Tak na takové první rodinné setkání, jaké zažila naše čtenářka s nickem Pinokio, se rozhodně nedá zapomenout. Klikněte a bavte se.

Dobrý den,
do seznamování s manželovými rodiči se mi moc nechtělo. Bylo mi dvacet a byla jsem střeštiprdlo. Jelikož ale manžel bydlel v podkroví rodinného domku a v přízemí jeho rodiče a meze už byly studené,přemluvil mě.Bylo by mi trapné chodit na návštěvy k němu a schovávat se před budoucí tchyní a tchánem.

Jak jinak,pozvali mě na oběd.Byla bych pro spontánější seznámení,ale bohužel.Zazvonila jsem tedy jedno dopoledne na zvonek,přichvátala moje láska a já vstoupila do jámy lvové.Byla jsem trochu v šoku,když jsem je viděla,vypadala jako ty ruské panenky matrjošky.Tchyně,tchán,švagrová,švagr,všichni nad sto kilo.K tomu dvě obézní děti.No budiž i ve větším těle se může ukrývat laskavá povaha.

Přivítalo mně hrobové ticho,má láska mě představila,a já jsem měla pocit,že mi ten široký úsměv už nadobro zůstane. Tchán pronesl:No,co se dá dělat a začalo se nosit na stůl. Klasika:vepřový řízek,bramborový salát,moc dobré to bylo.Horší,co následovalo pak.Všichni muži se svorně jako mužici opili a začalo rodeo.Švagr a tchán se do mě pustili,že jsem hubená jako tyčka,že beztak neumím vařit,nedokážu porodit děti apod. Budoucí manžel mě hrdinně bránil a ve finále se švagrem popral.Já jsem se rozbrečela a zbaběle prchla domů.Na druhý den mi volala tchyně a smluvily jsme si na večer rande.Dopadlo skvěle.Popovídaly jsme si a dokonce jsme šly tancovat do nedaleké diskotéky,která hrála písničky z 80.let.Odcházely jsme ve čtyři ráno a můžu jen říct,že mi zachránila vztah.Byla jsem rozhodnuta,že se se svým přítelem rozejdu.

Dnes jsem se svým mužem 12 let šťastně vdaná,s tchyní i s tchánem vycházím dobře/zvlášť teď,když se odstěhovali/.Přiznám se,byly i menší neshody,ale všechno jsme si vyříkali a jelo se dál.Já na nějaké pitvání a ukřivděné ksichty moc nejsem.

A to je milé ženy vše
Pinokio

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

________________________

Při vašem příběhu se mi chtě nechtě vybavila americká komedie Zamilovaný profesor, nevím, jestli ji znáte :)
Jen doufám, že Váš manžel se tomu profesorovi nepodobá :), ale Váš příběh mě opravdu moc pobavil.
Děkuji!
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: První seznámení s rodiči přítele/manžela a naopak

  • Vzpomínáte na ně v dobrém nebo ve zlém?
  • Kdo měl větší trému? On nebo vy?
  • Čí rodiče se zachovali při prvním kontaktu přátelštěji?
  • Stýkáte se s rodiči svého partnera/ manžela?
  • A on s vašimi?
  • Jak se vzájemně oslovujete?

Téma je to široké, vy už budete vědět co psát.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží pěkný dárek: Vonný polštářek s vůni máty a vonnou pleťovou masku s vůní heřmánku.
(To kdyby vám „nevoněla“ tchýně nebo snacha, ať voníte aspoň vy)

darek

Reklama