Bulvár

Pivařům hrozí rakovina slinivky

Pokud patříte k lidem, kteří neodolají zlatavému moku, měli byste se mít na pozoru. Podle posledních výzkumů michiganské university je časté pití piva důvodem vzniku smrtelné rakoviny slinivky.

Nádor slinivky patří k nejhůře léčitelným druhům rakoviny. Pacienti většinou netrpí zpočátku žádnými příznaky až do pokročilého stadia zhoubného bujení, kdy už se metastázy rozšíří do celého organismu.

Vědci, kteří se zabývají tímto onemocněním, objevili různé rizikové faktory ovlivňující jeho vznik: věk, kouření a stravovací návyky. Podle posledních výzkumů se ale rakovina slinivky objevuje u silných pijáků piva v průměru o deset let dříve než u lidí, kteří pivo nepijí.

"I když i jiné alkoholické nápoje snižují věk pacientů, u kterých se objevuje tato nemoc, pivaři jsou na tom výrazně nejhůř," vysvětluje dr. Michelle Andersonová z michiganské univerzity. Její studie sledovala 500 mužů a žen, trpících nádorem slinivky.

Slinivka břišní (pankreas) je orgánem produkujícím hormon inzulín, který reguluje hladinu cukru v krvi. Je významná pro různé tělesné funkce, a proto ji nelze ani v případě zhoubného bujení chirurgicky odstranit.
   
28.07.2008 - Společnost - autor: Korzo

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Léthé [*]

  Aaaaa, koukám že červenec je měsícem rakoviny .

  superkarma: 0 28.07.2008, 13:06:31
 2. avatar
  [2] ToraToraTora [*]

  Tělo má jít do hrobu zhuntovaný

  superkarma: 0 28.07.2008, 12:25:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme