Čtenářka s nickem Píďulka je z Prahy. Ve svém zubařském příspěvku popisuje neutěšený stav v hlavním městě. Nakonec to vyřešila po svém.

Krásný den přeji všem. Jak v redakci, tak čtenářům a čtenářkám. Musím uznat, že dnešní téma je docela zajímavé
Už 10 let žiji v Praze a veřte nebo ne, mám problém tu sehnat opravdu kvalitního a ne moc drahého zubaře. Když už nějakého seženu, slyším stále stejnou větu: „Nezlobte se, ale máme plno a nové pacienty nebereme.“

Prvních pár let jsem to neřešila, až do doby, než mě chytil zub moudrosti. Byla to tak neskutečná bolest, že jsem celou noc nespala. Hlava mě třeštila a tvář mi natekla. Nezbylo mi, než zajet na pohotovost. Po velmi rychlém ošetření na pohotovosti - kde mi pan doktor nařízl dáseň - jsem musela sednou k telefonu a obvolávat všechny ordinace. Měla jsem na to velmi málo času, ale ošetření bylo nezbytné, takže jsem brala kohokoli.

Nakonec se mi podařilo sehnat paní zubařku. Sice jsem to měla trochu z ruky, ale byla jsem šťastná, že se mě ujala. Ránu mi ošetřila, zub moudrosti vytrhla a hned se se mnou domluvila na další kontrole. Byla jsem s ní velice spokojená. Až do zmiňované kontroly.

Přijela jsem na čas. Paní zubařka mě nechala sedět 2,5 hodiny v čekárně. Když jsem se konečně dostala na řadu a vlezla jsem do její ordinace, nestačila jsem se divit. Vše bylo velice luxusní. Vybavení, nástroje, prostě vše. Udělala rychlý rentgen a pozvala si mě znovu za 3 dny. Opět jsem jela na čas. Pomalu jsem si začínala zvykat na čekání. Kontrola proběhla v pořádku. Pouze mi odstranila zubní kámen na horním i dolním patře. Pak přišla ta rána. Z jejích úst jsem uslyšela větu: „Tak vše v pořádku, přijďte zase za rok. Sestřička vám vypíše účtenku a zaplatíte jí 2600,- Kč“. Nestačila jsem se divit. Hlavně jsem nechápala za co. Pak mi došlo, proč má paní doktorka tak vybavenou ordinaci. Pokud každému účtuje tolik peněz jen za odstranění zubního kamene, tak se už nedivím.
Po této zkušenosti jsem se rozhodla znovu hledat nového a pokud možno ne tak drahého zubaře. Veřte nebo ne, jezdím za ním celých 100 km. Ale na druhou stranu, je to zubařka, která mě zná. Starala se o mě, když jsem byla ještě dítě. Jezdím za ní do města, kde bydlí moji rodiče. Musím uznat, je to vynikající paní, která se opravdu stará o své pacienty. Je už sice trochu starší, ale o to preciznější. Jsem jí moc vděčná, že mě vzala mezi své pacienty, i když tam už nebydlím. Jen doufám, že bude ještě dlouho ordinovat. Dalšího zubaře už hledat nehodlám.

A když se ještě vrátím k zubařům v Praze - můj syn tu zubaře má. Doporučila nám ho naše pediatrička, ale když už teď vidím, jaký má přístup, počítám s tím, že i můj syn bude chodit jinam. Už například proto, že děti by měly chodit k zubaři 2x do roka, což tato paní zubařka asi ani neví, když nám řekla, že máme přijít zase za rok. No uvidíme.
Takže závěrem - zubaři v Praze nestojí za nic, tedy alespoň podle mých zkušeností.

Přeji vám všem krásný den a hlavně bez bolavých zubů. Zuby jsou někdy horší než cokoliv jiného.

Píďulka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________

Milá Píďulko, pod všechno, co jste napsala, se podepisuji. Mám obdobné zkušenosti. V Praze je blaze, ale draze - ve všem. Pokud má někdo v Praze skvělého a ne drahého zubaře, který ještě přibírá, snad se nám ozve. Vy byste nemusela jezdit 100 km a já bych si konečně nechala spravit pobolívající zub.
Děkuji za Váš příspěvek
Saša

Téma dnešního dne 18. října zní: Bojíte se zubařů?

 • A proč?
 • Máte špatné zkušenosti?
 • A nebo se naopak vůbec nebojíte?
 • Jste pro povinné, pravidelné prohlídky u zubaře, alespoň u dětí?
 • Nebo naopak, člověk by měl být za sebe zodpovědný už od dětství?
 • Co říkáte za navrhované platby za všechny úkony, za plomby apod.?
 • Zdá se vám, že se úroveň péče ve zdravotnictví (konkrétně u zubařů) zlepšila, nebo zhoršila?
 • Chodíte na pravidelné prohlídky?
 • Bolí vás často zuby?
 • Jste spokojená se svým zubařem, zubařkou?
 • Máte nějakou historku se zubařského prostředí?

Pište na e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejstatečnější pacinetka u zubaře od nás obdrží dárek: 2 ks zubní pasty Sensodyne a kosmetiku Avon.

zuby

Reklama