Domácnost

Plácněte si svého komára


Hmyz je sice užitečný a v přírodě má své nezastupitelné místo, ale většina z nás ho v oblibě zrovna nemá. Všichni dobře víme, jak je to nepříjemné, když večer ulehneme do postele, chystáme se usnout a najednou nám za uchem zabzučí komár. Nebo když otevřeme šatní skříň a vyletí z ní mol, který právě „ochutnal“ náš svetr. Spolehlivé zbraně proti obtížnému hmyzu nabízí značka Biolit a představuje NOVINKY – elektrický odpařovač Biolit Plus proti mouchám a komárům a gel háček proti molům a roztočům Biolit Plus M.

Komáři způsobují člověku mnohem větší obtíže než kterýkoli jiný druh hmyzu. V našich zeměpisných šířkách sice nepřenášejí smrtelné choroby, jako je tomu např. v tropických oblastech, ale i tak nás umí pořádně potrápit. Komáří kousnutí je obvykle spíš protivné než nebezpečné, protože bolí a dráždí kůži. Oblast kolem místa bodnutí nás svědí, protože obranný systém těla začne okamžitě reagovat uvolňováním chemických látek, které mají útočníka odpudit. Postižené místo je pak ještě několik dní červené a opuchlé.

Dalšími nezvanými hosty v našich domovech bývají v teplých měsících mouchy, které nás nejen obtěžují, ale mohou být i nebezpečnými přenašeči chorob. Na nohou jediné mouchy napočítali vědci na pět milionů nejrůznějších choroboplodných zárodků! V boji proti mouchám jsou mj. velice důležitá preventivní opatření, jako je pravidelný důkladný úklid a vynášení odpadků.

Elektrický odpařovač Biolit Plus proti mouchám a komárům
Proti komárům a mouchám se můžeme chránit několika způsoby. Zkusit můžete klasické mucholapky nebo sítě na oknech, ale praktičtější, modernější a také účinnější bývají kvalitní chemické prostředky. K velmi účinným prostředkům na odpuzování a hubení komárů a much v obytných místnostech patří inovovaný elektrický odpařovač Biolit Plus proti mouchám a komárům s tekutou náplní, který se vsune do elektrické zásuvky. Díky látkám, které se postupně uvolňují do vzduchu, vás nejen komáři, ale i mouchy brzy přestanou obtěžovat a zahynou.
Elektrický odpařovač Biolit Plus proti mouchám a komárům se používá především v ložnicích a jiných obytných místnostech. Při použití 8-10 hodin denně vás vydrží jedna náplň chránit po dobu minimálně 60 nocí. Do strojku je poté možno vsunout náhradní náplň.

Elektrické odpařovače Biolit Plus proti komárům a mouchám jsou k dostání v drogeriích a hypermarketech za doporučenou cenu 209 Kč. Náhradní náplň je k dostání za 149 Kč.

Biolit Plus M – gel háčky proti molům a roztočům
V posledních letech výrazně vzrůstá počet lidí s alergií na roztoče, jejímiž nečastějšími příznaky bývá astma, alergická rýma nebo ekzémy. Roztoči jsou nepatrní živočichové z řádu členovců, které můžeme nejčastěji nalézt v lůžkovinách, bytových textiliích, jako jsou koberce, záclony, přehozy, čalounění, dále v plyšových hračkách, ale i v šatních skříních. Tam se skrývají i další nezvaní hosté, kteří ničí naše oblečení – moli šatní.

Značka Biolit nyní přichází s novinkou pro všechny alergiky a přináší nový Biolit Plus M – gel háčky proti molům a roztočům. Jde o účinný prostředek, který odpuzuje a hubí nejen moly šatní, ale i roztoče žijící v domácnosti ve všech vývojových stádiích. Chrání vaše oděvy po dobu až čtyř měsíců a zanechává vaše prádlo příjemně provoněné a bez roztočů, kteří mohou způsobovat alergie. Nový Biolit Plus M je k dostání za doporučenou cenu 79 Kč a jedno balení obsahuje 3 ks gel háčků.

   
12.03.2008 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [7] saruz [*]

  večer na zahradě přes léto používáme svíčky proti komárům

  superkarma: 0 20.02.2013, 22:11:23
 2. avatar
  [6] Linde [*]

  trochu předčasné téma

  superkarma: 0 12.03.2008, 19:09:22
 3. avatar
  [5] janatka [*]

  Také používáme hlavně kvůli dětem

  superkarma: 0 12.03.2008, 14:56:28
 4. avatar
  [4] wtipna [*]

  Eva Randová: Svíčky jsem viděla nedávno v DM drogerii a to nemluvím o hypermarketech.

  superkarma: 0 12.03.2008, 14:28:12
 5. avatar
  [3] femme [*]

  na mne tihle otravní hmyzáci nelezou asi na mě nemají chuť

  superkarma: 0 12.03.2008, 13:57:45
 6. avatar
  [2] Eva Randová [*]

  A my zase máme všude vodu,potoky,náhon,rybníky ,taky používáme.Večer k ohni přivezla dcerka svíčku proti komárům a byla fajn.Jen nevím kde ji letos seženu.

  superkarma: 0 12.03.2008, 12:23:01
 7. avatar
  [1] jazuzinka [*]

  biolit používám, na vesnici u lesa to jinak nejde.

  superkarma: 0 12.03.2008, 09:56:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme