Vztahy

Pláče medunka2001?


Profesionální plačka ze mne už asi nikdy nebude. Prostě nerada brečím, navíc se mi vždycky ucpe nos a já pak nemůžu dýchat. To pak lítám po bytě a hledám spreje na astma. Není to vždycky tak dramatické, ale občas je, proto se snažím brečet opravdu jen v těch nejnutnějších případech. Když tedy pominu slzy ze vzteku, pak už mi zbývá jenom to dojetí a dojímám se docela ráda, ale nemusím zrovna bulit jako želva, stačí drobné slzičky, o kterých vím jen já, zvláště v případě, kdy zrovna nemám soukromí. 

Taky se to mění s věkem. V dobách středoškolských studií mě nejvíc dojímaly knihy, třeba Tomanova Po nás potopa - teď už by mě to asi nedojalo, všechny od E. M. Remarque a snad nejvíc knihy Oty Pavla, nad nimi jsem fakt brečela, no zkuste někdo napsat něco tak krásného. Vsadím se, že se vám to nepovede.
V době, kdy jsem sama přemýšlela o zakládání rodiny, mě dostal film Cena za něžnost. Šíleně jsem to prožívala a ptala jsem se sama sebe, jestli je ten život tedy o tom, že nejvíc trpí ti, kteří to myslí dobře a taky se podle toho v rámci možností snaží chovat. No asi to tak nějak bude. U tohoto filmu jsem brečela předem i za svoje roky následující.

Jak šla léta, tak by se toho asi našlo víc, co mě dojalo v knihách, ve filmech i v životě, ale už si to všechno přesně nepamatuji, tak to asi nebylo až tak důležité. Na pár okamžiků ze svého života samozřejmě hned tak nezapomenu, ale to jsou věci ryze soukromé, tak ty si ponechám jen pro sebe.

Ale nenechte se mýlit, dojímám se pořád. Naposledy nad knihou Colina Falconera Hedvábná stezka. To je jen doporučení pro ty, které se budou těžko prokousávat začátkem. Na konci si holky popláčete, věřte mi.

medunka2001

Milá medunko,... věř, že je úplně jedno, jak velké slzičky roníš... hlavně, že ti pak je krááásněě :o)))))

   
22.07.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

  1. avatar
    [1] femme [*]

    Ota Pavel je můj nejoblíbenější český spisovatel, mám všechny jeho knížky, které jsem už četla xkrát, ale pokaždé mě zas a znova dostanou, nádherné čtení

    superkarma: 0 23.07.2005, 15:24:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme