Novinky

Pinďour a pipina

„A fakt se strká pinďour do pipiny?!“ přeruší usměvavé rozjímání, jak nečekaná složenka, ratolest. „No víš…“ „Tak jo nebo ne?!“ trvá ona na svém. „Jestli teda jo, tak jsem z půjčenýho vajíčka nebo z dětskýho domova!“ Sama si odpoví a odběhne říct kamarádům, že máma v tom totálně plave a že zcela jistě ještě věří na čápy. Ale tu hnusnou věc určitě nikdy nedělala!

Když si hraje pinďour s pipinou, jde často o hru krásnou, neskutečně vzrušivou. Vysvětlit však pravidla této hry našim dětem je strašně těžké. A popsat jednotlivé hráče? Jak, když už máme problém je nahlas vyslovit?

děti

Možná otázka poměrně intimní, ale budu ráda, když se přesto svěříte (a pomůžete tak třeba i dalším čtenářkám), jak tomu říkáte u vás doma a jak si se všetečnými otázkami dětí ohledně sexu poperete? Posíláte je za tatínkem, do knihovny, nebo snad necháváte na někdy jindy a spásně doufáte, že se to nějak samo vyvrbí?

   
10.06.2014 - Redakční novinky - autor: Hana Novotná

Komentáře:

 1. [4] Nikar [*]

  Toto ještě neřeším, synovi jsou dva :-) ale zatím tomu říkáme pindík, penis mi přijde takové divné v kombinaci s malými dětmi

  superkarma: 0 11.06.2014, 13:17:58
 2. [3] tudlik [*]

  vladka321 — #1 Pinďour a pipina, jasně, to jsme taky používali :)))) nedávno mi říkala kolegyně, že jí její malá 5letá neteř říkala "až budu velká, budu mít frndu jako máma"

  superkarma: 0 10.06.2014, 20:30:16
 3. avatar
  [2] Suzanne [*]

  vladka321 — #1 No vidíš, mě nikdy nenapadlo říkat penis a vagína u malého dítěte, zdrobněliny nepřeháním, ale tady mi nevadí. Tedy mi na pinďovi a pipině (u malých dětí) nepřijde nic divného. 

  Musím zalovit v paměti, jak probíhalo poučení. Mně se dostalo školení někdy v osmi letech od Heleny ze třetí třídy. Seděly jsme u toho na popelnicích a my všechny mladší jsme měly oči navrch hlavy Sml52

  superkarma: 0 10.06.2014, 20:00:09
 4. avatar
  [1] vladka321 [*]

  Já nevím, ale u nás se to vždy nazývalo penisem a vagínou. Snad, že to nemělo žádné zdrobněliny, zkomoleniny, zvířecí názvy a podobně, tak se tomu nikdo nikdy nedivil a vyrostly mi čtyři děti, každé se svým přirozením, které si myslím jim nikdy nepřišlo divné a to ani pojmenováním. Jen jednou náš starší syn prohlásil "mami, já si skřípnul tenisáka, že jsem nemohl ani mluvit". Tak to se s vážnou tváří prostě ustát nedalo, přestože chudáček náš velmi trpěl.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #2
  2. na komentář reaguje tudlik — #3
  superkarma: 0 10.06.2014, 15:23:47

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme