Na náhorní plošině jihoamerického Peru se nachází více než 300 podivuhodných obrazců, viditelných pouze při pohledu z letadla či balonu. Přežily ve své podobě přes 2000 let. Jejich tvůrci je spatřit nemohli. Kdo tedy? Bohové?

plaz

Již dva tisíce let křižují mnoho kilometrů čtverečních rozsáhlé nejsušší oblasti naší planety záhadné čáry a obrazce, které vytvořila civilizace, o které nemáme žádné informace.

Stejně jako nemáme doposud logické vysvětlení, proč a pro koho vlastně tyto obrazy, které si nemohli nikterak prohlédnout, vytvořili.

Kdo měl být ten, který měl jejich dílo, jež muselo dát spoustu práce a trvat hodně dlouho, spatřit? Komu měly obrazy cosi říkat? V okolí není žádné vyvýšené místo a geologicky ani nikdy nebylo.

plaz

Předpokládáme, že staří Nazcové neuměli létat. Při pohledu ze země nepoznáte, že čára táhnoucí se před vámi je část ptáka nebo opice.

Teprve z výšky přibližně jeden a více kilometrů rozeznáte, že se jedná například o pavouka.

Co to je?

Tak to prozatím nikdo spolehlivě nevysvětlil, takže dveře vaší vlastní fantazie můžete právě teď otevřít zcela dokořán.

Podívejte se na doslova mystické místo, na snad nejzáhadnější kout planety a pokuste se logicky vysvětlit, proč měla tato stará civilizace potřebu vytvořit něco, co nemohla vidět?

plazp

  • Jak k tomu vlastně došli?
  • Jak vůbec věděli, že z výšky to vidět bude?
  • A hlavně důvod, proč si dali takovou práci tohle všechno vytvořit?
  • A hlavně jak je možné, že měli anatomické znalosti, které jsme my objevili teprve nedávno?

Že z hlediska anatomie dílo zase tak vydařené není? No tak se zaměřte hlavně na pavouka!!! Teď vám o něm něco povím... možná žasnete jako já.

Pavouk z rodu Ricinulei má pohlavní orgán umístěný na noze přesně takhle.

k

Zajímavé, že?

A teď se znovu podívejte na video.

Nevidíte nic? Všimněte si savců...

...už to vidíte?

Možná se pletu, ale všichni rozeznatelní savci, tedy opice a jakési zvíře – možná hyena, jsou samci. Včetně jednoho jediného druhu pavouka, kde je pohlaví specifické. U ptáků, kteří jsou tu také, pohlavní orgán zřetelný není. Proto ho nemalovali. Samozřejmě se mohu mýlit, ale pak, proč má opice i hyena pět nohou, a co pavouk??? Ten ji má zlomenou?

plaz


I kdyby šlo v obrázcích skutečně o snahu tvůrců „vypíchnout“ vizuální rozeznatelnost samců od samic, pak to záhadu planiny Nazca nikterak nevysvětluje. Jen ji to činí zřejmě ještě záhadnější...

Máte jiné vysvětlení?

Sem s ním!

Reklama