Představa, že bychom se mohli dožít vysokého věku a navíc ve zdraví, je jistě lákavá. Představa, že nás pár let po kolosální oslavě stých narozenin přijde příbuzenstvo raději umlátit lopatou, už tak zábavná není, nicméně elixír mládí či recept na dlouhověkost lidstvo zajímá celá staletí.

Zdá se, že kefír by mohl těmto zázračným lektvarům směle konkurovat. Významnou roli pro dlouhověkost hraje životní prostředí, dědičnost, ale také způsob života. Letité zkušenosti ukazují, že dodržováním správného životního stylu a zdravé životosprávy lze stárnutí alespoň zpomalit. Do svého jídelníčku by proto měl každý zařadit právě kefír.

Není neobvyklé, že se lidé na Kavkaze dožijí až 120 let. Podle místních za tím stojí především „nápoj stoletých“, tedy kefír, který se zde konzumuje ve velkém. Kefír příznivě ovlivňuje střevní mirkoflóru, čímž upravuje zažívání, posiluje obranyschopnost organismu a čistí střeva. Tyto příznivé účinky jsou velmi důležité například po léčbě antibiotiky, která ve střevech ničí i „přátelské“ bakterie. Kefír je navíc lehce stravitelný, produkuje potřebné enzymy a zbavuje tělo těžce stravitelných látek.

Kefír by podle odborníků měl jednu až dvě hodiny před konzumací temperovat při pokojové teplotě, protože jen tak se prý rozvine jeho příjemná chuť.

Pijete kefír? Chutná vám?

Reklama