Dnešní téma vyvolalo ve čtenářce s nickem pinokio vzpomínku na dobu, kdy ji bylo pět let a jezdívala se svým dědečkem, řidičem trambusu. Co je potkalo, se dozvíte, když kliknete.

Dobrý den,
mikrospánek jsem ve svém životě zažila jen jednou,tenkrát se tomu snad mikrospánek neříkal.

Byla jsem malá velmi aktivní pětiletá holčička,oba rodiče tvrdě pracovali,paní učitelka ze školky byla ráda,když mě neviděla, mámu nebavilo pořád poslouchat její stížnosti,tak mě dávala na hlídání k mému milovanému dědečkovi.

Ten sice chodil do práce,ale pracoval jako řidič trambusu a vozil těžký náklad,takže mě brával sebou. Dokázal vyprávět úžasné historky,dělal skvělé svačiny/sádlo,hořčice a nealko pivo/,já s ním byla vždycky šťastná.Vyjížděli jsme brzy ráno a vraceli se až k večeru nebo jsme přespávali v ubytovně.

Jednu středu/přesný údaj vím z vyprávění mé mámy/ jsme opět vyjeli a já se těšila na vypravování. Dědovi nebylo moc do řeči,předtím jezdil celou noc.Vyjížděli jsme z jeho závodu a měli ujet 160km.Z akázka to byla urgentní a nebyl nikdo,kdo by si to s mým dědou vyměnil.Chvíli jsme jeli,pak jsme zastavili v hospodě na svačinu a pokračovali dále. Co se dělo dál,si pamatuji přesně,i přesto,jak jsem byla malá. Děda sklopil hlavu,já si toho všimla,chvíli neviděla,že má zavřené oči,ale pak jsem na něho zařvala.. Jak se lekl,škubl volantem a sjel do příkopy. Naštěstí jsme kvůli nákladu,nejeli rychle,takže jsme se zapíchli a zůstali přilepení na skle.Tenkrát se moc nedalo na pásy,takže já skončila se zlomenou rukou a děda měl pořezaný obličej a spoustu modřin jako já.Naštěstí to skončilo dobře,jen dědovi trvalo trochu déle než začal opět řídit a sebou mě už nevzal,máma mu to nedovolila.Já to tenkrát brala jako velké dobrodružství a chlubila se s tím ve školce.

pinokio
P.S.Podrobnosti vím z vyprávění,je to naše rodinná historka,máma s tím pokaždé vyrukuje,když jede kdokoliv z naší rodiny na dlouhou cestu,nedávno ji málem trefil šlak,brácha si pořídil silnou motorku a před týdnem odjel na týden do Francie na dovolenou.

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

______________________________

Ještě, že byly tehdy příkopy a ne tvrdá betonová svodidla. Možná i díky tomu dopadlo všechno zdárně dobře a vy máte na co vzpomínat.
Děkuji za pěkný příspěvek – a mimochodem, vaši maminku chápu. Náš syn se teď takto vrátil z Itálie a téměř celou dobu jeho pobytu jsem nezamhouřila oko – (a mikrospánek byl ve střehu ))

Mějte se krásně
Saša

Téma dnešního dne 1. srpna: Mikrospánek

Mikrospánkem se dá nazvat i náš stav nevědomí, nevnímání, „hledění do blba“.

  • Měly jste tento stav někdy?
  • A kdy a kde nejčastěji?
  • Zažila jste vy sama nebo někdo z blízkého okolí i mikrospánek za volantem?
  • Napište, i když tyto stavy nemáte, jak to děláte, že jste svěží, bdělé a odpočaté?
  • V čem je podle vás mikrospánek nejnebezpečnější a nejzákeřnější?

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek, knihu od nakladatelství ARGO Něžnost (psali jsme o ní zde) a krém na ruce od AVONU.

darek

Reklama