Další povedený příspěvek je od paní učitelky, čtenářky s nickem phoebe24. I ona prošla vývojem svého oblékání, včetně džísek a kostýmků :)

Dobrý den,
posílám příspěvek k dnešnímu tématu.

Vyrůstala jsem v době normalizace. V době, kdy kvalitní rifle byly k sehnání pouze v Tuzexu na náměstí. No, já tam spíš chodila okukovat a občas i koupit  „Fáčko“ nebo „Impuls“, anžto těch pár bonů, které se podařilo sem tam sehnat, na víc nestačilo.

Moje první „rifle“  mi maminka koupila ve východním Německu. To mi bylo asi jedenáct. Ještě dnes se mi chce při vzpomínce na ten tenoučkej muchlací hadr brečet. Taky mi na ně chtěla nažehlit puky, ale naštěstí se zeptala předem, jestli to tak chci :)

Po džísce jsem v pubertě ovšem nikdy netoužila.  A už vůbec ne po světlé, vyšisované a odrbané. V této úpravě mi tento kus oděvu dodnes zapadá do hospůdky nižší cenové kategorie, na motorku nebo k zednické profesi (nic proti). Stejně bych ale v době svého mládí neřekla, že se džíska stane jedním z nejoblíbenějších kousků mého šatníku. A vida. Uplynulo pár let  (tedy asi pětadvacet – ale co to je v porovnání s vývojem lidstva) a nedám na ni dopustit.

Vlastně se zase tak moc nezměnilo. Sice jsem o něco starší, ale v osm ráno jsem pořád tam, kde tehdy.  Tedy v učebnách místní průmyslovky. Tehdy moji rebelující spolužáci byli oděni do rifloviny skoro jako Pavel Liška a všichni jsme skřípali zuby vzteky, když je učitel technologie vykázal k holiči, protože jejich vlasy už přesahovaly límec. A pokud byl někdo navíc oděn do trička s reklamou na výrobek západní provincie, byl odeslán domů se převléct za tikotu neomluvených hodin :(  

Po absolvování studia potřebného k přesunu za katedru jsem usoudila, že tomu bude odpovídat i můj šatník. Skutečně jsem chtěla „být za učitelku“. Takže rifle a kostkovanou košili (stejnokroj na ČVUT) jsem vyměnila za pouzdrové sukně, halenky a kostýmky. Šmarjájosef jak já byla blbá. Bylo to, jako bych měla na sobě divadelní kostým. Teprve za pár let poté se mi podařilo zkombinovat šatník tak, aby mi v těch hadrech bylo prostě dobře a abych to byla já. 

Takže dneska nosím džísku tmavě modrou , neodrbanou a strašně ráda ji kombinuji s dlouhými sukněmi nebo bavlněnými šaty.  Dokonce jsem si troufla i na červené rifle a pruhované triko, ale to už jsem raději prošla výstupní schvalovací kontrolou své náctileté dcery.

Jasně, že jsou v práci dny, vyžadující dress  code. U maturit jsem holt pořád za učitelku, ale nepřeháním to. Když jsem jako třídní měla rozdávat pololetní vysvědčení, vyměnila jsem pro jednou rifle a svetr za střízlivý lila kostýmek. Vysvědčení se vydává poslední vyučovací hodinu a ten den se normálně učí.  První hodinu jsem tedy v tomto úboru nakráčela ke čtvrťákům. Student v první lavici na mě vyvalil oči a potichu se otázal kolegy: „Co se děje, vole?“ . Ten druhý si přehodil žvýkačku do krku a odvětil: „ Vysvědčení, vole!“

Přeji každému, aby našel v oblékání svůj styl, který mu sluší a ve kterém se cítí dobře. A může to být odrbaná džíska nebo kostýmek s pouzdrovou sukní.

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________

Tak reakce těch studentů jsou výborné :) :) Úplně si to představuji :)
Děkuji, že jste napsala. Příspěvek se mi moc líbil, a to i přesto, že já jsem zastánkyní těch odrbaných džísek třetí cenové skupiny :))
Mějte krásné prázdniny
Saša

Téma dnešního dne: Džíska

  • Nosíte, nebo nosila jste džísku?
  • Nosí, nebo nosil džísku váš partner?
  • Vzpomenete si ještě na tu svoji první?
  • Co pro vás džíska znamená?
  • Líbí se vám?
  • Pokud ne, proč ne?
  • A pokud ji nenosíte, z jakého důvodu?

Příznivkyně i odpůrkyně tohoto specifického oděvu:
pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměníme opravdu pěkným dárkem, a to jak pro vás samotné, tak i pro partnera.
Pánskou toaletní vodou: Infinite Seduction a dámským luxusním tělovým krémem: Planet Spa se svěží vůní květů plumérie a citronu.

darekdziska

Reklama