.

Piju, když mám žízeň, jím, když mám hlad a je mi fajn

Novinky

Piju, když mám žízeň, jím, když mám hlad a je mi fajn

Srovnání, co všechno nejdřív musíme a pak nesmíme, a taky opačné názory odborníků nám ve svém příspěvku popsala čtenářka setury. Ta si kromě jiného myslí, že lidskému zdraví škodí hlavně stres.

Milá setury, to je skvělý příspěvek, moc Vám za něj děkuju. „Odborníci“ budou pořád něco doporučovat... :-) Krásný den.


Pitný režim jako každý jiný režim mě děsí. Slova typu MUSÍTE vypít denně tolik a tolik, jinak se vám stane TOHLE, na mě působí jako cílené zastrašování. Vzpomeňte si, co jsme slýchávali o různých potravinách, například vejcích. Nejdříve to byly vajíčkové diety, a zase MUSÍTE jíst vejce, protože v nich jsou bílkoviny, zhubnete a budete zdraví. Později nás poučovali NESMÍTE jíst vejce, je v nich cholesterol, zanese vám cévy a zemřete. Dále si vybavuji fenomén kuřecí maso, jezte kuřecí je zdravé a dietní, jedině drůbež zajistí dlouhý a kvalitní život, ouha netrvalo dlouho a Ti samí vyznavači hlásají: „nejezte to jsou v tom hormony a antibiotika, zničí Vám to DNA a brzy zemřete a děti vám onemocní hroznými chorobami“. Zbyly tedy ryby, jsou výtečné, zdravé, ale dnes už víme že je v nich množství toxických látek jako jsou hnojiva, ropa a radioaktivita. Tak už téma potraviny „znalci“ vyčerpali, je řada zaměřit se na to co a kolik pijeme. Alkohol nám zakazují, je to přece zabiják, zbyla na přetřes voda. Kdysi byla to nejlepší co můžeme tělu dát, máme ji rádi téměř všichni. V různých podobách ji konzumuje většina populace, tak je logicky nejvyšší čas začít zkoumat, jestli vůbec pití jako takové je správné. Před lety nám říkali, že pijeme málo, zanedbáváme pitný režim, poškozujeme si tím nenávratně zdraví a řítíme se k záhubě. A je to tady zase, když jsme se naučili pravidelně pít, sledovat kolik a jakou kvalitu vody do těla dostaneme, vnutili nám čističe, filtry a další zlepšovače vody. Dnes nám namlouvají, že je to zase špatně. Ptají se, jak to že nosíte s sebou lahve s vodou a popíjíte celý den, jste normální? No, dá se polemizovat kdo vlastně je, jestli Ti samozvaní odborníci, nebo občané. Každopádně na otázku, co škodí lidskému zdraví a krátí život, odpovídám STRES.

Ani vejce, maso a voda neškodí tolik jako podsouvané vyumělkované poučky, které vymývají mozek. Jak říkala moje babička, nejlepší je zlatá střední cesta. Řídila se vlastním názorem, nenechala si nic nabulíkovat a dožila se úctyhodného věku. Žiju bez příruček, neposlouchám chytrolíny na výživu, piju když mám žízeň, jím když mám hlad a je mi fajn.

setury

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jak pijete?

 • Pijete hodně, nebo málo?
 • Kolik litrů tekutin vypijete za den?
 • Jak pijí vaše děti? Musíte je nutit, nebo pijí dost?
 • Co si myslíte o tom, že by člověk měl vypít víc než 3 litry tekutin denně?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás tentokrát získá čaje Jemča, a to Kolekci zelených čajů a Kolekci čajů Pigi. Abyste dodržovaly ten pitný režim. :-)

Jako vždy pište na adresu redakce@zena-in.cz, a to do dnešních 14.30 hodin. Předem děkuju a přeju hezký den!

caj4caj5

   
30.01.2014 - Čtenářské příspěvky - autor: Lucie Paličková

Komentáře:

 1. [4] Sluníčko sedmitečné [*]

  Tak je to potvrzená věc, že hlad je převlečená žízeň. Slyšela jsem i o tom, že čichání máty snižuje chuť k jídlu.

  superkarma: 0 04.09.2015, 10:01:30
 2. [3] Maryene [*]

  Připomnělo mi to moji babičku. Nikdo jí neradil nic o zdravé výživě, přesto si myslím, že z dnešního pohledu vařila velmi zdravě. Často také pobývala na čerstvém vzduchu atd. Dnes na všechno potřebujeme příručku nebo radu odborníka. Dožila se vysokého věku i bez odborných rad.

  superkarma: 0 30.01.2014, 13:29:17
 3. avatar
  [2] streamline [*]

  Moc pěkný příspěvek setury:-)

  superkarma: 0 30.01.2014, 13:26:07
 4. avatar
  [1] DanaD [*]

  a dobre delas, jeste kdyby tak slo chodit do prace jen kdyz semi chceSml16

  superkarma: 0 30.01.2014, 13:22:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme