Kapela Pískomil se vrací  vystoupí první prosincový den v plné sestavě a křtít jejich CD bude Radek Banga se speciálním hostem, který bude pro návštěvníky koncertu překvapením.

piskomil

Album „A kdy už tam budem?“  pro všechny malé děti a hravé rodiče od zcela nové formace Pískomil se vrací vyšlo 7.11.2012. Je určeno zejména pro poslech v autě, ale nejen tam.

Křest si odbude během koncertů naplánovaných na sobotu 1. prosince do pražského Divadla na Prádle na Malé Straně od 11 a od 14 hodin. Vstupenky lze rezervovat na http://www.napradle.cz/divadlo.php?choose=rezervace a vyzvednout na pokladně Divadla na Prádle.

Pískomil rozhovor, odpovídal Ondřej Pečenka

Pokud správně počítám, tak se vás při nahrávání CD sešlo celkem osm. V kolika členech hrajete koncerty?
Většinou hraje sestava Filip, Kája, Kyti a Ondik. Taky Filipovy holčičky Bětka a Tonča. Důležitou notu zpívá host Radek ‚Gipsy' Banga o tom, jaké názory měl jako tříměsíční mimino. Někdy nám pomáhá Michal Dalecký, jinak dodávku řídí Pískomil.

Jak vás napadají texty a co je dřív - text nebo hudba?
S hlavními textovými perlami přichází většinou Kyti de la Rocha, vymýšlí rýmovačky, které pak sesazuju do písničky. Jinak za sebe můžu říct, že první věc je posadit devítiměsíční Emilku do kočáru a vyjet na vyjížďku. A melodie naskakujou, protože je mi v tu chvíli moc fajn a začnu si něco pohvizdovat. Nebo doma při hojdání revoltujícího dítěte. Nahraju si pískání na mobil, dítě konečně usne na druhé ruce a já si to pošlu do mailu :-)

Největší vaší inspirací jsou vaše děti, mají i nějaké slovo při vybírání a tvorbě koncertních kostýmů?
Při výběru má naše dítě vždycky rozhodující skřek. Naše slovo není slyšet. Ale kostýmy budou vypečené!

A co jejich kritika, snesete jí a necháte si říct?
To nejde něco říct. Strašně nahlas a rychle za sebou ta kritika říká Něněněněněněněně.

Uslyší návštěvníci vašich koncertů i jiné písničky než jsou na CD? A co na ně vlastně při koncertech čeká kromě hudby?
Možná dáme něco ze starých dobrých časů Kašpárka v rohlíku, kde jsme fungovali. Tak jednu dvě. Na koncertech se seznámí kluci a holky s opravdovým Pískomilem, který se pořád zubí. To jeho hlavní přednost. Neumí ještě moc chodit, takže mu pomáháme a učíme ho zároveň rapovat. Rozparáděná šou s kytarami a divokým tancem je samozřejmostí!

Co chystáte pro příští rok?
Pokud si řidiči nebudou ztěžovat, že jim Pískomil v autě překousal kabely od přístrojovky, tak rozhodně další desku. V té myší hlavě to pořád šrotuje, jak v dvoujádrovém procesoru.

Reklama