Poslední příspěvek nám poslala čtenářka mařinka. Sama má dyslexii, ale díky péči maminky a vlastní píli se s ní vyrovnala.

Určitě budete dobrá maminka, milá mařinko. Přeju Vám, ať se Vám vše daří, a děkuju za příspěvek.


Dobrý den,

posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

Když jsem šla do první třídy, měla jsem s písmenky problém. Nejen čtení, ale i psaní. V poradně nám (ještě před nástupem do první třídy, před zápisem) doporučili třídu, kde se paní učitelka specializovala na práci s takovými dětmi, dětí bylo ve třídě méně, tj. byl čas se žáčkům jednotlivě věnovat. A důležitá byla i práce doma. Moje maminka se mi opravdu věnovala a intenzivně se mnou vše procvičovala. Díky její píli se podařilo, že se mi písmenka přestala motat. Čtení mě naštěstí bavilo, takže intenzivním tréninkem (četla jsem opravdu i dvě tři hodiny každý den) jsem se problémů zbavila. Psaní bylo horší, to jsme trénovaly déle, ale i to se podařilo. Opravdu se vyplatilo, že se mnou pracovali jako s malou, protože to se prý mozek ještě vyvíjí a jde ledasco napravit. I dnes se mi občas stává, že napíšu špatné písmeno nebo slovo špatně přečtu, ale není to žádná katastrofa, spíš se jedná o úsměvné příhody.

Varovali nás, že to mohou mít i naše děti, takže pokud se to objeví, jsem připravena a budu poctivě s dítkem cvičit a trénovat. Znám bohužel hodně případů, kde s tím začali později a ty děti se problémů nezbavily. Na střední a vysoké s tím měly problémy. Ač byli jinak chytří, dostávali špatné známky, protože napsat písemku či test bylo příliš náročné. No, snad naše děti tyto problémy mít nebudou. A všem dítkům, které s nějakou dys... zápasí, přeji hodně úspěchů.

Hezký den,

mařinka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma na dnešní den je: Máte doma dyslektika?

  • Nebo nějakého znáte?
  • Pokud ano, kdy jste na dyslexii přišli?
  • Jak jste postupovali, když jste to zjistili?
  • Mělo vaše dítě problémy ve škole?
  • Jak k dítěti přistupovali učitelé ve škole?

Prosím, příspěvky už neposílejte. Jedna z vás získá zanedlouho knížku Křižovatky (nakl. Knižní klub).

n

Reklama