Domácnost

Piknikové opojení

S nádhernými sluncem prosvícenými dny přichází i přirozená chuť trávit chvíle jinde než mezi čtyřmi stěnami. Svěží zelená, do které jsou zahaleny větve stromů, nám připomíná probouzející se přírodu, zrovna tak kvítka, jež se prodírají hustým zeleným travním porostem.

Někdy nás hned nenapadne program, jak trávit volný den. Co takhle si zasunout někam do podvědomí, pokud nám dojde inspirace a muzea nás přestanou bavit, můžeme si udělat piknik.

Říkáte, že nemůžete vyrazit na piknik, protože nemáte pravý piknikový koš? Takové to proutěné zavazadlo vybavené talířky, hrníčky, podšálky, příbory a termoskou? Okukovala jste jej za výlohou, ale jeho cena ve vás akorát vyvolávala povzdechnutí? Tak ať. Co takhle zakoupit docela obyčejný  proutěný koš se dvěma víky v lidových potřebách? S plastovým nádobím a příbory váš koš bude jako pírko, případně zakupte papírové talíře, které po použití vyhodíte (ne za sebe).

Máte už vybraný den, kdy pojedete piknikovat, a přemýšlíte o pohoštění? Co je vhodné nabídnout strávníkům?

Určitě dobroty, které se nekazí.

* Jako hlavní jídlo můžete naservírovat taboulet (studený kuskus se zeleninou), bramborové placky (plněné uzeným masem či nivou), těstovinový salát (majonézu raději vynechte).

* Své udělají i kanapky - střídky bílého chleba, bez kůrky, promazávané různými pomazánkami. Zvolte například pažitkovou nebo budapešťskou (s kapiemi).

* Nezapomeňte na okurčičky nabo olivy, případně kečup a horčici.

* Tečka na závěr nesmí chybět: určitě se hodí jogurt, ovoce či ovocný salát, sušenky. 

* Pití - proč si neudělat z vody a vína osvěžující vinný střik, ovšem pokud jedete autem, tak panu řidiči nabídněte pouze nealko. Přibalte termosku s čajem či kávou.

* Sůl, pepř, cukr

 

Při této příležitosti rozhodně zapomeňte na potraviny, které se kazí.
* majonézové saláty či dresinky. Prostě si ten vlašský či pochoutkový salát dáte až v zimě.
* rybí výrobky typu makrela v oleji či zavináč
* šunku či salámy
* máslové či šlehačkové dorty
* zmrzlinu 

Co ještě přibalit

* hygienické emulzí napuštěné ubrousky. Hodí se k utření rukou (před i po jídle). 
* papírové ubrousky
* párátka
* igelitový pytel na odpadky
* toaletní papír (co kdyby...)

Piknik bude příjemným zpestřením i pro děti, zvlášť když se budou přitom moct vyřádit - házet si létajícím talířem, pinkat si míčem, skákat gumu, prohánět švihadlo, hrát badminton.

A třeba piknikem zabijete i 2 mouchy jednou ranou: prostě spojíte příjemné s užitečným (naučit se x stránek ze skript, napsat knihu, vypracovat analýzu...)

PS: bude určitě vhodné přibalit taky deku...
PPS: křížovky s tužkou, časopis, knihu

 

             
   
26.04.2005 - Dům a byt - autor: Tereza

Komentáře:

 1. avatar
  [13] Beaute [*]

  A jen tak mimochodem. Myslím, že několikrát zmiňovaná "grilovačka" je přitažená z ameriky. Česká klasika je přece táborák se špekáčkama

  superkarma: 0 27.04.2005, 21:35:37
 2. avatar
  [12] Beaute [*]

  Já myslela, že piknik je angllický a ne americký vynález Osobně taky ráda "piknikuju" Pamatuju si že jako malí jsme chodili s babičkou na procházky a nosilisi ssebou deku a svačinku. Samo, že ne v košíku, ale každý ve svém batužku. Teď to s děláme stejně a říkáme tomu piknik.

  superkarma: 0 27.04.2005, 21:32:47
 3. [9] Rikina [*]

  Piknikový koš se stejně špatně nosí, to je leda do auta. A co je to za výlet autem ? To ani není výlet. Batoh na záda, a to se pak ovšem nebudu tahat s vínem a olivami. Natož s talířky. Obvykle beru tu housku, a dle mých zkušeností je česká krajina, zvláště v turistických oblastech, přímo prošpikovaná restauračními zařízeními všeho druhu, takže na výlet netřeba brát velké zásoby potravin. Teplou polévku a studené pivo mají skoro všude.

  superkarma: 0 26.04.2005, 16:46:34
 4. avatar
  [6] marcellina* [*]

  my si obcas piknik udelam, zrovna ted o vikendu spojime vyletek s piknikem. Vetsinou mame dobre cerstve pecivo, zeleninu (okurku, papriku, rajcatka), tvrde syry, nekdy nejakou trvanlivou uzeninu, olivy a vinko

  superkarma: 0 26.04.2005, 13:41:07
 5. avatar
  [5] catcat [*]

  Trinii: piknik v Praze v parku - no, to by člověk byl asi pěkně olepený - exkrementy . Ale s párátkem v kapse....

  superkarma: 0 26.04.2005, 13:09:07
 6. avatar
  [4] whitekitten [*]

  grilování a opékání buřtíků na zahradě je to pravé české, americké pikniky nemám ráda. A nemusím přemýšlet co se kazí a co ne.

  superkarma: 0 26.04.2005, 11:56:18
 7. avatar
  [3] Trinii [*]

  Mě to pořád připadá tak strašně americké, sice pěkné, ale docela vtipné piknik v Praze někde v parku...
  Já radši každoroční opekání, grilování celorodinové a s přáteli na veliké zahradě u babičky a dědy, to já ráda v teplákách a bez kolemjdoucích.

  superkarma: 0 26.04.2005, 11:44:26
 8. avatar
  [2] catcat [*]

  Piknik přímo nemusím. Když jdeme na výlet, vezmeme do baťůžku housku a opékání a radostné juchání užijeme kolem ohně na chatě. A už vůbec by mě nenapadlo podmiňovat piknik piknikovým košem, to je snobské!!!

  superkarma: 0 26.04.2005, 11:29:23
 9. avatar
  [1] Rybulka [*]

  Už se nemůžu dočkat, až si zas nějakej piknik uděláme!

  superkarma: 0 26.04.2005, 09:36:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme