Rodina

Pláče Vaše miminko kvůli bolení bříška? Už nemusí…

mimisAž 30 procent miminek trpí po narození kojeneckou nebo také tříměsíční kolikou. Jak uvádějí pediatři, je to jeden z nejčastějších problémů, které v ordinacích řeší. Proč právě ty nejmenší trápí nadměrné nadýmání a plynatost? Proč kvůli bolestem bříška propláčou denně i několik hodin? Podle odborníků je hlavní příčinou koliky nezralost trávicího systému, respektive chybějící střevní mikroflóra, která se u kojenců teprve postupně utváří. Aby Vaše dítě lépe prospívalo i spalo, je zkrátka dobré podpořit správný vývoj jeho trávení. Ideálně se k tomu hodí mléčné bakterie Lactobacillus reuteri Protectis, patentovaný kmen probiotik vhodný například proti novorozenecké kolice.

„Lactobacillus reuteri Protectis je probiotikum původně izolované z mateřského mléka, jehož je přirozenou součástí. Podporuje zrání střevních tkání a rozvoj zdravé střevní mikroflóry. Odborná studie prokázala, že je-li podáván kojencům s kolikou, miminka se zklidní a výrazně se zkrátí doba jejich každodenního pláče,“ vysvětluje pediatr a zároveň jeden z autorů mezinárodní studie Francesco Savino. U dětí je nejvhodnější podávat tento probiotický kmen formou kapek, které doporučuje i Česká pediatrická společnost. Klidně již od prvního měsíce života.

Od „prdíků“ po koliku
Takzvané prdíky trápí občas každé dítě. Často kvůli polykání vzduchu při krmení, jindy jsou na vině stopy nadýmavých jídel v mateřském mléce, méně častým důvodem je nesnášenlivost určitých potravin, například bílkoviny kravského mléka. K zažívacím potížím může ovšem přispět i neklidná rodinná atmosféra, protože každé miminko potřebuje nejen pravidelný režim, ale i pocit bezpečí a důvěry. Pokud však jinak zdravý kojenec opakovaně pláče po krmení nebo vpodvečer, může jít o jeden z příznaků takzvané tříměsíční koliky.

mimisKolika je, když …
„Kojenecká kolika se obvykle objevuje v prvních čtyřech týdnech po narození a zpravidla ustává po třetím měsíci věku,“ přibližuje pediatr s tím, že kolikou trpí kluci i holčičky, děti kojené i na umělé výživě. Miminko má nafouklé bříško, které ho bolí, různě se kroutí, prohýbá, přitahuje nožičky k tělu, zatíná pěstičky a rudne v obličeji. A hlavně - má záchvaty neutišitelného pláče, který může trvat i několik hodin.

Proč zrovna moje miminko? Uvědomte si, že novorozenec byl zvyklý přijímat potravu pupeční šňůrou a střevní mikroflóra se mu začala pozvolna utvářet až po porodu. Je tedy logické, že cestou k lepšímu zažívání a tím pádem i ke zklidnění miminka je harmonizace trávicí soustavy, včetně střevní mikroflóry. „Probiotické mléčné bakterie Lactobacillus reuteri Protectis se do střev dostávají živé a při osidlování střevní sliznice eliminují množení škodlivých mikroorganismů a naopak napomáhají růstu prospěšných bakterií. Snižují riziko infekce zažívacího traktu a podporují přátelské prostředí také v bříšku,“ popisuje Savino.

Tip pro Vás: Termostabilní kapky BioGaia ProTectis 10 ml – nové, cenově výhodné balení na víc než měsíc!

mimisPatentovaný kmen probiotické bakterie Lactobacillus reuteri Protectis, doporučovaný například proti novorozenecké kolice, je aktivní složkou přípravku BioGaia ProTectis. Nově je k dostání v balení s dvojnásobným obsahem, kdy objem 10 ml vystačí na 40 dní užívání! Na doporučených pět kapek denně připadá 100 milionů živých mléčných bakterií. Kapky jsou vhodné pro děti od prvního měsíce života. Lze je užívat dlouhodobě, a to i preventivně. Jsou termostabilní, takže je nemusíte dávat do chladničky! Koupíte je v lékárnách.
Doporučená cena za větší, 10 ml balení je 517 Kč

Více na www.protectis.cz

Pravidlo tří
Mějte na paměti, že pro miminka do tří měsíců věku je pláč jedinou možností, jak mohou dát najevo, že něco potřebují, že je něco trápí. U tříměsíční koliky mluví odborníci o syndromu excesivního pláče, pro který platí takzvané pravidlo tří: jinak zcela zdravý kojenec pláče více než tři hodiny denně, častěji než tři dny v týdnu po dobu delší než tři týdny.  Na plačtivost u dětí s kolikami se proto zaměřila i odborná studie, která ověřovala účinnost mléčné bakterie Lactobacillus reuteri Protectis u kojenců mladších pěti měsíců. Už po prvním týdnu podávání kapek s tímto probiotickým kmenem se podstatně zkrátila doba, po kterou děti během dne plakaly. Po 21 dnech se snížila o 69 procent.

O společnosti Ewopharma

Česká pobočka známé švýcarské společnosti Ewopharma obchodně zastupuje zahraniční farmaceutické společnosti v České republice. Díky víc než padesátileté tradici zaujímá jedno z předních postavení na českém trhu. V roce 2004 získala povolení pro výrobu léčivých přípravků v rozsahu dovozu ze třetích zemí. Mimo jiné zastupuje renomovanou švédskou firmu BioGaia a je výhradním dovozcem jejích vysoce kvalitních a účinných kapek BioGaia ProTectis do ČR. Kapky jsou mimo jiné vhodné proti novorozenecké kolice, o které se dozvíte více na www.detska-kolika.cz – registrací do klubu dětská kolika.cz můžete čerpat řadu výhod! Do portfolia společnosti Ewopharma patří také oblíbené přípravky péče o vlasy značky Revalid a produkty Perskindol na bolavé svaly a klouby.

   
23.05.2013 - Děti - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [19] Breadfish [*]

  Z kapiček na trhu nejlíp fungoval Espumisan. A vychází nejlépe i cenově. Když jsem zjistila, co stojí probiotika, tak se mi protočily panenky. Espumisan je cca za stovku a lahvička vydrží skoro měsíc. Ale hlavní je, že zabírá. Sml16

  superkarma: 0 18.09.2015, 11:38:33
 2. [18] Danushka [*]

  Také jsem nejdřív novorozené dcerce vařila čajíčky...ale nezabíraloSml15

  Pláč mi trhal srdce...takže jsem zašla do lékárny. Doporučili mi Espumisan - může se totiž už od narození! Sml59

  Takže nakonec jsme vypozorovali, že u nás zabírá na bříško: teplý polštářek (s rýží nebo peckami) + hýbání nožkama + kapičky Espumisan pravidelně před každým kojenímSml16 

  Postupně se trávení zlepšovalo a pláče bylo méně a méně ;-)

  Držím palečky maminkySml67

  superkarma: 0 09.01.2014, 11:14:25
 3. [17] helešicová [*]

  Já jsem vařila kmín a fenykl .Sml16

  superkarma: 0 29.05.2013, 21:30:53
 4. [16] Evuš [*]

  S dětmi jsem si to taky prožila, vařila jsem různé čajíčky a zvlládli jsme to celkem v pohodě.

  superkarma: 0 26.05.2013, 06:23:03
 5. [15] Michaela Biliová [*]

  Co my jsme se nakupovali nejrůznějších kapiček, jako je napr. Espumisan a prišlo mi jako, kdyz jen vyhazujeme peníze z okna.

  Jen co miminko trochu povyroste, je to lepší.

  Malá byla nejraději v autosedačce, v tom vajíčku a porád jsme ji museli houpat, dokud ne chvíli neusnula.

  superkarma: 0 25.05.2013, 17:08:53
 6. [14] martasko [*]

  nevěřím, že zabírá, jako většina těchto přípravků na trhu. Vyzkoušeli jsme úplně všechno, s oběma holčičkama jsem s tím měla problém (a to jsem si dle toho, že všichni říkají, že na to trpí chlapci radši přála holčičku) a nezabíralo pořádně nic. Takže dětské masáže a dokud se mrně nezačalo víc hýbat, tak smolíkSml24

  superkarma: 0 23.05.2013, 22:20:14
 7. avatar
  [13] daska59 [*]

  My taky vařili fenykl , masírovali bříško, vždycky se to nějak zvládlo.

  superkarma: 0 23.05.2013, 17:46:53
 8. avatar
  [12] tajnostii [*]

  My vařily fenikl

  superkarma: 0 23.05.2013, 13:30:23
 9. avatar
  [11] blanca [*]

  tak u nás to naštěstí trvalo jen ty zmiňované 3 měsíce, ale i tak to byl celkem zápřah. Mám kluky dvojčata a ty první měsíce to bylo šílené, kluci pořád jen řvali, chovat je oba najednou byl přece jen trošku problém. A to byli nakrmení, přebalení, dostávali čaj z fenyklu, bříška se jim nahřívala, masírovala, cvičila jsem s nimi, dostávali i nějaké kapičky, ale vůbec nic nepomáhalo. A o mém spaní už vůbec nemluvím, spala jsem max. 3 hodiny denně. Takže jsem jaksi padala na ústa....no, ale přežili jsme to, teď ještě přežít momentální pubertu Sml30

  superkarma: 0 23.05.2013, 13:20:39
 10. [10] iiifff [*]

  Já měla s oběma holkama jen menší problémy tohoto typu. S druhou dcerou byl jiný problém : reflux  Takže věčný hlad a pláč z hladu.

  superkarma: 0 23.05.2013, 13:12:13
 11. avatar
  [9] fati [*]

  bleblemcy — #7..přesně tak, u našeho prcka to trvalo do 14ti měsíců...a nic nepomáhalo....a i teď v 18 měsících nemá úplně vyhráno. A popravdě na všechny rady, co mám zkoušet (a od "zkušených maminek" co dělám "špatně"), jsem byla víc než alergická

  superkarma: 0 23.05.2013, 12:46:05
 12. [8] Danulka K. [*]

  Kterán maminka by toto neznala. Za mého mateřství jsme dávali dětem bylinky a pomihaly.

  superkarma: 0 23.05.2013, 10:23:47
 13. avatar
  [7] bleblemcy [*]

  Ondráškovi nepomáhalo nic ani cvičení, ani nahřívání a ani všechny možné kapky do mléka. Kojit jsem nemohla, takže mojí stravou to nebylo. Navíc kolika obvykle není uváděna jako tří měsíční, ale jako půlroční a Ondra jí měl skoro do jednoho roku. Jediné co mu zabíralo bylo houpání se s ním na gymnastickém míči. Takže jsem s ním v náručí seděla celý den od rána na míči a až do večera jsem poskakovala, aby alespoň tolik nebulel. I sama dětská lékařka mi řekla, že prostě u některých dětí nezabere nic a ta teorie o nevyzrálosti trávicího systému je opravdu jen teorií ve skutečnosti totiž ani nevědí čím je kolika u miminek způsobena.

  1. na komentář reaguje fati — #9
  superkarma: 1 23.05.2013, 10:04:44
 14. [6] Roland [*]

  Nemají s nadýmáním problémy jen děti.

  superkarma: 0 23.05.2013, 09:16:05
 15. avatar
  [5] marde [*]

  Našim klukům pomáhalo cvičení Sml16

  superkarma: 0 23.05.2013, 08:02:41
 16. [4] magic11 [*]

  nějakou zaručenou chemii rádoby na přírodním základě bych svému miminku určitě nedávala Sml68

  superkarma: 0 23.05.2013, 07:29:55
 17. avatar
  [3] Claire [*]

  Ještě žádné nemám,ale ráda se poučím

  superkarma: 0 23.05.2013, 06:22:41
 18. [2] lidicka [*]

  Malý trpěl na prdíky dávali jsme mu espumisan, někdy pomohlo , někdy ne, někdy jsem ho musela celou noc chovat, aby se utišil.Sml22

  superkarma: 0 23.05.2013, 05:52:49
 19. avatar
  [1] Jindriska8 [*]

  Vnučka byla kojená přes rok a problémy neměla.Sml23

  superkarma: 0 23.05.2013, 00:32:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme