Za jakých okolností vykřikla tuto větu čtenářka, která má nick placka0, to už se dozvíte v jejím vánočním příspěvku, ve kterém mimo jiné popisuje i atmosféru jejich rodinného Štědrovečerního dne a večera.

Jak jsem přestala věřit na Ježíška.

Jako vždy na 24.prosince jsem se moc těšila nadšením jsem nemohla dospat a vstávala jsem mezi prvními.Pustila si pohádky dala si vánočku kterou jsem nachystala i s kakaem pro zbytek rodinky, ujídala cukroví a bažila jsem se pohodou že mohu jen tak lebedit u telky a nic nedělat..
V průběhu dne u nás panovalá každoročně klidná a humorná Vánoční atmosféra.My jako děti se samozdřejmě se sestrou v tento den měli moc rádi:) Pohádka za pohádkou den se táhl strašně dlouho.K večeru už probíhali přípravy na štědrovečerní večeři,vždy jsme se všichni ochotně připojili.
Klasicky hrachová polívka,kapřík a bramborový salátek,už teď se mi zbíhají sliny.U stolu všichni pochvalujeme maminčino jídlo a snažíme se co nejrychleji dá se říci né sníst ale shltat, alespoň my se sestrou, rodiče samozdřejmě protahovali a tatínek si ještě trošku přidal,takže jsme stejně vždy čekali na něj pak se umylo nádobí

Po večeři jsme ještě krájeli jablka, abychom zjistili, jestli se nám ukáže hvězdička z jader,Mezitím si mamka odběhla na záchod. Za pár minut se ozvala z vedlejší místnosti obrovská rána a hrubé nadávky.Tatínek snad aby jsme to neslyšeli začal zpívat koledu.Po sléze jsme uslyšely zvonek.Tak, je to konečně tady. Ježíšek už naložil. Škoda, že. tu teď není mamka. Zase to prošvihla, stejně jako minulý rok.řekla jsem nahlas.Mamka přišla ze záchodu o chvilku později.Všichni společně vstupujeme do obývacího pokoje se zatajeným dechem.Nádhera! V pokoji to vypadá jak v Betlémě. Celému prostoru dominuje krásně osvětlený vánoční stromeček. Prostě dokonalá vánoční atmosféra. Nepatrně pohlédnu na zem, pod stromek. Spadl mi kámen ze srdce. Podle toho, co se nacházelo pod stromkem jsme museli být letos opravdu hodní.Můžu?“, zeptala jsem se maminky s rozzářenýma očima. Dala mi jasný pokyn, že ano. Ze stromku sálalo příjemné teplo, když jsem se k němu přiblížila.

Nejprve jsem se rozhodla rozbalit relativně největší dárek.Zvláštní, balící papír mi připadá nějak povědomý. Rozbalovala jsem s největší opatrností, abych náhodou nepoškodila, či jinak neznehodnotila papír. Maminka na to velice dbávala.Jé nová bunda! hned sem si jí oblékla a chovívala jsem se pořád koukat do zrcadla jak mi sluší. Po pár minutách rozbaluji i zbytek dárků, ve kterých se skrývalo většinou to co jsem si přála a říkala jsem si , že jsou letošní vánoce úplně ty nejlepší a nic na světě mi ho nemůže zkazit. Po chvilce jsem se však zarazila a podívala pod stromek,sestra už měla také své všechny dárky rozbalené. Nic tam už nebylo, jen hromada papírů a mašlí. To mě zarazilo a nedalo mi se nezeptat. Vy jste mami nedostali nic? a maminka na to víš natálko my dospělí už dárky nedostáváme. To není pravda. Vždyť my už jsem přece taky dospělý a dárky dostáváme. To není fér, já to nechápu.Srdce mi vyplnila lítost a smutek. S nikým jsem nechtěla mluvit. Chtěla jsem být sáma.

Po chvilce ke mně přišla odhodlaná mamka, chytla mě za ruce a řekla mi:Já už ti to nemůžu dál tajit,Myslím si, že už jsi na to dost stará, abys to pochopila. Nastal konečně ten pravý čas. Špatně se mi to vysvětluje a nevim, jak ti to říct. Jde, jde o to, že Ježíšek je humanistický blud, který nemá ani vlastní jsoucno. Nerozuměla jsem jedinému slovu, ani tomu, co se mi to snažila říct. Nechápavě jsem se na ní podívala: „Cože?Ježíšek neexistuje! To rodiče dávají svým dětem dárky, já ti koupila tu bundu!“ vykřikla na mě.Čučela jsem na ní jakna blázna sestra jelikož byla o dost starší tak už to věděla a taky mi to tajila.Všechny jsem v tu chvíli nenáviděla.Ale pak jsme si to ještě všechno v klidu vyříkali.No a od té doby už vím že ježíšek prostě není.

placka0

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven

_____________________

Ale to zní pro malou holčičku trošku ošklivě: Ježíšek je humanistický blud... Nemyslíte? Nedivím se, že jste byla zděšena.
Ale jinak jste tu vánoční atmosféru popsala moc hezky.
Děkuji za příspěvek a přeji krásný adventní víkend.
Saša

Téma dnešního dne: Kdy jste přestaly věřit na Ježíška

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: dámskou koženou peněženkou Oriano od od partnera dnešního tématu, internetového nákupního portálu www.zoot.cz. a tabulkou kvalitní, hořké čokolády Merci.

darek

zoot

www.zoot.cz je internetový nákupní portál, se kterým máme velmi dobrou zkušenost. Zboží vám doručí poštou, kurýrní službou či messengerem, můžete jej vyzvednout i osobně. Na skladě mají více než 30 000 kusů, zásilka vám přijde obratem. Osobní odběr zboží: v Praze jsou dvě odběrná místa – doporučujeme Vánoční výdejnu radosti na Hlavním nádraží (je tady zkušební kabinka). Zde si objednávku můžete vyzvednout ještě tentýž den (pokud si objednáte zboží do 11.00). Pokud vám zboží není nebo se vám nelíbí, můžete jej zde nechat a nic vás to nebude stát.

Nezapomeňte na Žena-in nákupní kolekci, kterou pro nás připravuje www.zoot.cz
Podívejte se, co jsme pro vás připravili:
http://www.zoot.cz/kolekce/1695/zena-in/888/zena-in

Reklama