.

Písek – brána Jižních Čech

Cestování

Písek – brána Jižních Čech

Co se vám vybaví, když se řekne město Písek? Vzpomenete si stejně jako já na nejstarší kamenný most v Čechách? Je toho ale mnohem více, co stojí za vidění, udělejte si výlet do města, které je pomyslnou branou Jižních Čech.

Městečko, které vzniklo v polovině 13. století na břehu řeky Otavy, se těšilo přízni panovníků hlavně kvůli těžbě zlata a obchodnímu ruchu. Původně malé městečko obehnané hradbami se začalo od 19. století rozrůstat.

Kam se podívat…

Kamenný most

Na mostě postávají lidé se zmrzlinou, s houskami, které házejí kachnám na hlavu, ty ale, jak se zdá, nemají šanci před místními nenažranými, podezřele mrštnými rybami.  Zahleďte se do vody. Vidíte je? A kapr to není… nápovědu najdete v Prácheňském muzeu, v suterénu, kde je rybářská expozice včetně živých rybiček.

Nejstarší dochovaný kamenný most v Čechách byl postaven před koncem 13. století. V té době ho zdobily ještě obranné věže, které se bohužel do dnešní doby nedochovaly. Most je vyzdoben barokními plastikami Jana Nepomuckého. 

most Písek

Městská elektrárna

Zásluhou Ing. Fr. Křižíka nemusejí místní obyvatelé od roku 1887 tápat v uličkách města potmě. V té době zde bylo zřízeno veřejné osvětlení, a to díky místní vodní elektrárně, která je nyní po letech opět v provozu a slouží taktéž jako muzeum.

elektrárna Písek

Děkanský kostel narození Panny Marie

Věž Děkanského kostela uvidíte již z dálky. 70metrová věž je k nepřehlédnutí a stojí za to se nahoru vyšplhat. Budete mít celé město jak na dlani a výklad, který od místního průvodce dostanete, stojí za to. Docela jsme se s ním pobavili. Na prohlídku se musíte ale objednat předem. Není to žádná věda. ZDE najdete jednoduchý formulář a objednáte se na prohlídku ve 13, 15 nebo 17 hodin. Objednat se je také možné až v informačním centru, pokud nebude na prohlídku objednáno více jak deset lidí, počet je omezen.

pohled z věže Písek

Vež Písek

Další informace o zajímavých místech najdete na oficiálních stránkách města TADY.

Radnice

radnice Písek

Putimská brána

Putimská brána Písek

A pokud by vás horko příliš zmohlo, vezměte si s sebou plavky, téměř v centru města je parádní koupaliště! Fotka je ze soboty, asi z jedenácté hodiny, není tam ani moc lidí...

koupak Písek

Pro otevření mapy klikněte na obrázek...

mapa Písek

 

 

   
19.07.2010 - Doma - autor: Linda Wimmerová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] SENSITIVESKIN [*]

  v Písku je docela dost morgošů, ale jezdívala jsem s partou asi 10 let do Vrcovic na Otavu a to bylo žůžo

  superkarma: 0 19.07.2010, 08:42:04
 2. avatar
  [2] femme [*]

  měli jsme chalupu kousek od Písku, takže jsme tam dost často jezdívali Sml22 jsem sice zamilovaná do svého rodného města, ale když bych měla Prahu zakázanou Sml58 tak bych chtěla bydlet právě v Písku Sml67 

  superkarma: 0 19.07.2010, 07:57:45
 3. avatar
  [1] fructia [*]

  Přiznám se, že jsem ještě v Písku nebyla. Láká mě vidět jen kamenný most Sml16

  superkarma: 0 19.07.2010, 06:54:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme