Dcerka čtenářky s nickem Planda0 přešla z plenek rovnou na záchod. Důvod tohoto obdivuhodného činu? Jeden příliš snaživý tatínek a kousající nočník :)

Čekali jsme druhý přírůstek do rodiny, tak jsme si říkali, že by nebylo od věci začít pomalu učit dcerku na nočník.Odpadly by tak problémy s přebalováním  a ušetřili bychom dost na plínkách.Začátek byl jednoduchý - obstarali jsme krásný anatomicky tvarovaný růžový nočník s kačenkou a pomalu s ním začali dcerku seznamovat.

První reakce nastínila pokračování tohoto zdlouhavého procesu s dramatickým koncem.Jen co uviděla nočník, začala řvát jako tur a obloukem se mu vyhýbala.Evidentně v něm vzbuzoval nedůvěru už na první pohled. Odmítala vůbec se ho dotknout. Nočník jsme tedy nechali stát v rohu obýváku, aby byl na očích a ona si na něj zvykla. Tak jsme si to alespoň představovali...ale ona si na nočník ovšem nezvykala - pouze ho vytrvale a hluboce ignorovala. Šlo jí to dobře, až v nás vzbudila pocit, že už je ruka v rukávu. Ale ejhle! Jakmile někdo na nočník sáhl, dala se  do řevu a utíkala pryč.

Usoudili jsme, že takhle to dál nejde. Rozhodli jsme se pro jiný způsob - názornou demonstraci činnosti, k níž nočník slouží. Tohoto úkolu se ujal manžel. Vzala jsem si dcerku na klín a posadili jsme se na zem, manžel mezitím vzal nočník, různě s ním otáček, povídal o tom, k čemu slouží a snažil se v dceři vzbudit dojem, že se jedná o nejúžasnější věc na světě. A opravdu upoutal její pozornost do té míry, že po pár minutách přišla  blíž a se zájmem si nočník prohlédnula. Dokonce se ho i dotkla! Oba jsme se radostně usmáli, jenže...Když první kontakt dopadl dobře, manžel se zhostil úkolu demonstrativně ukázat, jak se do nočníku „dělá boban“. Dcera se zájmem pozorovala, jak se tatínek chystá na nočník dosednout, ale raději nedůvěřivě couvla. A udělala dobře! manžel , snažíc se o názornost, ovšem také o opatrnost zavrávolal, a buchl rovnou na nočník, který samozřejmě jeho váhu nevydržel a prasknul. Široká prasklina skřípla manžela  do zadku, a ten vyskočil jako papírový čertík, zařval a třel si zadek (přes trenky, samozřejmě :-) ). 

Dcerka zděšením také vykřikla a utíkala se schovat za mě - co nejdál od té příšerné věci, co právě kousla tátu. A bylo to. Nočník jsme samozřejmě hned vyhodili a pořídili jiný - co nejméně podobného tvaru a barvy, ale nic naplat - děti nejsou hloupé a poučení z tohoto příběhu je jednoznačné - nočníky prostě koušou - to je ověřená věc. Od té doby se už dcerka k ničemu, co by připomínalo nočník, nepřiblížila. Po nějakém čase mi sama ukázala že chce kaki ale na záchod tak jsme pořídili dětskou desku a od té doby chodí jak velká holka a nočník jsme nepotřebovali.

 Báseň nočník:

Na Štědrý den po večeři,
vládne dobrá nálada,
starší dcera dle tradice
hází střevíc za záda.

Netuší, že trefí syna,
co na nočníku sedí,
atmosféry Vánoc nedbá,
tlačení si hledí.

Syn se lekne, v okamžiku,
z nočníku pryč běží,
jeho produkt na podlaze
vyklopený leží.

To jsme se vám nařehtali,
není tomu rovno,
ten rok jsme měli pod stromečkem
doopravdy hovno..

Planda0

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

:)) Tedy mně se líbil už ten samotný příspěvek, ale tou básničkou jste tomu opravdu nasadila korunu. Tak ať „to“ tam letos pod stromečkem nemáte :)
Děkuji, že jste napsala a pozdravujte manžela. Mohl by dělat instruktora v učení dětí rovnou na záchod :).
Pěkný, adventní víkend
Saša

Téma dnešního dne: První sezení na nočníku

 • Vzpomeňte v dnešním tématu na to, jaké to bylo, když jste vaše děti učily sedět na nočníku.
 • Používaly jste na to nějaké svoje „fígle“?
 • Měli jste nějaký zavedený domácí rituál?
 • Dokázalo vaše dítě sedět na nočníku i jinde, než doma?  
 • Vadilo vám, že dítě kamarádky chodí dřív, než to vaše?
 • Vyvádělo vaše dítě u posazení na nočník nebo na něm vydrželo sedět i hodinu?
 • Usnulo někdy na nočníku?
 • Kdo měl největší trpělivost v učení sezení? Vy, tatínek, babička, starší sourozenec nebo někdo jiný?
 • Máte nějakou úsměvnou historku „s nočníkem“?
  Můžete poslat i fotografii (nejvýš dvě).

Příspěvky posílejte na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek: dětské ložní povlečení a dva polštářky s veselou žirafkou zn. Matějovský v ceně 1 000 Kč

povleceni

polstarky

Reklama