uklízely do koše na prádlo nebo asi by udržovaly ve svém pokoji pořádek, tak pro ně to je povinnost. Rozhodně jim to nestavím tak, že "POMOŽTE MI a ukliďte si svůj binec".

  VM jsem neviděla, takže netuším, jak moc "k dokonalosti" měla rodina dovedený rozpis povinností, ale popravdě - já věčně kolem sebe měla chaos, který jsem se pokoušela hasit. Pak mě kamarádka upozornila na uklízení s "Fly lady", tak jsem se připojla k nim... a právě rozpis mi pomáhá udržet v domácnosti binec aspoň trošku na uzdě. V mém "autopilotu" je například stránka:

  Moje ranní rutina
  1. Vstát z postele, dotkout se podlahy a letět :o)
  2. Obléct se
  3. Umýt se
  4. Ustlat si
  5. Nasnídat se a poklidit kuchyň
  6. Kouknout se do kalendáře
  To je začátek :o)

  Možná ti to přijde směšné, ale než jsem s FL začala, tak jsem fakt byla schopná třeba ještě v poledne chystat oběd v noční košili, k tomu ukusovat zbytky snídaně a zároveň vypravovat děti na "dopolední vycházku"

  superkarma: 0 13.12.2005, 19:03:27
 6. [53] Bellana [*]

  Majucha, Žabina, Matie: Opravdu myslíte, že v šestičlenné rodině se koš a myčka denně nenaplní? Řekla bych, že ne jen jednou.
  Taky mě nefascinuje přílišné plánování, kdybych si myslela, že vše vyřeší, hned bych ho zavedla . Tabulka je možná extrém, ale je přehledná a v Excelu žádný problém.
  A líbil se mi názor Gitina manžela, že on řídí podnik a Gita domácnost. Iva je nespíš dost submisivní a vyhovuje to jí i jejímu manželovi. Jak jí to bude vyhovovat, až bude pracovat a k tomu bude opečovávat tři chlapy, kdož ví.

  superkarma: 0 13.12.2005, 14:50:49
 7. avatar
  [51] kemy [*]

  m.marina: celkem s tebou souhlasim, až na "žádná hysterie a snaha předělat druhou domácnost ke svému obrazu". dyk ona jim tam ten plán cpala!

  superkarma: 0 13.12.2005, 14:48:12

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [44] Žábina [*]

  jo a na Gitě se mi nelíbilo, že tento rozpis prezentovala jako jedině správný krok k organizaci když je větší rodina
  a to není pravda

  superkarma: 0 13.12.2005, 14:27:58
 2. avatar
  [43] Žábina [*]

  Majucha: mě by to zase zajímalo s myčkou..někdy je hora nádobí, někdy skoro nic
  to jí pouštějí naprázdno nebo naopak nechají přetékat když ještě nemají v tabulce že jí mají pustit?

  superkarma: 0 13.12.2005, 14:26:47
 3. avatar
  [42] kareta [*]

  Mě se to moc líbilo. Gita měla zorganizovanou domácnost, jedna báseň. Pohoda, klid..Děti vycepované-každý měl své povinosti. A holky nebudou tak pitomé, aby si vzaly namachrovaného blbečka, co leží na kanape a šikanuje, když taťka doma se stará a umí vydělat. Prostě chce doma svěží a spokojenou manželku. A též se mi nelíbilo, jak druhá paní argumentovala, že kluci jí doma přece pomáhat nebudou, nebo jak to vyznělo. Vychová tak pěkný ...tululum.

  superkarma: 0 13.12.2005, 14:25:22
 4. avatar
  [41] kemy [*]

  Gabi: no tak z plánování bych se teda po.. to by mě nebavilo. a ten úředník - mi to připomněl jeden starej film, myslim, že to bylo škola základ života, jak si tam ten matikář všechno plánoval.
  Matiee: tak to jo. takový šetření je dobrý..

  superkarma: 0 13.12.2005, 14:19:26
 5. avatar
  [37] kemy [*]

  Bellana (19):to jo,jenomže oni to měli přesně rozepsaný, co každý má udělat a kdy.

  superkarma: 0 13.12.2005, 14:14:51
 6. avatar
  [34] Kelly [*]

  Bridgetj: ... a ten ... "táč"? To taky nevím ... ať to dáme dohromady

  superkarma: 0 13.12.2005, 13:56:32
 7. avatar
  [32] Kelly [*]

  Bridgetj: ... a co to je? ... to šušňový ...
  U nás se "šušňům" říká ... penězům nebo ehm ... "šušeň" jako to suché v nose ...

  superkarma: 0 13.12.2005, 13:53:42
 8. avatar
  [30] Kelly [*]

  To mi připomnělo:
  Dcera: "Mami, dnes je rajská?"
  Matka, otevře troubu a říká: "Co vidíš?"
  Dcera: "... kuře ..."
  Matka: "Tak vidíš ... "

  superkarma: 0 13.12.2005, 13:42:08
 9. avatar
  [29] bokul [*]

  Votavovic (Gitinu) rodinu znam dle videni - a je mi docela lito, ze jsem onu reality show nevidela. Rodina na me totiz pusobi velice sympaticky (znam ji z kostela). Mozna je rozpis prehnanou veci v rodine, ale pokud to pomuze zvladat rodinny zivot sesticlenne posadky?

  superkarma: 0 13.12.2005, 13:29:09
 10. [28] Bellana [*]

  Majucha: Teoreticky máš pravdu, komunikace je důležitá. Ale kdo si všimne, že je ten koš plný? Podle mých zkušeností je to většinou žena a většinou tehdy, když není poblíž nikdo, koho by tím mimořádně obtížným úkolem mohla pověřit. A tak to udělá sama a večer vyčítá, že jí nikdo nepomohl nebo ani nevyčítá, a pak si zbytek rodiny takových "maličkostí" úmyslně raději nevšimne. Jistě, ještě tu je možnost, že v takovém případě nebude vařit, ale pak se naštvanost "příjemně" rozlije po celé rodině.

  superkarma: 0 13.12.2005, 13:27:50
 11. avatar
  [26] Gabi [*]

  gobi: měla jsem kdysi kolegu, byl to typický úředník se zeleným mozkem. Byl šíleně šetrný, ale nějak zapomněl pěstovat normální rodinné a mezilidské vztahy. Ten si zapisoval výdaje celý život, měl spousty notýsků a když jsem projevila zájem, tak mi byl ochoten spočítat "spotřebitelský koš" v roce 1960 a 1990 nebo najít, kolik stály Startky v roce 1971 .

  superkarma: 0 13.12.2005, 13:26:31
 12. [25] gobi [*]

  Viděla jsem jen útržky, ale "něco" mi v tom seznamovém životě nesedělo..... Zvládám chaos i bez rozpisu .... ale líbilo se mi tam zapisování utracených peněz. Tohle by mi mohlo být prospěšné. Vyzkouším to, ale nevím, nevím, jestli budu mít čas a trpělivost najít naše zbytečně utracené penízky.

  superkarma: 0 13.12.2005, 13:18:08
 13. avatar
  [24] Gabi [*]

  Nyotaimori: máš divoké představy o intimním žití v rodině se 4 dětmi . Ale myslím, že už Plzák, kdysi doporučoval "plánovat".

  superkarma: 0 13.12.2005, 13:11:06
 14. avatar
  [23] Gabi [*]

  Fakt nevím, co je na tom mít doma své povinnosti divného. Když má rodina 1 dítě, tak to jde ho "omluvit". Každý člen domácnosti by měl mít povinnosti úměrně svému věku a ne, aby dřela je "matka rodu". Pokud já budu chtít večer někam jít, tak si také musím zajistit hlídání (ať už to bude manžel, babička nebo au-pair) a musím si to předem naplánovat.
  P.S.: Neviděla jsem žádnou "výměnu manželek", nevím jakou formou pořad skládají, ale teoretizuju .

  superkarma: 0 13.12.2005, 13:07:48
 15. avatar
  [21] Aktij [*]

  Nyotaimori: spíš bych řekla v lednu, únoru...

  superkarma: 0 13.12.2005, 13:02:25
 16. [19] Bellana [*]

  Kemy, co je špatného na tom, že si nejprve splním povinnosti a pak můžu randit? Za mých mladých let jsme u nás na venkově takto musely fungovat všechny - udělej, co musíš a pak si dělej, co tě baví.

  superkarma: 0 13.12.2005, 12:59:11
 17. avatar
  [18] kemy [*]

  Nyotaimori:

  superkarma: 0 13.12.2005, 12:58:33
 18. [16] Bellana [*]

  No, já jsem chaotik a ve výchově jsem důsledně nedůsledná, ale přesto mi připadá, že je lepší, když každý ví, co má dělat a když to všechno nevisí jen na ženě. Prostě žádné zbytečné hádky o to, kdo dnes vynese koš a kdo naplní myčku; když celá rodina za hodinu uklidí byt a ne, když matka čtyři hodiny kmitá, zatímco zbytek rodiny si válí šunky a mele o tom, že matka furt prudí s úklidem. Ony i ty děti pak míň háží věci na zem, když vědí, že to uklidí samy.
  Ale na druhou stranu - nemůže si notovat s ostatními, jak je přepracovaná a jak jí nikdo s ničím nepomůže, jako to tady v jednom kuse některá z nás píše.

  superkarma: 0 13.12.2005, 12:56:00
 19. avatar
  [15] Májík [*]

  kemy: no tak ta mladší se ještě asi nechá ukecat,ale až se do toho "blbýho" věku dostanou obě,tak to chci vidět . Co když budou chtít randit obě dvě a každej den, to se táta s mámou asi budou divit.

  superkarma: 0 13.12.2005, 12:55:55
 20. avatar
  [14] Luciš [*]

  Nyo: to je rozpis tak na rok, ne na týden

  superkarma: 0 13.12.2005, 12:53:34
 21. avatar
  [11] kemy [*]

  Bellana: to mi taky přišlo divný. že řikala, že má doma přechlapíno, takže musí všechno dělat sama a kdyby měla dcery, bylo by to jinak..

  superkarma: 0 13.12.2005, 12:41:56
 22. avatar
  [10] kemy [*]

  Májík: to maj taky veyřešený. prej když chce jít ta starší třeba do kina, napřed se musí s někym domluvit, aby si to s ní vyměnil.

  superkarma: 0 13.12.2005, 12:41:02
 23. [9] Bellana [*]

  Včera jsem se na ten pořad dívala prvně. Víc mě ale namíchla ta paní, která raději bude rodině otročit, protože kluci jsou přece jiní než holky, a tak doma nemusí nic dělat :-(

  superkarma: 0 13.12.2005, 12:36:14
 24. avatar
  [8] Májík [*]

  Docela by mě zajímalo,co budou rodičové dělat,až začnou holky lítat za klukama, do kina apod. a na nějakej rozpis se pěkně vy.....

  superkarma: 0 13.12.2005, 12:28:17
 25. avatar
  [6] Gabi [*]

  Ještě, že na podobné blbiny nekoukám. Ale se čtyřmi dětmi harmonogram na kaž¨dý den naprosto chápu.

  superkarma: 0 13.12.2005, 12:25:23
 26. avatar
  [5] kemy [*]

  Yanina:
  Smetanová: no já nevim. když sou na to zvyklý, tak jim to asi příde normální. myslim, že až si přivedou domu kluka,a ten to uvidí, tak prchne.

  superkarma: 0 13.12.2005, 12:23:58
 27. avatar
  [4] Smetanová [*]

  kemy: zajímalo by mě ,jestli ty dvě děvčata zavedou taky takto svou domácnost aby si vůbec k tomu našli partnery

  superkarma: 0 13.12.2005, 12:17:40
 28. avatar
  [3] Yanina [*]

  No já jsem na ten rozpis jenom koukala, jak ten chlap všechno večer vždycky kontroloval, no to byla hrůza! Asi bych se zbláznila dělat vše podle rozpisu a ještě dětem platit za to, že vezmou sestru/bratra do školky! Já jí tam tahala asi 2 roky, ona tam vždycky nechtěla, kopala, zuřila, vyváděla a já nic nedostala. Asi bych měla jít za rodiči, aby mi to zaplatili zpětně.

  superkarma: 0 13.12.2005, 12:15:48
 29. avatar
  [2] Smetanová [*]

  S toho naplánování by mě asi brzo švihlo jo ekonom se nezapřel

  superkarma: 0 13.12.2005, 12:15:31
 30. avatar
  [1] kemy [*]

  no to bylo hrozný! oba dva se chovali, jak kdyby na tom rozpisu byli závislí. vnucovali ho. je pravda, že to mělo důmyslně vymyšlený. ale neni to normální. ta rodina fungovala jak fabrika.

  superkarma: 0 13.12.2005, 12:13:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme