Druhý příspěvek o samochvále je od čtenářky s nickem Planda0 a věřte, že tato pisatelka na sebe může být právem pyšná a sama sebe pochválit. Já se směrem k ní s chválou určitě přidávám. A co vy?

Chtěla bych vám všem napsat své myšlenky, které se mi honily hlavou, když už jsem se po dlouhém přemlouvání rozhodla, že se z anorexie dostanu a bohužel ( v tu dobu pro mě bohužel ) se budu muset smířit s tím, že moje váha nemůže zůstat na čísle 40kg.

Do té doby jsem několik měsíců slýchávala jen: ,,Ty jsi zhubla?, Vypadáš nezdravě., To už jsi moc vyhublá,...“ Byla to libá hudba pro moje uši byť jsem vždy odpovídala: ,,To se ti zdá, zase tak moc jsem nezhubla, mám ted stres atd...“ Ale v myšlenkách se mi odehrávalo úplně něco jiného než jsem odpovídala. Je to zvláštní, jakoby ve vás byly osoby dvě, jedna říká není to dobré a druhá, že je to takto super.

Uvnitř jsem se sebou promlouvala úplně jiným způsobem. Nevím jak blíže to popsat.
Jak se teď připravit na to, až přijdou první zmínky o tom, že jsem přibrala? Věděla jsem, že když váhu začnu nabírat zpět, zákonitě si toho někdo musí všimnout a něco prohlašovat o anorexii.Bála jsem se, jak zareaguji na první ,,pochvaly“.Ty jsi ale přibrala.Ale vlastně mě z téhle strašné situace vysvobodila jedna zásaditá změna a to těhotenství a  něco mi v mé hlavě řeklo STOP už stím přestaň dokázala jsi počít v tomto ubohém těle děťátko,je to znamení že se mám vzpamatovat.

Od té doby jsem si řekla, že všechny poznámky tipu ,,Už ti to teď začíná slušet.; Ty jsi přibrala že?; Teď vypadáš mnohem lép když tyhle slova pro mě byly, jakoby někdo říkal ,,Ty jsi ztloustla“. Snažila jsem to naprosto ignorovat a naopak jsem přikyvovala, že ano a je to teď mnohem lepší. Nedokázala jsem přiznat jak moc je mi z toho špatně. Zatla jsem zuby a šla. Po nějaké době mi to přestalo vadit. Když to náhodou někdo pronesl, v duchu jsem si řekla, ano a co? Chci být zdravá a donosit zdravé děťátko.

Za toto  zvládnutí bych se chtěla pochválit.

Planda0

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________________

Váš příspěvek dám přečíst dceři jedné mé známé. Skvělý přístup a skvělý příspěvek.
Děkuji, že jste napsala a přeji vám ať vypadáte - hlavně zdravě …
Pěkný den
Saša

Nestyďte se za obyčejnou lidskou vlastnost, jako je chvála, přesněji řečeno samochvála. Když to nikdo jiný za vás neudělá, proč si to dnes nezkusit?
Věřím, že se máte čím a za co pochlubit.

  • Ať už za podařené vánoční cukroví, nebo za překonání některých partnerských vztahů, či za úspěšné zvládnutí autoškoly nebo jízdy na sněhu.
  • Pochválit se můžete také za to, že jste slušně vychovala děti, anebo i za to, že vám to dnes či kdy jindy obzvlášť sluší.
  • A že si toho jiní nevšimli? Všimneme si toho my.

Téma dnešního dne: Za co byste sama sebe pochválila?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Prvních deset nejrychlejších pisatelek odměním 500 body do věrnostní soutěže. Budou se hodit :)

A jedna z vylosovaných si ještě může sama pro sebe dopřát premiovou tabulkovou čokoládu merci.

c

Reklama